Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 14:02 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 14:02

Subiect vot: Vot final
PL 50/2005 pentru respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.132/2004 privind atribuirea în concesiune directă Companiei Naționale Administrația Porturilor Maritime - S.A.Constanța a unui teren aflat în proprietatea publică a statului și în administrarea Ministerului Transporturilor, Construcțiilor și Turismului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:198 73 30 11 45 15 6 12 6
- voturi pentru (DA):153 71 2 11 43 9 6 6 5
- voturi împotrivă (NU):35 1 28 - 1 1 - 4 -
- abțineri:10 1 - - 1 5 - 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băluț Lucian PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Becșenescu Dumitru - DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bleotu Vasile PSD DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
23. Bónis István UDMR Abținere
24. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
25. Brînză William Gabriel PD-L DA
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati NU
29. Buda Daniel PD-L DA
30. Buda Ioan PSD DA
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
32. Bușoi Diana Maria PD-L DA
33. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL NU
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciopraga Mircea PNL NU
45. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
46. Constantinescu Anca PD-L DA
47. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
48. Cristea Ioan PNL NU
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Dragomir Gheorghe PNL NU
51. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
54. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
55. Dumitriu Mihai PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Duțu Stelian PD-L DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Faina Constantin PNL NU
60. Firczak Gheorghe Minoritati DA
61. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
62. Fuia Stelian PD-L DA
63. Furo Iuliu Ioan PRM DA
64. Gabor Gheorghe PNL NU
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
66. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
67. Găleteanu Monalisa PSD DA
68. Gerea Andrei Dominic PNL NU
69. Ghișe Ioan PNL NU
70. Giurgiu Mircia - DA
71. Grigore Dan PC DA
72. Grosaru Mircea Minoritati NU
73. Gubandru Aurel PSD DA
74. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
75. Hoban Ioan PNL NU
76. Hrebenciuc Viorel PSD DA
77. Iancu Iulian PSD DA
78. Ifrim Mircea PRM DA
79. Igaș Traian Constantin PD-L DA
80. Ignat Miron Minoritati DA
81. Ilie Cristian PD-L DA
82. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
83. Ionescu Daniel PD-L DA
84. Iordache Florin PSD DA
85. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
86. Iriza Marius PRM DA
87. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
88. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
89. Kelemen Hunor UDMR Abținere
90. Kerekes Károly UDMR NU
91. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
92. Lakatos Petru UDMR Abținere
93. Lambrino Radu PD-L DA
94. Liga Dănuț PD-L DA
95. Macaleți Costică PSD DA
96. Magheru Paul PRM DA
97. Manolescu Oana Minoritati DA
98. Manta Pantelimon PNL NU
99. Marin Constantin PSD NU
100. Martin Eduard-Stelian PSD DA
101. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
102. Máté András-Levente UDMR DA
103. Matei Cătălin Lucian PSD DA
104. Mazăre Alexandru PSD DA
105. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
106. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
107. Mătușa Tudor PRM DA
108. Merce Ilie PRM DA
109. Micle Ioan Radu PNL NU
110. Micula Cătălin PNL NU
111. Mihalache Sorin Dan PSD DA
112. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
113. Mironescu Laurențiu PD-L DA
114. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
115. Mitrea Manuela PSD DA
116. Mocanu Alexandru PD-L DA
117. Mocanu Vasile PSD DA
118. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
119. Moisoiu Adrian PRM DA
120. Moldovan Emil Radu PSD DA
121. Momanu Corneliu PD-L DA
122. Munteanu Ioan PSD DA
123. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
124. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
125. Nassar Rodica PSD DA
126. Nechita Aurel PSD DA
127. Nedelcu Gabriela PSD DA
128. Nica Dan PSD DA
129. Nicolicea Eugen PSD DA
130. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
131. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
132. Nistoran Dorin-Liviu - DA
133. Oancea Viorel PD-L DA
134. Ovidenie Costel - Abținere
135. Păun Nicolae Minoritati DA
136. Petrea Constantin PD-L DA
137. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
138. Podgorean Radu PSD DA
139. Ponta Victor-Viorel PSD DA
140. Popa Cornel PNL NU
141. Popa Daniela PC DA
142. Popa Nicolae PNL NU
143. Popescu Corneliu PD-L DA
144. Puchianu Ioan Dumitru PNL NU
145. Pupeză Viorel PC DA
146. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
147. Pușcă Mircea Valer PNL NU
148. Rădulescu Cristian PD-L DA
149. Rogin Marius PD-L DA
150. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
151. Rusu Liviu Alin PSD DA
152. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
153. Rusu Valentin PD-L DA
154. Sanda Victor PSD DA
155. Săniuță Marian-Florian PSD DA
156. Săpunaru Nini PNL NU
157. Sârb Gheorghe PD-L DA
158. Scutaru Adrian George PNL NU
159. Seres Dénes UDMR Abținere
160. Sóki Béla UDMR DA
161. Soporan Vasile Filip PSD DA
162. Stan Ioan PSD DA
163. Stanciu Anghel PSD DA
164. Stativă Irinel Ioan PSD DA
165. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
166. Stoica Ion PD-L DA
167. Străchinaru Petre PD-L DA
168. Strungă Emil PNL DA
169. Șandru Marcela Lavinia - DA
170. Știrbeț Cornel PD-L NU
171. Știucă Alecsandru PSD DA
172. Tabără Valeriu PD-L DA
173. Tămagă Constantin PSD DA
174. Tărniceru Petru PSD DA
175. Timar Liviu PSD DA
176. Todoran Pavel PSD DA
177. Toma Florentina Marilena PSD DA
178. Toró Tiberiu UDMR Abținere
179. Tudor Marcu PRM DA
180. Turc Ioan PNL NU
181. Țundrea Ioan PC DA
182. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
183. Ujeniuc Dragoș PNL DA
184. Ungureanu Petre PD-L Abținere
185. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
186. Vainer Aurel Minoritati DA
187. Varga Attila UDMR DA
188. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
189. Vasile Aurelia PSD DA
190. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
191. Vladu Iulian PD-L DA
192. Vlase Petru Gabriel PSD DA
193. Vlădoiu Aurel PSD DA
194. Voicu Cătălin PSD DA
195. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
196. Voinea Florea PSD DA
197. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
198. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 27 ianuarie 2022, 6:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro