Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 14:01 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 14:01

Subiect vot: Vot final
PL 903/2007 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr. 118/2007 pentru completarea titlului VII din Legea nr.247/2005 privind reforma în domeniile proprietății și justiției, precum și unele măsuri adiacente
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:195 73 32 11 43 14 5 12 5
- voturi pentru (DA):72 6 32 7 2 13 1 11 -
- voturi împotrivă (NU):74 66 - 1 1 - 3 1 2
- abțineri:48 1 - 3 40 - 1 - 3
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L Abținere
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
9. Baban Ștefan PRM Abținere
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
11. Bădălău Niculae PSD NU
12. Băluț Lucian PSD NU
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
14. Becșenescu Dumitru - NU
15. Bentu Dumitru PSD NU
16. Bivolaru Ioan PSD NU
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L Abținere
18. Bleotu Vasile PSD NU
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Brînză William Gabriel PD-L Abținere
24. Bruchental-Pop Ionela PD-L Abținere
25. Buciu Angela PRM DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L Abținere
28. Buda Ioan PSD NU
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
30. Burnei Ion PSD NU
31. Bușoi Diana Maria PD-L Abținere
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L Abținere
34. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
35. Călin Ion PSD NU
36. Câmpanu Liviu PNL DA
37. Chiper Gheorghe PSD NU
38. Cindrea Ioan PSD NU
39. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L Abținere
41. Ciopraga Mircea PNL DA
42. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
43. Constantinescu Anca PD-L Abținere
44. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L Abținere
45. Cristea Ioan PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD NU
47. Dragomir Gheorghe PNL DA
48. Drăguș Radu-Cătălin PD-L Abținere
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
50. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
51. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
52. Dumitriu Mihai PSD NU
53. Dușa Mircea PSD NU
54. Duțu Stelian PD-L DA
55. Ehling Elena PSD NU
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Faina Constantin PNL DA
58. Firczak Gheorghe Minoritati NU
59. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
60. Fuia Stelian PD-L Abținere
61. Furo Iuliu Ioan PRM Abținere
62. Gabor Gheorghe PNL DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
64. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
65. Găleteanu Monalisa PSD NU
66. Gerea Andrei Dominic PNL DA
67. Ghișe Ioan PNL DA
68. Giurgiu Mircia - Abținere
69. Grigore Dan PC NU
70. Grosaru Mircea Minoritati DA
71. Gubandru Aurel PSD NU
72. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
73. Hoban Ioan PNL DA
74. Iancu Iulian PSD NU
75. Ifrim Mircea PRM DA
76. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
77. Ignat Miron Minoritati DA
78. Ilie Cristian PD-L Abținere
79. Iliescu Valentin Adrian PD-L Abținere
80. Ionescu Daniel PD-L Abținere
81. Iordache Florin PSD NU
82. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
83. Iriza Marius PRM Abținere
84. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
85. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
86. Kerekes Károly UDMR DA
87. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
88. Lakatos Petru UDMR DA
89. Lambrino Radu PD-L Abținere
90. Liga Dănuț PD-L Abținere
91. Macaleți Costică PSD NU
92. Magheru Paul PRM DA
93. Manolescu Oana Minoritati DA
94. Manta Pantelimon PNL DA
95. Marin Constantin PSD NU
96. Martin Eduard-Stelian PSD NU
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Máté András-Levente UDMR DA
99. Matei Cătălin Lucian PSD NU
100. Mazăre Alexandru PSD NU
101. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
102. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
103. Mătușa Tudor PRM DA
104. Merce Ilie PRM DA
105. Micle Ioan Radu PNL DA
106. Micula Cătălin PNL DA
107. Mihalache Sorin Dan PSD NU
108. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
109. Mircovici Niculae Minoritati DA
110. Mironescu Laurențiu PD-L Abținere
111. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
112. Mitrea Manuela PSD NU
113. Mocanu Alexandru PD-L Abținere
114. Mocanu Vasile PSD NU
115. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
116. Mohora Tudor PSD NU
117. Moisoiu Adrian PRM DA
118. Moldovan Emil Radu PSD NU
119. Momanu Corneliu PD-L Abținere
120. Munteanu Ioan PSD NU
121. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
122. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
123. Nassar Rodica PSD NU
124. Nechita Aurel PSD NU
125. Nedelcu Gabriela PSD Abținere
126. Nica Dan PSD NU
127. Nicolicea Eugen PSD NU
128. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
129. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
130. Nistoran Dorin-Liviu - NU
131. Oancea Viorel PD-L Abținere
132. Ovidenie Costel - Abținere
133. Păun Nicolae Minoritati DA
134. Petrea Constantin PD-L Abținere
135. Podgorean Radu PSD NU
136. Ponta Victor-Viorel PSD NU
137. Popa Cornel PNL DA
138. Popa Daniela PC NU
139. Popa Nicolae PNL DA
140. Popescu Corneliu PD-L Abținere
141. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
142. Pupeză Viorel PC DA
143. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
144. Pușcă Mircea Valer PNL DA
145. Radan Mihai Minoritati DA
146. Rădulescu Cristian PD-L Abținere
147. Rogin Marius PD-L Abținere
148. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L Abținere
149. Rusu Liviu Alin PSD NU
150. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
151. Rusu Valentin PD-L Abținere
152. Sanda Victor PSD NU
153. Săniuță Marian-Florian PSD DA
154. Săpunaru Nini PNL DA
155. Sârb Gheorghe PD-L Abținere
156. Scutaru Adrian George PNL DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Sóki Béla UDMR DA
159. Soporan Vasile Filip PSD NU
160. Stan Ioan PSD NU
161. Stativă Irinel Ioan PSD NU
162. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
163. Stoica Ion PD-L Abținere
164. Străchinaru Petre PD-L Abținere
165. Strungă Emil PNL DA
166. Știrbeț Cornel PD-L Abținere
167. Știucă Alecsandru PSD NU
168. Tabără Valeriu PD-L NU
169. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
170. Tămagă Constantin PSD NU
171. Tănăsescu Tudor PSD NU
172. Tărniceru Petru PSD NU
173. Timar Liviu PSD NU
174. Todoran Pavel PSD DA
175. Toma Florentina Marilena PSD NU
176. Toró Tiberiu UDMR -
177. Tudor Marcu PRM DA
178. Turc Ioan PNL DA
179. Țundrea Ioan PC NU
180. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
181. Ujeniuc Dragoș PNL DA
182. Ungureanu Petre PD-L Abținere
183. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
184. Varga Attila UDMR DA
185. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
186. Vasile Aurelia PSD NU
187. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
188. Vladu Iulian PD-L Abținere
189. Vlase Petru Gabriel PSD DA
190. Vlădoiu Aurel PSD NU
191. Voicu Cătălin PSD NU
192. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
193. Voinea Florea PSD NU
194. Zaharia Claudius Mihail PD-L Abținere
195. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 23 mai 2019, 6:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro