Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 12:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 12:43

Subiect vot: Vot final
PL 762/2007 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.91/2007 pentru modificarea și completarea unor acte normative din domeniul protecției sociale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:208 69 30 16 44 16 11 14 8
- voturi pentru (DA):206 69 30 16 44 16 10 13 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal István UDMR DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Băluț Lucian PSD DA
19. Becșenescu Dumitru - DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Bușoi Diana Maria PD-L DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
44. Ciontu Corneliu PC DA
45. Cocrea Olguța - DA
46. Constantinescu Viorel PD-L DA
47. Cristea Ioan PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Renică PSD DA
50. Dragomir Gheorghe PNL DA
51. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
54. Dumitrescu Liana Minoritati DA
55. Dumitriu Dragoș Petre PC -
56. Dumitriu Mihai PSD DA
57. Dumitru Ion PSD DA
58. Dușa Mircea PSD DA
59. Ehling Elena PSD DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Eserghep Gelil PC DA
62. Faina Constantin PNL DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati DA
64. Florea Damian PC DA
65. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
66. Fuia Stelian PD-L DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
70. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
71. Georgescu Filip PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Ghișe Ioan PNL DA
74. Gușă Cozmin Horea - DA
75. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
76. Hanganu Romeo Octavian - DA
77. Hellvig Eduard Raul PNL DA
78. Hogea Vlad Gabriel PC DA
79. Hoinaru Marian PD-L DA
80. Iancu Iulian PSD DA
81. Ibram Iusein Minoritati DA
82. Ifrim Mircea PRM DA
83. Igaș Traian Constantin PD-L DA
84. Ignat Miron Minoritati Abținere
85. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
86. Ionescu Daniel PD-L DA
87. Iordache Florin PSD DA
88. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
89. Iriza Marius PRM DA
90. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
91. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
92. Kelemen Hunor UDMR DA
93. Kerekes Károly UDMR DA
94. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
95. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
96. Lakatos Petru UDMR DA
97. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
98. Lificiu Petru PD-L DA
99. Liga Dănuț PD-L DA
100. Longher Ghervazen Minoritati DA
101. Macaleți Costică PSD DA
102. Magheru Paul PRM DA
103. Manolescu Oana Minoritati DA
104. Manta Pantelimon PNL DA
105. Marin Constantin PSD DA
106. Martin Eduard-Stelian PSD DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Máté András-Levente UDMR DA
109. Mazăre Alexandru PSD DA
110. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
111. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
112. Mătușa Tudor PRM DA
113. Meir Nati - DA
114. Merce Ilie PRM DA
115. Micula Cătălin PNL DA
116. Mihalache Sorin Dan PSD DA
117. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
118. Mircea Costache PC DA
119. Mircovici Niculae Minoritati DA
120. Mitrea Manuela PSD DA
121. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
122. Mocanu Alexandru PD-L DA
123. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
124. Moisoiu Adrian PRM DA
125. Moldovan Emil Radu PSD DA
126. Momanu Corneliu PD-L DA
127. Munteanu Ioan PSD DA
128. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
129. Nassar Rodica PSD DA
130. Năstase Adrian PSD DA
131. Nechita Aurel PSD DA
132. Nedelcu Gabriela PSD DA
133. Nica Dan PSD DA
134. Nicolae Alexandri PNL DA
135. Nicolicea Eugen PSD DA
136. Nistoran Dorin-Liviu - DA
137. Nosa Iuliu PSD DA
138. Oancea Viorel PD-L DA
139. Oltean Ioan PD-L DA
140. Oprea Gabriel PSD DA
141. Ovidenie Costel - DA
142. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
143. Petrea Constantin PD-L DA
144. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
145. Plăiașu Gabriel PNL DA
146. Podgorean Radu PSD DA
147. Pop Claudiu Adrian PSD DA
148. Popa Nicolae PNL DA
149. Popeangă Petre PRM DA
150. Popescu Corneliu PD-L DA
151. Popescu Ionica Constanța PC DA
152. Preda Cezar-Florin PD-L DA
153. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
154. Pupeză Viorel PC DA
155. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
156. Pușcaș Vasile PSD DA
157. Pușcă Mircea Valer PNL DA
158. Radan Mihai Minoritati DA
159. Rădulescu Cristian PD-L DA
160. Rogin Marius PD-L DA
161. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
162. Rus Ioan Aurel PRM DA
163. Rusu Liviu Alin PSD DA
164. Rusu Valentin PD-L DA
165. Sandu Gabriel PD-L DA
166. Sandu-Capră Mihai PNL DA
167. Sasu Ion PRM DA
168. Săniuță Marian-Florian PSD DA
169. Sârb Gheorghe PD-L DA
170. Seres Dénes UDMR DA
171. Sirețeanu Mihail PSD DA
172. Sóki Béla UDMR DA
173. Soporan Vasile Filip PSD DA
174. Stan Ioan PSD DA
175. Stan Ion PSD DA
176. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
177. Stănescu Cristian PRM DA
178. Stoica Ion PD-L DA
179. Străchinaru Petre PD-L DA
180. Strungă Emil PNL DA
181. Știucă Alecsandru PSD DA
182. Tabără Valeriu PD-L DA
183. Tămagă Constantin PSD DA
184. Tănăsescu Tudor PSD DA
185. Tărniceru Petru PSD DA
186. Timar Liviu PSD DA
187. Todoran Pavel PSD DA
188. Toma Florentina Marilena PSD DA
189. Toró Tiberiu UDMR DA
190. Tudose Mihai PSD DA
191. Turc Ioan PNL DA
192. Țundrea Ioan PC DA
193. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
194. Ujeniuc Dragoș PNL DA
195. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
196. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
197. Vainer Aurel Minoritati DA
198. Varga Attila UDMR DA
199. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
200. Vasile Aurelia PSD DA
201. Vladu Iulian PD-L DA
202. Voicu Cătălin PSD DA
203. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
204. Voinea Florea PSD DA
205. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
206. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
207. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
208. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 mai 2019, 3:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro