Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 14:02 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 14:02

Subiect vot: Vot final
PL 158/2008 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.151/2007 pentru completarea destinației unor părți din imobile situate în municipiul București
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:197 76 30 11 44 14 5 11 6
- voturi pentru (DA):136 72 30 3 - 14 5 9 3
- voturi împotrivă (NU):52 1 - 7 42 - - - 2
- abțineri:9 3 - 1 2 - - 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Baban Ștefan PRM Abținere
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
12. Bădălău Niculae PSD DA
13. Băluț Lucian PSD DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Becșenescu Dumitru - DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
19. Bleotu Vasile PSD DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Brînză William Gabriel PD-L NU
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
26. Buciu Angela PRM NU
27. Buciuta Ștefan Minoritati Abținere
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
30. Burnei Ion PSD DA
31. Bușoi Diana Maria PD-L NU
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L NU
34. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
45. Constantinescu Anca PD-L NU
46. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
47. Cristea Ioan PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
51. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
52. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
53. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
54. Dumitriu Mihai PSD DA
55. Dușa Mircea PSD DA
56. Duțu Stelian PD-L Abținere
57. Ehling Elena PSD DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Faina Constantin PNL DA
60. Firczak Gheorghe Minoritati DA
61. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
62. Fuia Stelian PD-L NU
63. Furo Iuliu Ioan PRM NU
64. Gabor Gheorghe PNL DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
67. Găleteanu Monalisa PSD DA
68. Gerea Andrei Dominic PNL DA
69. Ghișe Ioan PNL DA
70. Giurgiu Mircia - NU
71. Grigore Dan PC DA
72. Grosaru Mircea Minoritati DA
73. Gubandru Aurel PSD DA
74. Hoban Ioan PNL DA
75. Iancu Iulian PSD DA
76. Ifrim Mircea PRM DA
77. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
78. Ignat Miron Minoritati Abținere
79. Ilie Cristian PD-L NU
80. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
81. Ionescu Daniel PD-L NU
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
84. Iriza Marius PRM NU
85. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
86. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
87. Kerekes Károly UDMR DA
88. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
89. Lakatos Petru UDMR DA
90. Lambrino Radu PD-L NU
91. Liga Dănuț PD-L NU
92. Macaleți Costică PSD DA
93. Magheru Paul PRM NU
94. Manolescu Oana Minoritati DA
95. Manta Pantelimon PNL DA
96. Marin Constantin PSD DA
97. Martin Eduard-Stelian PSD DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
99. Máté András-Levente UDMR DA
100. Matei Cătălin Lucian PSD DA
101. Mazăre Alexandru PSD DA
102. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
103. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
104. Mătușa Tudor PRM DA
105. Merce Ilie PRM DA
106. Micle Ioan Radu PNL DA
107. Micula Cătălin PNL DA
108. Mihalache Sorin Dan PSD Abținere
109. Mircovici Niculae Minoritati DA
110. Mironescu Laurențiu PD-L NU
111. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
112. Mitrea Manuela PSD DA
113. Mocanu Alexandru PD-L NU
114. Mocanu Vasile PSD DA
115. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
116. Mohora Tudor PSD DA
117. Moisoiu Adrian PRM NU
118. Moldovan Emil Radu PSD DA
119. Momanu Corneliu PD-L NU
120. Munteanu Ioan PSD DA
121. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
122. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
123. Nassar Rodica PSD DA
124. Nechita Aurel PSD DA
125. Nedelcu Gabriela PSD DA
126. Nica Dan PSD DA
127. Nicolicea Eugen PSD DA
128. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
129. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
130. Nistoran Dorin-Liviu - DA
131. Oancea Viorel PD-L NU
132. Ovidenie Costel - Abținere
133. Păun Nicolae Minoritati DA
134. Petrea Constantin PD-L NU
135. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
136. Podgorean Radu PSD DA
137. Ponta Victor-Viorel PSD DA
138. Popa Cornel PNL DA
139. Popa Daniela PC DA
140. Popa Nicolae PNL DA
141. Popescu Corneliu PD-L NU
142. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
143. Pupeză Viorel PC DA
144. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
145. Pușcă Mircea Valer PNL DA
146. Rădulescu Cristian PD-L NU
147. Rogin Marius PD-L NU
148. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
149. Rusu Liviu Alin PSD DA
150. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
151. Rusu Valentin PD-L NU
152. Sanda Victor PSD DA
153. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
154. Săpunaru Nini PNL DA
155. Sârb Gheorghe PD-L NU
156. Scutaru Adrian George PNL DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Sóki Béla UDMR DA
159. Soporan Vasile Filip PSD DA
160. Stan Ioan PSD DA
161. Stanciu Anghel PSD DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Stănescu Alexandru-Octavi PSD Abținere
164. Stoica Ion PD-L NU
165. Străchinaru Petre PD-L NU
166. Strungă Emil PNL DA
167. Șandru Marcela Lavinia - DA
168. Știrbeț Cornel PD-L NU
169. Știucă Alecsandru PSD DA
170. Tabără Valeriu PD-L NU
171. Tămagă Constantin PSD NU
172. Tănăsescu Tudor PSD DA
173. Tărniceru Petru PSD DA
174. Timar Liviu PSD DA
175. Todoran Pavel PSD DA
176. Toma Florentina Marilena PSD DA
177. Toró Tiberiu UDMR DA
178. Tudor Marcu PRM NU
179. Turc Ioan PNL DA
180. Țundrea Ioan PC DA
181. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
182. Ujeniuc Dragoș PNL DA
183. Ungureanu Petre PD-L NU
184. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
185. Vainer Aurel Minoritati DA
186. Varga Attila UDMR DA
187. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
188. Vasile Aurelia PSD DA
189. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
190. Vladu Iulian PD-L NU
191. Vlase Petru Gabriel PSD DA
192. Vlădoiu Aurel PSD DA
193. Voicu Cătălin PSD DA
194. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
195. Voinea Florea PSD DA
196. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
197. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 mai 2019, 9:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro