Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 11:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 11:51

Subiect vot: Vot final
PL 832/2007 privind transmiterea cu titlu gratuit a unui pachet de 1.369.125 acțiuni deținute de stat la Compania Națională "Administrația Porturilor Maritime"- SA Constanța, reprezentând 20% din capitalul social, către Consiliul Local al municipiului Constanța
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:223 77 33 16 47 17 14 12 7
- voturi pentru (DA):152 67 33 11 1 13 14 8 5
- voturi împotrivă (NU):55 4 - 3 46 1 - 1 -
- abțineri:9 1 - 1 - 2 - 3 2
- nu au votat:7 5 - 1 - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
6. Amarie Constantin PD-L NU
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal István UDMR -
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Barbu Gheorghe PD-L NU
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD -
20. Băluț Lucian PSD DA
21. Becșenescu Dumitru - Abținere
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
31. Brînzan Ovidiu PSD DA
32. Brînză William Gabriel PD-L NU
33. Buda Daniel PD-L NU
34. Burnei Ion PSD DA
35. Bușoi Diana Maria PD-L NU
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Canacheu Costică PD-L NU
38. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
47. Cliveti Minodora PSD DA
48. Cocrea Olguța - DA
49. Constantinescu Viorel PD-L NU
50. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
51. Cristea Ioan PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD DA
53. Diaconescu Marin PRM DA
54. Diaconescu Renică PSD DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitrescu Zamfir - DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
61. Dumitriu Mihai PSD -
62. Dumitru Ion PSD DA
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Duțu Stelian PD-L DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Eserghep Gelil PC DA
67. Faina Constantin PNL DA
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Damian PC DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Fuia Stelian PD-L NU
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
76. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
77. Georgescu Filip PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic PNL DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Glăvan Ștefan PC DA
81. Gubandru Aurel PSD DA
82. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
83. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
84. Hellvig Eduard Raul PNL DA
85. Hogea Vlad Gabriel PC DA
86. Hoinaru Marian PD-L NU
87. Hrebenciuc Viorel PSD DA
88. Iancu Iulian PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Ifrim Mircea PRM DA
91. Igaș Traian Constantin PD-L NU
92. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
93. Ionescu Daniel PD-L NU
94. Iordache Florin PSD DA
95. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
96. Iriza Marius PRM DA
97. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
98. Kelemen Hunor UDMR NU
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
102. Lakatos Petru UDMR DA
103. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
104. Lificiu Petru PD-L NU
105. Liga Dănuț PD-L NU
106. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
107. Macaleți Costică PSD DA
108. Magheru Paul PRM DA
109. Manolescu Oana Minoritati Abținere
110. Manta Pantelimon PNL DA
111. Marin Constantin PSD NU
112. Martin Eduard-Stelian PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Máté András-Levente UDMR DA
115. Matei Cătălin Lucian PSD DA
116. Mazăre Alexandru PSD DA
117. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
118. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
119. Mătușa Tudor PRM NU
120. Meir Nati - DA
121. Merce Ilie PRM NU
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
123. Mihalache Sorin Dan PSD DA
124. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
125. Mircea Costache PC DA
126. Mircovici Niculae Minoritati DA
127. Mitrea Manuela PSD DA
128. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
129. Mînzînă Ion PC DA
130. Mocanu Alexandru PD-L NU
131. Mohora Tudor PSD DA
132. Moisoiu Adrian PRM NU
133. Moldovan Emil Radu PSD DA
134. Momanu Corneliu PD-L NU
135. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
136. Năstase Adrian PSD DA
137. Nechita Aurel PSD DA
138. Nedelcu Gabriela PSD -
139. Nica Dan PSD DA
140. Nicolae Alexandri PNL DA
141. Nicolicea Eugen PSD DA
142. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
143. Nistoran Dorin-Liviu - DA
144. Niță Constantin PSD DA
145. Nosa Iuliu PSD DA
146. Oancea Viorel PD-L NU
147. Oltean Ioan PD-L NU
148. Ovidenie Costel - DA
149. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
150. Păun Nicolae Minoritati NU
151. Petrea Constantin PD-L NU
152. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
153. Plăiașu Gabriel PNL DA
154. Podgorean Radu PSD DA
155. Pop Claudiu Adrian PSD DA
156. Popa Daniela PC DA
157. Popa Nicolae PNL DA
158. Popeangă Petre PRM DA
159. Popescu Corneliu PD-L NU
160. Popescu Ionica Constanța PC DA
161. Preda Cezar-Florin PD-L NU
162. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
163. Pupeză Viorel PC DA
164. Pușcaș Vasile PSD -
165. Pușcă Mircea Valer PNL DA
166. Radan Mihai Minoritati DA
167. Rădulescu Cristian PD-L NU
168. Rogin Marius PD-L NU
169. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
170. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
171. Rusu Liviu Alin PSD DA
172. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
173. Rusu Valentin PD-L NU
174. Sanda Victor PSD DA
175. Sandu Gabriel PD-L NU
176. Sandu-Capră Mihai PNL DA
177. Sasu Ion PRM DA
178. Săniuță Marian-Florian PSD NU
179. Săpunaru Nini PNL DA
180. Sârb Gheorghe PD-L NU
181. Sârbu Marian PSD DA
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Sirețeanu Mihail PSD NU
184. Sóki Béla UDMR Abținere
185. Stan Ioan PSD DA
186. Stan Ion PSD NU
187. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
188. Stănescu Cristian PRM -
189. Stoica Ion PD-L NU
190. Străchinaru Petre PD-L NU
191. Strungă Emil PNL DA
192. Szekely Levente Csaba UDMR DA
193. Știreanu Octavian PSD DA
194. Știucă Alecsandru PSD DA
195. Tabără Valeriu PD-L NU
196. Tămagă Constantin PSD DA
197. Tănăsescu Tudor PSD DA
198. Tărniceru Petru PSD DA
199. Timar Liviu PSD DA
200. Todoran Pavel PSD DA
201. Toma Florentina Marilena PSD DA
202. Toró Tiberiu UDMR Abținere
203. Tudor Constantin PD-L NU
204. Tudor Marcu PRM DA
205. Tudose Mihai PSD DA
206. Turc Ioan PNL DA
207. Țundrea Ioan PC DA
208. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
209. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
210. Uricec Eugen Constantin PD-L NU
211. Varga Attila UDMR DA
212. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
213. Vasile Aurelia PSD DA
214. Vladu Iulian PD-L NU
215. Vlase Petru Gabriel PSD DA
216. Voicu Cătălin PSD DA
217. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
218. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
219. Voinea Florea PSD -
220. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
221. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
222. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
223. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 23 mai 2019, 18:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro