Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 11:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 11:47

Subiect vot: Vot final
PL 537/2008 pentru respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.54/2008 privind autorizarea Ministerului Internelor și Reformei Administrative de a încheia angajamente legale pentru unele acțiuni prioritare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:224 77 34 17 44 18 13 13 8
- voturi pentru (DA):210 68 34 14 43 18 12 13 8
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:8 5 - 1 1 - 1 - -
- nu au votat:5 3 - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD -
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
6. Amarie Constantin PD-L DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal István UDMR DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Avram Dumitru PRM DA
16. Baban Ștefan PRM -
17. Barbu Gheorghe PD-L DA
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
19. Bădălău Niculae PSD DA
20. Băeșu George PSD -
21. Băluț Lucian PSD DA
22. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
23. Becșenescu Dumitru - DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bivolaru Ioan PSD DA
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
29. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
32. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
33. Brînzan Ovidiu PSD DA
34. Brînză William Gabriel PD-L DA
35. Buciu Angela PRM DA
36. Bușoi Diana Maria PD-L DA
37. Canacheu Costică PD-L DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
46. Ciontu Corneliu PC Abținere
47. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
48. Cliveti Minodora PSD DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Diaconescu Marin PRM DA
53. Diaconescu Renică PSD DA
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
58. Dumitrescu Zamfir - DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
60. Dumitriu Mihai PSD DA
61. Dumitru Ion PSD DA
62. Dușa Mircea PSD Abținere
63. Duțu Stelian PD-L DA
64. Ehling Elena PSD DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Eserghep Gelil PC DA
67. Faina Constantin PNL DA
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Damian PC DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Fuia Stelian PD-L DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
77. Georgescu Filip PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic PNL DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Gubandru Aurel PSD DA
81. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
82. Hanganu Romeo Octavian - DA
83. Hellvig Eduard Raul PNL DA
84. Hogea Vlad Gabriel PC DA
85. Hoinaru Marian PD-L DA
86. Hrebenciuc Viorel PSD DA
87. Iancu Iulian PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Ifrim Mircea PRM DA
90. Igaș Traian Constantin PD-L DA
91. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
92. Ionescu Daniel PD-L DA
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
95. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
96. Kelemen Hunor UDMR DA
97. Kerekes Károly UDMR DA
98. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
99. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
100. Lakatos Petru UDMR DA
101. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
102. Lificiu Petru PD-L DA
103. Liga Dănuț PD-L DA
104. Longher Ghervazen Minoritati DA
105. Magheru Paul PRM DA
106. Manda Iulian Claudiu PSD DA
107. Manolescu Oana Minoritati DA
108. Manta Pantelimon PNL DA
109. Marin Constantin PSD DA
110. Martin Eduard-Stelian PSD DA
111. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
112. Máté András-Levente UDMR DA
113. Matei Cătălin Lucian PSD DA
114. Mazăre Alexandru PSD DA
115. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
116. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
117. Mătușa Tudor PRM DA
118. Meir Nati - DA
119. Merce Ilie PRM DA
120. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
121. Micula Cătălin PNL DA
122. Mihalache Sorin Dan PSD Abținere
123. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
124. Mircea Costache PC DA
125. Mircovici Niculae Minoritati DA
126. Mitrea Manuela PSD DA
127. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
128. Mocanu Alexandru PD-L DA
129. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
130. Mohora Tudor PSD DA
131. Moisoiu Adrian PRM DA
132. Moldovan Emil Radu PSD DA
133. Momanu Corneliu PD-L DA
134. Munteanu Ioan PSD DA
135. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD Abținere
136. Nassar Rodica PSD DA
137. Năstase Adrian PSD DA
138. Nechita Aurel PSD DA
139. Nedelcu Gabriela PSD DA
140. Nica Dan PSD DA
141. Nicolae Alexandri PNL DA
142. Nicolicea Eugen PSD DA
143. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
144. Nistoran Dorin-Liviu - DA
145. Nosa Iuliu PSD DA
146. Oancea Viorel PD-L DA
147. Oltean Ioan PD-L DA
148. Ovidenie Costel - DA
149. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
150. Păun Nicolae Minoritati DA
151. Petrea Constantin PD-L DA
152. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
153. Plăiașu Gabriel PNL DA
154. Podgorean Radu PSD DA
155. Pop Claudiu Adrian PSD DA
156. Popa Daniela PC DA
157. Popa Nicolae PNL DA
158. Popeangă Petre PRM DA
159. Popescu Corneliu PD-L DA
160. Popescu Ionica Constanța PC DA
161. Preda Cezar-Florin PD-L DA
162. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
163. Pupeză Viorel PC DA
164. Purceld Octavian-Mircea PRM -
165. Pușcaș Vasile PSD Abținere
166. Pușcă Mircea Valer PNL DA
167. Radan Mihai Minoritati DA
168. Rădulescu Cristian PD-L DA
169. Rogin Marius PD-L DA
170. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
171. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
172. Rusu Liviu Alin PSD DA
173. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
174. Rusu Valentin PD-L DA
175. Sanda Victor PSD DA
176. Sandu Gabriel PD-L DA
177. Sandu-Capră Mihai PNL DA
178. Sasu Ion PRM DA
179. Săniuță Marian-Florian PSD NU
180. Săpunaru Nini PNL DA
181. Sârbu Marian PSD DA
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Sirețeanu Mihail PSD DA
184. Sóki Béla UDMR DA
185. Soporan Vasile Filip PSD Abținere
186. Stan Ioan PSD DA
187. Stanciu Anghel PSD DA
188. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
189. Stănescu Cristian PRM DA
190. Stoica Ion PD-L DA
191. Străchinaru Petre PD-L DA
192. Strungă Emil PNL DA
193. Szekely Levente Csaba UDMR DA
194. Știucă Alecsandru PSD DA
195. Tabără Valeriu PD-L DA
196. Tămagă Constantin PSD DA
197. Tănăsescu Tudor PSD DA
198. Tărniceru Petru PSD DA
199. Timar Liviu PSD DA
200. Todoran Pavel PSD DA
201. Toma Florentina Marilena PSD DA
202. Toma Horia-Victor PNL DA
203. Toró Tiberiu UDMR DA
204. Tudor Constantin PD-L DA
205. Tudor Marcu PRM DA
206. Tudose Mihai PSD DA
207. Turc Ioan PNL DA
208. Țundrea Ioan PC DA
209. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
210. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
211. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
212. Vainer Aurel Minoritati DA
213. Varga Attila UDMR DA
214. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
215. Vasile Aurelia PSD DA
216. Vladu Iulian PD-L DA
217. Vlase Petru Gabriel PSD DA
218. Voicu Cătălin PSD DA
219. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
220. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
221. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
222. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
223. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
224. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 16:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro