Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 11:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 11:45

Subiect vot: Vot final
PL 765/2007 privind asigurarea obligatorie a locuințelor împotriva cutremurelor, alunecărilor de teren sau inundațiilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:220 78 32 12 47 18 13 13 7
- voturi pentru (DA):212 76 32 12 46 18 8 13 7
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - 1 - -
- abțineri:6 2 - - - - 4 - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
6. Amarie Constantin PD-L DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC Abținere
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal István UDMR DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Ardelean Lia PC Abținere
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Avram Dumitru PRM DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Barbu Gheorghe PD-L DA
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Băluț Lucian PSD DA
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
22. Becșenescu Dumitru - DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
31. Brînzan Ovidiu PSD DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Burnei Ion PSD DA
36. Bușoi Diana Maria PD-L DA
37. Canacheu Costică PD-L DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
46. Ciontu Corneliu PC Abținere
47. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
48. Cliveti Minodora PSD DA
49. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
50. Cocrea Olguța - DA
51. Constantinescu Viorel PD-L DA
52. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
53. Cristea Ioan PNL DA
54. Cutean Vasile Emilian PSD DA
55. Diaconescu Marin PRM DA
56. Diaconescu Renică PSD DA
57. Dorneanu Valer PSD DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
60. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
61. Dumitrescu Zamfir - DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
63. Dumitriu Mihai PSD DA
64. Dumitru Ion PSD DA
65. Dușa Mircea PSD DA
66. Duțu Stelian PD-L DA
67. Ehling Elena PSD DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Eserghep Gelil PC DA
70. Faina Constantin PNL DA
71. Fenechiu Relu PNL DA
72. Firczak Gheorghe Minoritati DA
73. Florea Damian PC DA
74. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
75. Fuia Stelian PD-L DA
76. Furo Iuliu Ioan PRM DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
79. Georgescu Filip PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic PNL DA
81. Ghișe Ioan PNL DA
82. Glăvan Ștefan PC DA
83. Gubandru Aurel PSD Abținere
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Hanganu Romeo Octavian - DA
86. Hellvig Eduard Raul PNL DA
87. Hoinaru Marian PD-L DA
88. Hrebenciuc Viorel PSD DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ifrim Mircea PRM DA
92. Igaș Traian Constantin PD-L DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PD-L DA
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iordache Grațiela Denisa PD-L -
97. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
98. Kelemen Hunor UDMR DA
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
102. Lakatos Petru UDMR DA
103. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
104. Lificiu Petru PD-L DA
105. Liga Dănuț PD-L DA
106. Longher Ghervazen Minoritati DA
107. Macaleți Costică PSD DA
108. Manolescu Oana Minoritati DA
109. Manta Pantelimon PNL DA
110. Marin Constantin PSD DA
111. Martin Eduard-Stelian PSD DA
112. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
113. Máté András-Levente UDMR DA
114. Matei Cătălin Lucian PSD DA
115. Mazăre Alexandru PSD DA
116. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
117. Meir Nati - DA
118. Merce Ilie PRM DA
119. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
120. Micula Cătălin PNL DA
121. Mihalache Sorin Dan PSD DA
122. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
123. Mircea Costache PC DA
124. Mircovici Niculae Minoritati DA
125. Mitrea Manuela PSD DA
126. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
127. Mocanu Alexandru PD-L DA
128. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
129. Mohora Tudor PSD DA
130. Moisoiu Adrian PRM DA
131. Moldovan Emil Radu PSD DA
132. Momanu Corneliu PD-L DA
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
135. Nassar Rodica PSD DA
136. Năstase Adrian PSD DA
137. Nechita Aurel PSD DA
138. Nedelcu Gabriela PSD DA
139. Nica Dan PSD DA
140. Nicolae Alexandri PNL DA
141. Nicolicea Eugen PSD DA
142. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Oancea Viorel PD-L DA
145. Oltean Ioan PD-L DA
146. Oprea Gabriel PSD DA
147. Ovidenie Costel - DA
148. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
149. Păun Nicolae Minoritati DA
150. Petrea Constantin PD-L DA
151. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
152. Plăiașu Gabriel PNL DA
153. Podgorean Radu PSD DA
154. Pop Claudiu Adrian PSD DA
155. Popa Daniela PC DA
156. Popa Nicolae PNL DA
157. Popescu Corneliu PD-L DA
158. Popescu Ionica Constanța PC DA
159. Preda Cezar-Florin PD-L DA
160. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
161. Pupeză Viorel PC NU
162. Pușcaș Vasile PSD DA
163. Pușcă Mircea Valer PNL DA
164. Radan Mihai Minoritati DA
165. Rădulescu Cristian PD-L DA
166. Rogin Marius PD-L DA
167. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
168. Rus Ioan Aurel PRM DA
169. Rusu Liviu Alin PSD DA
170. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
171. Rusu Valentin PD-L DA
172. Sanda Victor PSD DA
173. Sandu Gabriel PD-L DA
174. Sandu-Capră Mihai PNL DA
175. Sasu Ion PRM DA
176. Săniuță Marian-Florian PSD DA
177. Sârb Gheorghe PD-L DA
178. Sârbu Marian PSD DA
179. Seres Dénes UDMR DA
180. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
181. Sóki Béla UDMR DA
182. Soporan Vasile Filip PSD DA
183. Stan Ioan PSD DA
184. Stanciu Anghel PSD DA
185. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
186. Stănescu Cristian PRM DA
187. Stoica Ion PD-L DA
188. Străchinaru Petre PD-L DA
189. Strungă Emil PNL DA
190. Szekely Levente Csaba UDMR DA
191. Știreanu Octavian PSD DA
192. Știucă Alecsandru PSD DA
193. Tabără Valeriu PD-L DA
194. Tănăsescu Tudor PSD DA
195. Timar Liviu PSD DA
196. Todoran Pavel PSD DA
197. Toma Florentina Marilena PSD DA
198. Toma Horia-Victor PNL DA
199. Toró Tiberiu UDMR DA
200. Tudor Constantin PD-L DA
201. Tudose Mihai PSD DA
202. Turc Ioan PNL DA
203. Țundrea Ioan PC DA
204. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
205. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
206. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
207. Vainer Aurel Minoritati DA
208. Varga Attila UDMR DA
209. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
210. Vasile Aurelia PSD DA
211. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
212. Vladu Iulian PD-L DA
213. Vlase Petru Gabriel PSD DA
214. Voicu Cătălin PSD DA
215. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
216. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
217. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
218. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
219. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
220. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 mai 2019, 9:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro