Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 14:08 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 14:08

Subiect vot: Vot final
PL 259/2008 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.7/2008 pentru modificarea anexei la Ordonanța de urgență a Guvernului nr.117/1999 privind salarizarea personalului Agenției Naționale pentru Locuințe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:199 74 30 11 44 15 6 13 6
- voturi pentru (DA):145 70 30 9 - 14 6 13 3
- voturi împotrivă (NU):47 - - 1 44 - - - 2
- abțineri:6 4 - 1 - 1 - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băluț Lucian PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Becșenescu Dumitru - DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
20. Bleotu Vasile PSD DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Brînză William Gabriel PD-L NU
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L NU
30. Buda Ioan PSD DA
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
32. Burnei Ion PSD DA
33. Bușoi Diana Maria PD-L NU
34. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L NU
36. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
47. Constantinescu Anca PD-L NU
48. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
49. Cristea Ioan PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
54. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
55. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
56. Dumitriu Mihai PSD DA
57. Dușa Mircea PSD Abținere
58. Ehling Elena PSD DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Faina Constantin PNL DA
61. Firczak Gheorghe Minoritati DA
62. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
63. Fuia Stelian PD-L NU
64. Furo Iuliu Ioan PRM DA
65. Gabor Gheorghe PNL DA
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
67. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
68. Găleteanu Monalisa PSD DA
69. Gerea Andrei Dominic PNL DA
70. Giurgiu Mircia - NU
71. Grigore Dan PC DA
72. Grosaru Mircea Minoritati DA
73. Gubandru Aurel PSD DA
74. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
75. Hoban Ioan PNL DA
76. Hrebenciuc Viorel PSD DA
77. Iancu Iulian PSD DA
78. Ifrim Mircea PRM DA
79. Igaș Traian Constantin PD-L NU
80. Ignat Miron Minoritati DA
81. Ilie Cristian PD-L NU
82. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
83. Ionescu Daniel PD-L NU
84. Iordache Florin PSD DA
85. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
86. Iriza Marius PRM DA
87. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
88. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
89. Kelemen Hunor UDMR DA
90. Kerekes Károly UDMR Abținere
91. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
92. Lakatos Petru UDMR DA
93. Lambrino Radu PD-L NU
94. Liga Dănuț PD-L NU
95. Macaleți Costică PSD DA
96. Magheru Paul PRM DA
97. Manolescu Oana Minoritati DA
98. Manta Pantelimon PNL DA
99. Marin Constantin PSD DA
100. Martin Eduard-Stelian PSD DA
101. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
102. Máté András-Levente UDMR DA
103. Mazăre Alexandru PSD DA
104. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
105. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
106. Mătușa Tudor PRM DA
107. Merce Ilie PRM DA
108. Micle Ioan Radu PNL DA
109. Micula Cătălin PNL DA
110. Mihalache Sorin Dan PSD DA
111. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
112. Mircovici Niculae Minoritati DA
113. Mironescu Laurențiu PD-L NU
114. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
115. Mitrea Manuela PSD DA
116. Mocanu Alexandru PD-L NU
117. Mocanu Vasile PSD DA
118. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
119. Mohora Tudor PSD DA
120. Moisoiu Adrian PRM NU
121. Moldovan Emil Radu PSD DA
122. Momanu Corneliu PD-L NU
123. Munteanu Ioan PSD DA
124. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
125. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
126. Nassar Rodica PSD DA
127. Nechita Aurel PSD DA
128. Nedelcu Gabriela PSD DA
129. Nicolicea Eugen PSD DA
130. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
131. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
132. Nistoran Dorin-Liviu - DA
133. Oancea Viorel PD-L NU
134. Ovidenie Costel - DA
135. Păun Nicolae Minoritati DA
136. Petrea Constantin PD-L NU
137. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
138. Podgorean Radu PSD DA
139. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
140. Popa Cornel PNL DA
141. Popa Daniela PC DA
142. Popa Nicolae PNL DA
143. Popescu Corneliu PD-L NU
144. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
145. Pupeză Viorel PC DA
146. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
147. Pușcă Mircea Valer PNL DA
148. Radan Mihai Minoritati DA
149. Rădulescu Cristian PD-L NU
150. Rogin Marius PD-L NU
151. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
152. Rusu Liviu Alin PSD DA
153. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
154. Rusu Valentin PD-L NU
155. Sanda Victor PSD DA
156. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
157. Săpunaru Nini PNL DA
158. Sârb Gheorghe PD-L NU
159. Scutaru Adrian George PNL DA
160. Seres Dénes UDMR DA
161. Sóki Béla UDMR DA
162. Soporan Vasile Filip PSD DA
163. Stan Ioan PSD DA
164. Stanciu Anghel PSD DA
165. Stativă Irinel Ioan PSD DA
166. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
167. Stoica Ion PD-L NU
168. Străchinaru Petre PD-L NU
169. Strungă Emil PNL DA
170. Șandru Marcela Lavinia - -
171. Știrbeț Cornel PD-L NU
172. Știucă Alecsandru PSD DA
173. Tabără Valeriu PD-L NU
174. Tămagă Constantin PSD DA
175. Tănăsescu Tudor PSD DA
176. Tărniceru Petru PSD DA
177. Timar Liviu PSD DA
178. Todoran Pavel PSD DA
179. Toma Florentina Marilena PSD DA
180. Toró Tiberiu UDMR DA
181. Tudor Marcu PRM Abținere
182. Turc Ioan PNL DA
183. Țundrea Ioan PC DA
184. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
185. Ujeniuc Dragoș PNL DA
186. Ungureanu Petre PD-L NU
187. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
188. Vainer Aurel Minoritati DA
189. Varga Attila UDMR DA
190. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
191. Vasile Aurelia PSD DA
192. Vladu Iulian PD-L NU
193. Vlase Petru Gabriel PSD DA
194. Vlădoiu Aurel PSD DA
195. Voicu Cătălin PSD DA
196. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
197. Voinea Florea PSD DA
198. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
199. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 23 mai 2019, 0:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro