Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 12:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 12:19

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 891/2007 pentru completarea Legii nr.10 din 8 februarie 2001 privind regimul juridic al unor imobile preluate în mod abuziv în perioada 6 martie 1945 - 22 decembrie 1989
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:227 82 31 16 44 16 15 15 8
- voturi pentru (DA):117 82 - 15 1 - 14 1 4
- voturi împotrivă (NU):79 - 30 - 42 - - 5 2
- abțineri:28 - 1 - 1 16 - 8 2
- nu au votat:3 - - 1 - - 1 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL Abținere
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati Abținere
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal István UDMR Abținere
11. Antonescu George Crin Laurențiu PNL NU
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR Abținere
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Barbu Gheorghe PD-L NU
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Băluț Lucian PSD DA
21. Becșenescu Dumitru - DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
27. Bónis István UDMR Abținere
28. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
29. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Brînză William Gabriel PD-L NU
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati NU
34. Buda Daniel PD-L NU
35. Burnei Ion PSD DA
36. Bușoi Diana Maria PD-L NU
37. Canacheu Costică PD-L NU
38. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL NU
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
46. Ciontu Corneliu PC DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
48. Cliveti Minodora PSD DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Constantinescu Viorel PD-L NU
51. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
52. Cristea Ioan PNL NU
53. Cutean Vasile Emilian PSD DA
54. Diaconescu Marin PRM DA
55. Diaconescu Renică PSD DA
56. Dragomir Gheorghe PNL NU
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PC -
60. Dumitriu Mihai PSD DA
61. Dumitru Ion PSD DA
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Duțu Stelian PD-L DA
64. Ehling Elena PSD DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
66. Eserghep Gelil PC DA
67. Faina Constantin PNL NU
68. Fenechiu Relu PNL NU
69. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
70. Florea Damian PC DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
72. Fuia Stelian PD-L NU
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL NU
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
76. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
77. Georgescu Filip PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic PNL NU
79. Glăvan Ștefan PC DA
80. Gubandru Aurel PSD DA
81. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
82. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
83. Hellvig Eduard Raul PNL NU
84. Hogea Vlad Gabriel PC DA
85. Hoinaru Marian PD-L NU
86. Hrebenciuc Viorel PSD DA
87. Iancu Iulian PSD DA
88. Ifrim Mircea PRM -
89. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
90. Ignat Miron Minoritati NU
91. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
92. Ionescu Daniel PD-L NU
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
95. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
96. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
97. Kerekes Károly UDMR Abținere
98. Király Andrei-Gheorghe UDMR Abținere
99. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
100. Lakatos Petru UDMR Abținere
101. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
102. Liga Dănuț PD-L NU
103. Longher Ghervazen Minoritati NU
104. Macaleți Costică PSD DA
105. Magheru Paul PRM DA
106. Manolescu Oana Minoritati Abținere
107. Manta Pantelimon PNL NU
108. Marin Constantin PSD DA
109. Martin Eduard-Stelian PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
111. Máté András-Levente UDMR Abținere
112. Matei Cătălin Lucian PSD DA
113. Mazăre Alexandru PSD DA
114. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
115. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
116. Meir Nati - DA
117. Merce Ilie PRM DA
118. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
119. Micula Cătălin PNL NU
120. Mihalache Sorin Dan PSD DA
121. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
122. Mircea Costache PC DA
123. Mircovici Niculae Minoritati -
124. Mitrea Manuela PSD DA
125. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
126. Mînzînă Ion PC DA
127. Mocanu Alexandru PD-L NU
128. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
129. Mohora Tudor PSD DA
130. Moisoiu Adrian PRM DA
131. Moldovan Emil Radu PSD DA
132. Momanu Corneliu PD-L NU
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
135. Nassar Rodica PSD DA
136. Năstase Adrian PSD DA
137. Nechita Aurel PSD DA
138. Nedelcu Gabriela PSD DA
139. Nica Dan PSD DA
140. Nicolae Alexandri PNL NU
141. Nicolicea Eugen PSD DA
142. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
143. Nistoran Dorin-Liviu - DA
144. Niță Constantin PSD DA
145. Nosa Iuliu PSD DA
146. Oancea Viorel PD-L NU
147. Oltean Ioan PD-L NU
148. Oprea Gabriel PSD DA
149. Ovidenie Costel - Abținere
150. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
151. Pavelescu Aurelian - NU
152. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
153. Păun Nicolae Minoritati DA
154. Petrea Constantin PD-L NU
155. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
156. Plăiașu Gabriel PNL NU
157. Podgorean Radu PSD DA
158. Pop Claudiu Adrian PSD DA
159. Popa Daniela PC DA
160. Popa Nicolae PNL NU
161. Popeangă Petre PRM DA
162. Popescu Corneliu PD-L NU
163. Popescu Ionica Constanța PC DA
164. Preda Cezar-Florin PD-L NU
165. Pupeză Viorel PC DA
166. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
167. Pușcaș Vasile PSD DA
168. Pușcă Mircea Valer PNL NU
169. Puzdrea Dumitru PD-L NU
170. Radan Mihai Minoritati Abținere
171. Rădulescu Cristian PD-L NU
172. Rogin Marius PD-L NU
173. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
174. Rus Ioan Aurel PRM DA
175. Rusu Liviu Alin PSD DA
176. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
177. Rusu Valentin PD-L NU
178. Sanda Victor PSD DA
179. Sandu Gabriel PD-L NU
180. Sandu-Capră Mihai PNL NU
181. Sasu Ion PRM DA
182. Săniuță Marian-Florian PSD DA
183. Săpunaru Nini PNL NU
184. Sârbu Marian PSD DA
185. Seres Dénes UDMR Abținere
186. Sirețeanu Mihail PSD DA
187. Sóki Béla UDMR Abținere
188. Soporan Vasile Filip PSD DA
189. Stan Ioan PSD DA
190. Stan Ion PSD DA
191. Stanciu Anghel PSD DA
192. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
193. Stănescu Cristian PRM DA
194. Străchinaru Petre PD-L NU
195. Szekely Levente Csaba UDMR Abținere
196. Știreanu Octavian PSD DA
197. Știucă Alecsandru PSD DA
198. Tabără Valeriu PD-L NU
199. Tămagă Constantin PSD DA
200. Tănăsescu Tudor PSD DA
201. Tărniceru Petru PSD DA
202. Timar Liviu PSD DA
203. Todoran Pavel PSD DA
204. Toma Florentina Marilena PSD DA
205. Toma Horia-Victor PNL NU
206. Toró Tiberiu UDMR Abținere
207. Tudor Marcu PRM DA
208. Tudose Mihai PSD DA
209. Turc Ioan PNL NU
210. Țundrea Ioan PC DA
211. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
212. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
213. Uricec Eugen Constantin PD-L NU
214. Vainer Aurel Minoritati NU
215. Varga Attila UDMR Abținere
216. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
217. Vasile Aurelia PSD DA
218. Vladu Iulian PD-L NU
219. Vlase Petru Gabriel PSD DA
220. Voicu Cătălin PSD DA
221. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
222. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
223. Voinea Florea PSD DA
224. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
225. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
226. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
227. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 mai 2019, 4:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro