Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 14:05 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 14:05

Subiect vot: Vot final
PL 470/2008 pentru ratificarea Protocolului privind amendamentele la Acordul multilateral de bază privind transportul internațional pentru dezvoltarea Coridorului Europa-Caucaz-Asia, având în vedere noul statut al Republicii Bulgaria și al României, care au aderat la UE, la 1 ianuarie 2007, semnat la Astana la 13 decembrie 2007
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:193 71 28 11 44 14 6 13 6
- voturi pentru (DA):188 68 28 10 44 14 6 12 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 1 - 1 - - - 1 -
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Bădălău Niculae PSD DA
13. Băluț Lucian PSD DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Becșenescu Dumitru - DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bleotu Vasile PSD DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Brînză William Gabriel PD-L DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
31. Bușoi Diana Maria PD-L DA
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
43. Constantinescu Anca PD-L DA
44. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
45. Cristea Ioan PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Dragomir Gheorghe PNL DA
48. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
51. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
52. Dumitriu Mihai PSD DA
53. Dușa Mircea PSD DA
54. Duțu Stelian PD-L DA
55. Ehling Elena PSD DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Faina Constantin PNL DA
58. Firczak Gheorghe Minoritati DA
59. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
60. Fuia Stelian PD-L DA
61. Furo Iuliu Ioan PRM DA
62. Gabor Gheorghe PNL DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
64. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
65. Găleteanu Monalisa PSD DA
66. Gerea Andrei Dominic PNL DA
67. Giurgiu Mircia - DA
68. Grigore Dan PC DA
69. Grosaru Mircea Minoritati DA
70. Gubandru Aurel PSD DA
71. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
72. Hoban Ioan PNL DA
73. Hrebenciuc Viorel PSD DA
74. Iancu Iulian PSD DA
75. Ifrim Mircea PRM DA
76. Igaș Traian Constantin PD-L DA
77. Ignat Miron Minoritati Abținere
78. Ilie Cristian PD-L DA
79. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
80. Ionescu Daniel PD-L DA
81. Iordache Florin PSD DA
82. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
83. Iriza Marius PRM DA
84. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
85. Kelemen Hunor UDMR DA
86. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
87. Lakatos Petru UDMR DA
88. Lambrino Radu PD-L DA
89. Liga Dănuț PD-L DA
90. Macaleți Costică PSD DA
91. Magheru Paul PRM DA
92. Manolescu Oana Minoritati DA
93. Manta Pantelimon PNL DA
94. Martin Eduard-Stelian PSD DA
95. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
96. Máté András-Levente UDMR DA
97. Mazăre Alexandru PSD DA
98. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
99. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
100. Mătușa Tudor PRM DA
101. Merce Ilie PRM DA
102. Micle Ioan Radu PNL DA
103. Micula Cătălin PNL DA
104. Mihalache Sorin Dan PSD DA
105. Mircovici Niculae Minoritati DA
106. Mironescu Laurențiu PD-L DA
107. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
108. Mitrea Manuela PSD DA
109. Mocanu Alexandru PD-L DA
110. Mocanu Vasile PSD DA
111. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
112. Mohora Tudor PSD DA
113. Moisoiu Adrian PRM DA
114. Moldovan Emil Radu PSD DA
115. Momanu Corneliu PD-L DA
116. Munteanu Ioan PSD DA
117. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
118. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
119. Nassar Rodica PSD DA
120. Nechita Aurel PSD DA
121. Nedelcu Gabriela PSD DA
122. Nica Dan PSD DA
123. Nicolicea Eugen PSD DA
124. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
125. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
126. Nistoran Dorin-Liviu - DA
127. Nosa Iuliu PSD DA
128. Oancea Viorel PD-L DA
129. Ovidenie Costel - DA
130. Păun Nicolae Minoritati DA
131. Petrea Constantin PD-L DA
132. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
133. Podgorean Radu PSD DA
134. Popa Cornel PNL DA
135. Popa Daniela PC DA
136. Popa Nicolae PNL DA
137. Popescu Corneliu PD-L DA
138. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
139. Pupeză Viorel PC DA
140. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
141. Pușcă Mircea Valer PNL DA
142. Radan Mihai Minoritati DA
143. Rădulescu Cristian PD-L DA
144. Rogin Marius PD-L DA
145. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
146. Rusu Liviu Alin PSD DA
147. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
148. Rusu Valentin PD-L DA
149. Sanda Victor PSD DA
150. Săniuță Marian-Florian PSD DA
151. Săpunaru Nini PNL DA
152. Sârb Gheorghe PD-L DA
153. Scutaru Adrian George PNL DA
154. Seres Dénes UDMR DA
155. Sóki Béla UDMR DA
156. Soporan Vasile Filip PSD DA
157. Stan Ioan PSD DA
158. Stativă Irinel Ioan PSD DA
159. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
160. Stoica Ion PD-L DA
161. Străchinaru Petre PD-L DA
162. Strungă Emil PNL DA
163. Șandru Marcela Lavinia - DA
164. Știrbeț Cornel PD-L DA
165. Știucă Alecsandru PSD -
166. Tabără Valeriu PD-L DA
167. Tămagă Constantin PSD DA
168. Tănăsescu Tudor PSD DA
169. Tărniceru Petru PSD DA
170. Timar Liviu PSD DA
171. Todoran Pavel PSD DA
172. Toma Florentina Marilena PSD DA
173. Toró Tiberiu UDMR DA
174. Tudor Marcu PRM Abținere
175. Turc Ioan PNL DA
176. Țundrea Ioan PC DA
177. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
178. Ujeniuc Dragoș PNL DA
179. Ungureanu Petre PD-L DA
180. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
181. Vainer Aurel Minoritati DA
182. Varga Attila UDMR DA
183. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
184. Vasile Aurelia PSD DA
185. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
186. Vladu Iulian PD-L DA
187. Vlase Petru Gabriel PSD DA
188. Vlădoiu Aurel PSD DA
189. Voicu Cătălin PSD DA
190. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
191. Voinea Florea PSD DA
192. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
193. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 25 mai 2019, 16:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro