Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 12:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 12:41

Subiect vot: Vot final
PL 911/2007 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.26/2000 cu privire la asociații și fundații
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:210 73 30 14 44 16 12 13 8
- voturi pentru (DA):115 70 - 13 1 13 12 2 4
- voturi împotrivă (NU):85 - 30 1 43 1 - 8 2
- abțineri:9 2 - - - 2 - 3 2
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal István UDMR DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR Abținere
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L NU
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Băluț Lucian PSD DA
19. Becșenescu Dumitru - DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
23. Bleotu Vasile PSD -
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Bónis István UDMR NU
27. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
28. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L NU
31. Buciuta Ștefan Minoritati NU
32. Buda Daniel PD-L NU
33. Burnei Ion PSD DA
34. Bușoi Diana Maria PD-L NU
35. Canacheu Costică PD-L NU
36. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Câmpanu Liviu PNL NU
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
44. Ciontu Corneliu PC DA
45. Cocrea Olguța - NU
46. Constantinescu Viorel PD-L NU
47. Cristea Ioan PNL NU
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Renică PSD DA
50. Dorneanu Valer PSD DA
51. Dragomir Gheorghe PNL NU
52. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
54. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
55. Dumitrescu Liana Minoritati NU
56. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
57. Dumitriu Mihai PSD DA
58. Dumitru Ion PSD DA
59. Dușa Mircea PSD DA
60. Ehling Elena PSD DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Eserghep Gelil PC DA
63. Faina Constantin PNL NU
64. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
65. Florea Damian PC DA
66. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
67. Fuia Stelian PD-L NU
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL NU
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
71. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
72. Georgescu Filip PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL NU
74. Ghișe Ioan PNL NU
75. Gubandru Aurel PSD DA
76. Gușă Cozmin Horea - Abținere
77. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
78. Hellvig Eduard Raul PNL NU
79. Hogea Vlad Gabriel PC DA
80. Hoinaru Marian PD-L DA
81. Iancu Iulian PSD DA
82. Ifrim Mircea PRM DA
83. Igaș Traian Constantin PD-L NU
84. Ignat Miron Minoritati NU
85. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
86. Ionescu Daniel PD-L NU
87. Iordache Florin PSD DA
88. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
89. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
90. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
91. Kelemen Hunor UDMR DA
92. Kerekes Károly UDMR DA
93. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
94. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
95. Lakatos Petru UDMR DA
96. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
97. Lificiu Petru PD-L NU
98. Liga Dănuț PD-L NU
99. Longher Ghervazen Minoritati NU
100. Macaleți Costică PSD DA
101. Magheru Paul PRM DA
102. Manolescu Oana Minoritati NU
103. Manta Pantelimon PNL NU
104. Marin Constantin PSD DA
105. Martin Eduard-Stelian PSD DA
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Máté András-Levente UDMR DA
108. Mazăre Alexandru PSD DA
109. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
110. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
111. Mătușa Tudor PRM DA
112. Meir Nati - DA
113. Merce Ilie PRM DA
114. Micula Cătălin PNL NU
115. Mihalache Sorin Dan PSD DA
116. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
117. Mircea Costache PC DA
118. Mircovici Niculae Minoritati NU
119. Mitrea Manuela PSD DA
120. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
121. Mînzînă Ion PC DA
122. Mocanu Alexandru PD-L NU
123. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
124. Moisoiu Adrian PRM DA
125. Moldovan Emil Radu PSD DA
126. Momanu Corneliu PD-L NU
127. Munteanu Ioan PSD DA
128. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
129. Nassar Rodica PSD DA
130. Năstase Adrian PSD DA
131. Nechita Aurel PSD DA
132. Nedelcu Gabriela PSD DA
133. Nica Dan PSD DA
134. Nicolae Alexandri PNL NU
135. Nicolicea Eugen PSD DA
136. Nistoran Dorin-Liviu - DA
137. Nosa Iuliu PSD DA
138. Oancea Viorel PD-L NU
139. Oltean Ioan PD-L NU
140. Oprea Gabriel PSD DA
141. Ovidenie Costel - Abținere
142. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
143. Petrea Constantin PD-L NU
144. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
145. Plăiașu Gabriel PNL NU
146. Podgorean Radu PSD DA
147. Pop Claudiu Adrian PSD DA
148. Popa Nicolae PNL NU
149. Popeangă Petre PRM DA
150. Popescu Corneliu PD-L NU
151. Popescu Ionica Constanța PC DA
152. Preda Cezar-Florin PD-L NU
153. Puchianu Ioan Dumitru PNL NU
154. Pupeză Viorel PC DA
155. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
156. Pușcaș Vasile PSD DA
157. Pușcă Mircea Valer PNL NU
158. Radan Mihai Minoritati DA
159. Rădulescu Cristian PD-L NU
160. Rogin Marius PD-L NU
161. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
162. Rus Ioan Aurel PRM NU
163. Rusu Liviu Alin PSD DA
164. Rusu Valentin PD-L NU
165. Sandu Gabriel PD-L NU
166. Sandu-Capră Mihai PNL NU
167. Sasu Ion PRM DA
168. Săniuță Marian-Florian PSD DA
169. Sârb Gheorghe PD-L NU
170. Seres Dénes UDMR DA
171. Sirețeanu Mihail PSD DA
172. Sóki Béla UDMR DA
173. Soporan Vasile Filip PSD DA
174. Stan Ioan PSD DA
175. Stan Ion PSD DA
176. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
177. Stănescu Cristian PRM DA
178. Stoica Ion PD-L NU
179. Străchinaru Petre PD-L NU
180. Strungă Emil PNL NU
181. Șandru Marcela Lavinia - DA
182. Știucă Alecsandru PSD DA
183. Tabără Valeriu PD-L NU
184. Tămagă Constantin PSD DA
185. Tănăsescu Tudor PSD DA
186. Timar Liviu PSD DA
187. Todoran Pavel PSD DA
188. Toma Florentina Marilena PSD DA
189. Toró Tiberiu UDMR Abținere
190. Tudose Mihai PSD DA
191. Turc Ioan PNL NU
192. Țundrea Ioan PC DA
193. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
194. Ujeniuc Dragoș PNL NU
195. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
196. Uricec Eugen Constantin PD-L NU
197. Vainer Aurel Minoritati Abținere
198. Varga Attila UDMR DA
199. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
200. Vasile Aurelia PSD DA
201. Vasilescu Lia Olguța PSD Abținere
202. Vladu Iulian PD-L NU
203. Vlase Petru Gabriel PSD DA
204. Voicu Cătălin PSD DA
205. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
206. Voinea Florea PSD DA
207. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
208. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
209. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
210. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 23 mai 2019, 3:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro