Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 14:09 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 14:09

Subiect vot: Vot final
PL 182/2008 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.2/2008 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.51/1998 privind îmbunătățirea sistemului de finanțare a programelor și proiectelor culturale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:195 75 29 11 41 15 5 13 6
- voturi pentru (DA):193 74 29 10 41 15 5 13 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Baban Ștefan PRM Abținere
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Bădălău Niculae PSD DA
13. Băluț Lucian PSD DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Becșenescu Dumitru - DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bleotu Vasile PSD DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Brînză William Gabriel PD-L DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
31. Burnei Ion PSD DA
32. Bușoi Diana Maria PD-L DA
33. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
45. Constantinescu Anca PD-L DA
46. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
47. Cristea Ioan PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
51. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
52. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
53. Dumitriu Mihai PSD DA
54. Dușa Mircea PSD DA
55. Ehling Elena PSD DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Faina Constantin PNL DA
58. Firczak Gheorghe Minoritati DA
59. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
60. Fuia Stelian PD-L DA
61. Furo Iuliu Ioan PRM DA
62. Gabor Gheorghe PNL DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
64. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
65. Găleteanu Monalisa PSD DA
66. Gerea Andrei Dominic PNL DA
67. Ghișe Ioan PNL DA
68. Giurgiu Mircia - DA
69. Grigore Dan PC DA
70. Grosaru Mircea Minoritati DA
71. Gubandru Aurel PSD DA
72. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
73. Hoban Ioan PNL DA
74. Hrebenciuc Viorel PSD DA
75. Iancu Iulian PSD DA
76. Ifrim Mircea PRM DA
77. Igaș Traian Constantin PD-L DA
78. Ignat Miron Minoritati DA
79. Ilie Cristian PD-L DA
80. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
81. Ionescu Daniel PD-L DA
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
84. Iriza Marius PRM DA
85. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
86. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
87. Kelemen Hunor UDMR DA
88. Kerekes Károly UDMR DA
89. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
90. Lakatos Petru UDMR DA
91. Lambrino Radu PD-L DA
92. Liga Dănuț PD-L DA
93. Macaleți Costică PSD DA
94. Magheru Paul PRM DA
95. Manolescu Oana Minoritati DA
96. Manta Pantelimon PNL DA
97. Marin Constantin PSD DA
98. Martin Eduard-Stelian PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Mazăre Alexandru PSD DA
102. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
103. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
104. Mătușa Tudor PRM DA
105. Merce Ilie PRM DA
106. Micle Ioan Radu PNL DA
107. Micula Cătălin PNL DA
108. Mihalache Sorin Dan PSD DA
109. Mircovici Niculae Minoritati DA
110. Mironescu Laurențiu PD-L DA
111. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
112. Mitrea Manuela PSD DA
113. Mocanu Alexandru PD-L DA
114. Mocanu Vasile PSD DA
115. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
116. Mohora Tudor PSD DA
117. Moisoiu Adrian PRM DA
118. Moldovan Emil Radu PSD DA
119. Momanu Corneliu PD-L DA
120. Munteanu Ioan PSD DA
121. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
122. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
123. Nassar Rodica PSD DA
124. Nechita Aurel PSD DA
125. Nedelcu Gabriela PSD DA
126. Nica Dan PSD DA
127. Nicolicea Eugen PSD DA
128. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
129. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
130. Nistoran Dorin-Liviu - DA
131. Oancea Viorel PD-L DA
132. Ovidenie Costel - DA
133. Păun Nicolae Minoritati DA
134. Petrea Constantin PD-L DA
135. Podgorean Radu PSD DA
136. Ponta Victor-Viorel PSD DA
137. Popa Cornel PNL DA
138. Popa Daniela PC DA
139. Popa Nicolae PNL DA
140. Popescu Corneliu PD-L DA
141. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
142. Pupeză Viorel PC DA
143. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
144. Pușcă Mircea Valer PNL DA
145. Radan Mihai Minoritati DA
146. Rădulescu Cristian PD-L DA
147. Rogin Marius PD-L DA
148. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
149. Rusu Liviu Alin PSD -
150. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
151. Rusu Valentin PD-L DA
152. Sanda Victor PSD DA
153. Săniuță Marian-Florian PSD DA
154. Săpunaru Nini PNL DA
155. Sârb Gheorghe PD-L DA
156. Scutaru Adrian George PNL DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Sóki Béla UDMR DA
159. Soporan Vasile Filip PSD DA
160. Stan Ioan PSD DA
161. Stanciu Anghel PSD DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
164. Stoica Ion PD-L DA
165. Străchinaru Petre PD-L DA
166. Strungă Emil PNL DA
167. Șandru Marcela Lavinia - DA
168. Știrbeț Cornel PD-L DA
169. Știucă Alecsandru PSD DA
170. Tabără Valeriu PD-L DA
171. Tămagă Constantin PSD DA
172. Tănăsescu Tudor PSD DA
173. Tărniceru Petru PSD DA
174. Timar Liviu PSD DA
175. Todoran Pavel PSD DA
176. Toma Florentina Marilena PSD DA
177. Toró Tiberiu UDMR DA
178. Tudor Marcu PRM DA
179. Turc Ioan PNL DA
180. Țundrea Ioan PC DA
181. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
182. Ujeniuc Dragoș PNL DA
183. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
184. Vainer Aurel Minoritati DA
185. Varga Attila UDMR DA
186. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
187. Vasile Aurelia PSD DA
188. Vladu Iulian PD-L DA
189. Vlase Petru Gabriel PSD DA
190. Vlădoiu Aurel PSD DA
191. Voicu Cătălin PSD DA
192. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
193. Voinea Florea PSD DA
194. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
195. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 mai 2019, 4:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro