Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 14:06 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 14:06

Subiect vot: Vot final
PL 232/2008 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.12/2008 privind organizarea și finanțarea rezidențiatului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:197 73 29 11 44 15 6 13 6
- voturi pentru (DA):148 71 29 10 1 15 6 12 4
- voturi împotrivă (NU):46 - - - 43 - - 1 2
- abțineri:3 2 - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Baban Ștefan PRM Abținere
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băluț Lucian PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Becșenescu Dumitru - DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
20. Bleotu Vasile PSD DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Brînză William Gabriel PD-L NU
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L NU
30. Buda Ioan PSD DA
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
32. Burnei Ion PSD DA
33. Bușoi Diana Maria PD-L NU
34. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L NU
36. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
45. Constantinescu Anca PD-L NU
46. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
47. Cristea Ioan PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
51. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
52. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
53. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
54. Dumitriu Mihai PSD DA
55. Dușa Mircea PSD DA
56. Duțu Stelian PD-L NU
57. Ehling Elena PSD DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Faina Constantin PNL DA
60. Firczak Gheorghe Minoritati DA
61. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
62. Fuia Stelian PD-L NU
63. Furo Iuliu Ioan PRM DA
64. Gabor Gheorghe PNL DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
67. Găleteanu Monalisa PSD DA
68. Gerea Andrei Dominic PNL DA
69. Giurgiu Mircia - NU
70. Grigore Dan PC DA
71. Grosaru Mircea Minoritati DA
72. Gubandru Aurel PSD DA
73. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
74. Hoban Ioan PNL DA
75. Hrebenciuc Viorel PSD DA
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Ifrim Mircea PRM DA
78. Igaș Traian Constantin PD-L NU
79. Ignat Miron Minoritati NU
80. Ilie Cristian PD-L NU
81. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
82. Ionescu Daniel PD-L NU
83. Iordache Florin PSD DA
84. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
85. Iriza Marius PRM DA
86. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
87. Kelemen Hunor UDMR DA
88. Kerekes Károly UDMR DA
89. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
90. Lakatos Petru UDMR DA
91. Lambrino Radu PD-L NU
92. Liga Dănuț PD-L NU
93. Macaleți Costică PSD DA
94. Magheru Paul PRM DA
95. Manolescu Oana Minoritati DA
96. Manta Pantelimon PNL DA
97. Marin Constantin PSD DA
98. Martin Eduard-Stelian PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Matei Cătălin Lucian PSD DA
102. Mazăre Alexandru PSD DA
103. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
104. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
105. Mătușa Tudor PRM DA
106. Merce Ilie PRM DA
107. Micle Ioan Radu PNL DA
108. Micula Cătălin PNL DA
109. Mihalache Sorin Dan PSD DA
110. Mircovici Niculae Minoritati DA
111. Mironescu Laurențiu PD-L NU
112. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
113. Mitrea Manuela PSD DA
114. Mocanu Alexandru PD-L NU
115. Mocanu Vasile PSD DA
116. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
117. Mohora Tudor PSD DA
118. Moisoiu Adrian PRM DA
119. Moldovan Emil Radu PSD DA
120. Momanu Corneliu PD-L NU
121. Munteanu Ioan PSD DA
122. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD Abținere
123. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
124. Nassar Rodica PSD DA
125. Nechita Aurel PSD DA
126. Nedelcu Gabriela PSD DA
127. Nica Dan PSD DA
128. Nicolicea Eugen PSD DA
129. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
130. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
131. Nistoran Dorin-Liviu - DA
132. Nosa Iuliu PSD DA
133. Oancea Viorel PD-L NU
134. Ovidenie Costel - DA
135. Păun Nicolae Minoritati DA
136. Petrea Constantin PD-L NU
137. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
138. Podgorean Radu PSD DA
139. Ponta Victor-Viorel PSD DA
140. Popa Cornel PNL DA
141. Popa Daniela PC DA
142. Popa Nicolae PNL DA
143. Popescu Corneliu PD-L NU
144. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
145. Pupeză Viorel PC DA
146. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
147. Pușcă Mircea Valer PNL DA
148. Radan Mihai Minoritati DA
149. Rădulescu Cristian PD-L NU
150. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
151. Rusu Liviu Alin PSD DA
152. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
153. Rusu Valentin PD-L NU
154. Sanda Victor PSD DA
155. Săniuță Marian-Florian PSD DA
156. Săpunaru Nini PNL DA
157. Sârb Gheorghe PD-L NU
158. Scutaru Adrian George PNL DA
159. Seres Dénes UDMR DA
160. Sóki Béla UDMR DA
161. Soporan Vasile Filip PSD DA
162. Stan Ioan PSD DA
163. Stativă Irinel Ioan PSD DA
164. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
165. Stoica Ion PD-L NU
166. Străchinaru Petre PD-L NU
167. Strungă Emil PNL DA
168. Șandru Marcela Lavinia - DA
169. Știrbeț Cornel PD-L NU
170. Știucă Alecsandru PSD DA
171. Tabără Valeriu PD-L NU
172. Tămagă Constantin PSD DA
173. Tănăsescu Tudor PSD DA
174. Tărniceru Petru PSD DA
175. Timar Liviu PSD DA
176. Todoran Pavel PSD DA
177. Toma Florentina Marilena PSD DA
178. Toró Tiberiu UDMR DA
179. Tudor Marcu PRM DA
180. Turc Ioan PNL DA
181. Țundrea Ioan PC DA
182. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
183. Ujeniuc Dragoș PNL DA
184. Ungureanu Petre PD-L NU
185. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
186. Vainer Aurel Minoritati DA
187. Varga Attila UDMR DA
188. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
189. Vasile Aurelia PSD DA
190. Vladu Iulian PD-L NU
191. Vlase Petru Gabriel PSD DA
192. Vlădoiu Aurel PSD DA
193. Voicu Cătălin PSD DA
194. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
195. Voinea Florea PSD DA
196. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
197. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 mai 2019, 10:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro