Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 12:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 12:43

Subiect vot: Vot final
PL 709/2007 pentru modificarea Legii tinerilor nr.350/2006
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:214 75 31 16 43 16 10 14 9
- voturi pentru (DA):114 74 - 15 - 8 10 3 4
- voturi împotrivă (NU):86 - 30 - 43 2 - 9 2
- abțineri:13 1 1 - - 6 - 2 3
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal István UDMR DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L NU
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Băluț Lucian PSD DA
19. Becșenescu Dumitru - DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Bónis István UDMR NU
27. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
28. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L NU
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati NU
33. Buda Daniel PD-L NU
34. Burnei Ion PSD DA
35. Bușoi Diana Maria PD-L NU
36. Calimente Mihăiță PNL NU
37. Canacheu Costică PD-L NU
38. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL NU
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
46. Cocrea Olguța - NU
47. Constantinescu Viorel PD-L NU
48. Cristea Ioan PNL NU
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Diaconescu Renică PSD DA
51. Dorneanu Valer PSD DA
52. Dragomir Gheorghe PNL NU
53. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
55. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
56. Dumitrescu Liana Minoritati NU
57. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dumitru Ion PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Ehling Elena PSD DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PNL NU
64. Firczak Gheorghe Minoritati NU
65. Florea Damian PC DA
66. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
67. Fuia Stelian PD-L NU
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL NU
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
71. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
72. Georgescu Filip PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL NU
74. Ghișe Ioan PNL NU
75. Gubandru Aurel PSD DA
76. Gușă Cozmin Horea - Abținere
77. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
78. Hanganu Romeo Octavian - DA
79. Hellvig Eduard Raul PNL NU
80. Hogea Vlad Gabriel PC DA
81. Hoinaru Marian PD-L NU
82. Iancu Iulian PSD DA
83. Ibram Iusein Minoritati NU
84. Ifrim Mircea PRM -
85. Igaș Traian Constantin PD-L NU
86. Ignat Miron Minoritati Abținere
87. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
88. Ionescu Daniel PD-L NU
89. Iordache Florin PSD DA
90. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
91. Iriza Marius PRM DA
92. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
93. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
94. Kelemen Hunor UDMR Abținere
95. Kerekes Károly UDMR Abținere
96. Király Andrei-Gheorghe UDMR Abținere
97. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
98. Lakatos Petru UDMR Abținere
99. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
100. Lificiu Petru PD-L NU
101. Liga Dănuț PD-L NU
102. Longher Ghervazen Minoritati NU
103. Macaleți Costică PSD DA
104. Magheru Paul PRM DA
105. Manolescu Oana Minoritati DA
106. Manta Pantelimon PNL NU
107. Marin Constantin PSD DA
108. Martin Eduard-Stelian PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD DA
112. Mazăre Alexandru PSD DA
113. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
114. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
115. Mătușa Tudor PRM DA
116. Meir Nati - DA
117. Merce Ilie PRM DA
118. Micula Cătălin PNL NU
119. Mihalache Sorin Dan PSD DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
121. Mircea Costache PC DA
122. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
123. Mitrea Manuela PSD DA
124. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
125. Mînzînă Ion PC DA
126. Mocanu Alexandru PD-L NU
127. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
128. Moisoiu Adrian PRM DA
129. Moldovan Emil Radu PSD DA
130. Momanu Corneliu PD-L NU
131. Munteanu Ioan PSD DA
132. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
133. Nassar Rodica PSD DA
134. Năstase Adrian PSD DA
135. Nechita Aurel PSD DA
136. Nedelcu Gabriela PSD DA
137. Nica Dan PSD DA
138. Nicolae Alexandri PNL NU
139. Nicolicea Eugen PSD DA
140. Nistoran Dorin-Liviu - DA
141. Niță Constantin PSD DA
142. Nosa Iuliu PSD DA
143. Oancea Viorel PD-L NU
144. Oltean Ioan PD-L NU
145. Oprea Gabriel PSD DA
146. Ovidenie Costel - Abținere
147. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
148. Petrea Constantin PD-L NU
149. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
150. Plăiașu Gabriel PNL NU
151. Podgorean Radu PSD DA
152. Pop Claudiu Adrian PSD DA
153. Popa Nicolae PNL NU
154. Popeangă Petre PRM DA
155. Popescu Ionica Constanța PC DA
156. Preda Cezar-Florin PD-L NU
157. Puchianu Ioan Dumitru PNL NU
158. Pupeză Viorel PC DA
159. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
160. Pușcaș Vasile PSD DA
161. Pușcă Mircea Valer PNL NU
162. Radan Mihai Minoritati DA
163. Rădulescu Cristian PD-L NU
164. Rogin Marius PD-L NU
165. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
166. Rus Ioan Aurel PRM DA
167. Rusu Liviu Alin PSD DA
168. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
169. Rusu Valentin PD-L NU
170. Sandu Gabriel PD-L NU
171. Sandu-Capră Mihai PNL NU
172. Sasu Ion PRM DA
173. Săniuță Marian-Florian PSD DA
174. Sârb Gheorghe PD-L NU
175. Seres Dénes UDMR Abținere
176. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
177. Sóki Béla UDMR DA
178. Soporan Vasile Filip PSD DA
179. Stan Ioan PSD DA
180. Stan Ion PSD DA
181. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
182. Stănescu Cristian PRM DA
183. Stoica Ion PD-L NU
184. Străchinaru Petre PD-L NU
185. Strungă Emil PNL Abținere
186. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
187. Știucă Alecsandru PSD DA
188. Tabără Valeriu PD-L NU
189. Tămagă Constantin PSD DA
190. Tănăsescu Tudor PSD DA
191. Tărniceru Petru PSD DA
192. Timar Liviu PSD DA
193. Todoran Pavel PSD DA
194. Toma Florentina Marilena PSD DA
195. Toró Tiberiu UDMR Abținere
196. Tudose Mihai PSD DA
197. Turc Ioan PNL NU
198. Țundrea Ioan PC DA
199. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
200. Ujeniuc Dragoș PNL NU
201. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
202. Uricec Eugen Constantin PD-L NU
203. Vainer Aurel Minoritati NU
204. Varga Attila UDMR NU
205. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
206. Vasile Aurelia PSD DA
207. Vladu Iulian PD-L NU
208. Voicu Cătălin PSD DA
209. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
210. Voinea Florea PSD DA
211. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
212. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
213. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
214. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 25 octombrie 2021, 2:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro