Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 14:04 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 14:04

Subiect vot: Vot final
PL 531/2008 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Înaltul Comisariat al Națiunilor Unite pentru Refugiați și Organizația Internațională pentru Migrație privind evacuarea temporară în România a unor persoane aflate în nevoie urgentă de protecție internațională și relocarea ulterioară a acestora, semnat la București la 8 mai 2008 și pentru reglementarea unor aspecte procedurale de implementare a acestora
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:197 75 29 10 44 15 6 12 6
- voturi pentru (DA):196 74 29 10 44 15 6 12 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Bădălău Niculae PSD DA
13. Băeșu George PSD -
14. Băluț Lucian PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Becșenescu Dumitru - DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bleotu Vasile PSD DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Brînză William Gabriel PD-L DA
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L DA
30. Buda Ioan PSD DA
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
32. Bușoi Diana Maria PD-L DA
33. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
44. Constantinescu Anca PD-L DA
45. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
46. Cristea Ioan PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD DA
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
50. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
51. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
52. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
53. Dumitriu Mihai PSD DA
54. Dușa Mircea PSD DA
55. Duțu Stelian PD-L DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Faina Constantin PNL DA
58. Firczak Gheorghe Minoritati DA
59. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
60. Fuia Stelian PD-L DA
61. Furo Iuliu Ioan PRM DA
62. Gabor Gheorghe PNL DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
64. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
65. Găleteanu Monalisa PSD DA
66. Gerea Andrei Dominic PNL DA
67. Giurgiu Mircia - DA
68. Grigore Dan PC DA
69. Grosaru Mircea Minoritati DA
70. Gubandru Aurel PSD DA
71. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
72. Hoban Ioan PNL DA
73. Hrebenciuc Viorel PSD DA
74. Iancu Iulian PSD DA
75. Ifrim Mircea PRM DA
76. Igaș Traian Constantin PD-L DA
77. Ignat Miron Minoritati DA
78. Ilie Cristian PD-L DA
79. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
80. Ionescu Daniel PD-L DA
81. Iordache Florin PSD DA
82. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
83. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
84. Kelemen Hunor UDMR DA
85. Kerekes Károly UDMR DA
86. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
87. Lakatos Petru UDMR DA
88. Lambrino Radu PD-L DA
89. Liga Dănuț PD-L DA
90. Macaleți Costică PSD DA
91. Magheru Paul PRM DA
92. Manolescu Oana Minoritati DA
93. Manta Pantelimon PNL DA
94. Marin Constantin PSD DA
95. Martin Eduard-Stelian PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Máté András-Levente UDMR DA
98. Matei Cătălin Lucian PSD DA
99. Mazăre Alexandru PSD DA
100. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
101. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
102. Mătușa Tudor PRM DA
103. Merce Ilie PRM DA
104. Micle Ioan Radu PNL DA
105. Micula Cătălin PNL DA
106. Mihalache Sorin Dan PSD DA
107. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
108. Mircovici Niculae Minoritati DA
109. Mironescu Laurențiu PD-L DA
110. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
111. Mitrea Manuela PSD DA
112. Mocanu Alexandru PD-L DA
113. Mocanu Vasile PSD DA
114. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
115. Mohora Tudor PSD DA
116. Moisoiu Adrian PRM DA
117. Moldovan Emil Radu PSD DA
118. Momanu Corneliu PD-L DA
119. Munteanu Ioan PSD DA
120. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
121. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
122. Nassar Rodica PSD DA
123. Nechita Aurel PSD DA
124. Nedelcu Gabriela PSD DA
125. Nica Dan PSD DA
126. Nicolicea Eugen PSD DA
127. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
128. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
129. Nistoran Dorin-Liviu - DA
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Oancea Viorel PD-L DA
132. Ovidenie Costel - DA
133. Păun Nicolae Minoritati DA
134. Petrea Constantin PD-L DA
135. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
136. Podgorean Radu PSD DA
137. Ponta Victor-Viorel PSD DA
138. Popa Cornel PNL DA
139. Popa Daniela PC DA
140. Popa Nicolae PNL DA
141. Popescu Corneliu PD-L DA
142. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
143. Pupeză Viorel PC DA
144. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
145. Pușcă Mircea Valer PNL DA
146. Radan Mihai Minoritati DA
147. Rădulescu Cristian PD-L DA
148. Rogin Marius PD-L DA
149. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
150. Rusu Liviu Alin PSD DA
151. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
152. Rusu Valentin PD-L DA
153. Sanda Victor PSD DA
154. Săniuță Marian-Florian PSD DA
155. Săpunaru Nini PNL DA
156. Sârb Gheorghe PD-L DA
157. Scutaru Adrian George PNL DA
158. Seres Dénes UDMR DA
159. Sóki Béla UDMR DA
160. Soporan Vasile Filip PSD DA
161. Stan Ioan PSD DA
162. Stanciu Anghel PSD DA
163. Stativă Irinel Ioan PSD DA
164. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
165. Stoica Ion PD-L DA
166. Străchinaru Petre PD-L DA
167. Strungă Emil PNL DA
168. Șandru Marcela Lavinia - DA
169. Știrbeț Cornel PD-L DA
170. Știucă Alecsandru PSD DA
171. Tabără Valeriu PD-L DA
172. Tămagă Constantin PSD DA
173. Tănăsescu Tudor PSD DA
174. Tărniceru Petru PSD DA
175. Timar Liviu PSD DA
176. Todoran Pavel PSD DA
177. Toma Florentina Marilena PSD DA
178. Toró Tiberiu UDMR DA
179. Tudor Marcu PRM DA
180. Turc Ioan PNL DA
181. Țundrea Ioan PC DA
182. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
183. Ujeniuc Dragoș PNL DA
184. Ungureanu Petre PD-L DA
185. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
186. Varga Attila UDMR DA
187. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
188. Vasile Aurelia PSD DA
189. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
190. Vladu Iulian PD-L DA
191. Vlase Petru Gabriel PSD DA
192. Vlădoiu Aurel PSD DA
193. Voicu Cătălin PSD DA
194. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
195. Voinea Florea PSD DA
196. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
197. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 26 mai 2019, 5:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro