Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 11:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 11:46

Subiect vot: Vot final
PL 226/2008 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.22/2008 privind stabilirea condițiilor în care România urmează să participe la lichidarea datoriei Liberiei la Fondul Monetar Internațional
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:216 70 35 14 45 18 14 12 8
- voturi pentru (DA):209 66 35 12 45 17 14 12 8
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:5 2 - 2 - 1 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
6. Amarie Constantin PD-L DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal István UDMR DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Avram Dumitru PRM DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Barbu Gheorghe PD-L DA
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
19. Bădălău Niculae PSD DA
20. Băluț Lucian PSD DA
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
22. Becșenescu Dumitru - DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
31. Brînzan Ovidiu PSD DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Bușoi Diana Maria PD-L DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
44. Ciontu Corneliu PC DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
49. Cristea Ioan PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Diaconescu Marin PRM Abținere
52. Diaconescu Renică PSD DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD -
56. Dumitrescu Zamfir - DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dumitru Ion PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Duțu Stelian PD-L DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Eserghep Gelil PC DA
64. Faina Constantin PNL DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Damian PC DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Fuia Stelian PD-L DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
73. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
74. Georgescu Filip PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Gubandru Aurel PSD DA
79. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
80. Hanganu Romeo Octavian - DA
81. Hellvig Eduard Raul PNL DA
82. Hogea Vlad Gabriel PC DA
83. Hoinaru Marian PD-L DA
84. Hrebenciuc Viorel PSD DA
85. Iancu Iulian PSD DA
86. Ifrim Mircea PRM DA
87. Igaș Traian Constantin PD-L DA
88. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
89. Ionescu Daniel PD-L DA
90. Iordache Florin PSD DA
91. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
92. Iriza Marius PRM DA
93. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
94. Kelemen Hunor UDMR DA
95. Kerekes Károly UDMR DA
96. Király Andrei-Gheorghe UDMR Abținere
97. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
98. Lakatos Petru UDMR DA
99. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
100. Lificiu Petru PD-L DA
101. Liga Dănuț PD-L DA
102. Longher Ghervazen Minoritati DA
103. Macaleți Costică PSD DA
104. Manolescu Oana Minoritati DA
105. Manta Pantelimon PNL DA
106. Marin Constantin PSD NU
107. Martin Eduard-Stelian PSD DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Matei Cătălin Lucian PSD DA
111. Mazăre Alexandru PSD DA
112. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
113. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
114. Mătușa Tudor PRM DA
115. Meir Nati - DA
116. Merce Ilie PRM DA
117. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
118. Micula Cătălin PNL DA
119. Mihalache Sorin Dan PSD DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
121. Mircea Costache PC DA
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mitrea Manuela PSD DA
124. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
125. Mocanu Alexandru PD-L DA
126. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
127. Mohora Tudor PSD DA
128. Moisoiu Adrian PRM DA
129. Moldovan Emil Radu PSD DA
130. Momanu Corneliu PD-L DA
131. Munteanu Ioan PSD DA
132. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
133. Nassar Rodica PSD DA
134. Nechita Aurel PSD DA
135. Nedelcu Gabriela PSD DA
136. Nica Dan PSD DA
137. Nicolae Alexandri PNL DA
138. Nicolicea Eugen PSD DA
139. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
140. Nistoran Dorin-Liviu - DA
141. Nosa Iuliu PSD DA
142. Oancea Viorel PD-L DA
143. Oltean Ioan PD-L DA
144. Oprea Gabriel PSD DA
145. Ovidenie Costel - DA
146. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
147. Păun Nicolae Minoritati DA
148. Petrea Constantin PD-L DA
149. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
150. Plăiașu Gabriel PNL DA
151. Podgorean Radu PSD DA
152. Pop Claudiu Adrian PSD DA
153. Popa Daniela PC DA
154. Popa Nicolae PNL DA
155. Popescu Corneliu PD-L DA
156. Popescu Ionica Constanța PC DA
157. Preda Cezar-Florin PD-L DA
158. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
159. Pupeză Viorel PC DA
160. Pușcaș Vasile PSD DA
161. Pușcă Mircea Valer PNL DA
162. Radan Mihai Minoritati DA
163. Rădulescu Cristian PD-L DA
164. Rogin Marius PD-L DA
165. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
166. Rus Ioan Aurel PRM DA
167. Rusu Liviu Alin PSD DA
168. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
169. Rusu Valentin PD-L DA
170. Sandu Gabriel PD-L DA
171. Sandu-Capră Mihai PNL DA
172. Sasu Ion PRM DA
173. Săniuță Marian-Florian PSD DA
174. Săpunaru Nini PNL DA
175. Sârbu Marian PSD DA
176. Seres Dénes UDMR DA
177. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
178. Sóki Béla UDMR DA
179. Soporan Vasile Filip PSD Abținere
180. Stan Ioan PSD DA
181. Stanciu Anghel PSD DA
182. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
183. Stănescu Cristian PRM Abținere
184. Stoica Ion PD-L DA
185. Străchinaru Petre PD-L DA
186. Strungă Emil PNL DA
187. Szekely Levente Csaba UDMR DA
188. Știucă Alecsandru PSD DA
189. Tabără Valeriu PD-L DA
190. Tănăsescu Tudor PSD DA
191. Tărniceru Petru PSD DA
192. Timar Liviu PSD DA
193. Todoran Pavel PSD DA
194. Toma Florentina Marilena PSD DA
195. Toma Horia-Victor PNL DA
196. Toró Tiberiu UDMR DA
197. Tudor Constantin PD-L DA
198. Tudose Mihai PSD DA
199. Turc Ioan PNL DA
200. Țundrea Ioan PC DA
201. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
202. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
203. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
204. Vainer Aurel Minoritati DA
205. Varga Attila UDMR DA
206. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
207. Vasile Aurelia PSD DA
208. Vladu Iulian PD-L DA
209. Vlase Petru Gabriel PSD DA
210. Voicu Cătălin PSD DA
211. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
212. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
213. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
214. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
215. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
216. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 26 mai 2019, 21:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro