Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 12:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 12:48

Subiect vot: Vot final
PL 434/2008 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Guvernul Regatului Norvegiei privind cooperarea polițienească, semnat la Oslo la 14 martie 2008
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:197 68 27 12 41 15 10 15 9
- voturi pentru (DA):196 67 27 12 41 15 10 15 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal István UDMR DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Băluț Lucian PSD DA
19. Becșenescu Dumitru - DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Burnei Ion PSD DA
35. Bușoi Diana Maria PD-L DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
43. Cocrea Olguța - DA
44. Cristea Ioan PNL DA
45. Cutean Vasile Emilian PSD DA
46. Diaconescu Renică PSD DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
50. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
51. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
52. Dumitrescu Liana Minoritati DA
53. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
54. Dumitriu Mihai PSD DA
55. Dumitru Ion PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Ehling Elena PSD DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Eserghep Gelil PC DA
60. Faina Constantin PNL DA
61. Firczak Gheorghe Minoritati DA
62. Florea Damian PC DA
63. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
64. Fuia Stelian PD-L DA
65. Furo Iuliu Ioan PRM DA
66. Gabor Gheorghe PNL DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
69. Georgescu Filip PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Gubandru Aurel PSD DA
73. Gușă Cozmin Horea - DA
74. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
75. Hanganu Romeo Octavian - DA
76. Hellvig Eduard Raul PNL DA
77. Hogea Vlad Gabriel PC DA
78. Hoinaru Marian PD-L DA
79. Iancu Iulian PSD DA
80. Ibram Iusein Minoritati DA
81. Ifrim Mircea PRM DA
82. Igaș Traian Constantin PD-L DA
83. Ignat Miron Minoritati DA
84. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
85. Ionescu Daniel PD-L DA
86. Iordache Florin PSD DA
87. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
88. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
89. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
90. Kelemen Hunor UDMR DA
91. Kerekes Károly UDMR DA
92. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
93. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
94. Lakatos Petru UDMR DA
95. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
96. Lificiu Petru PD-L DA
97. Liga Dănuț PD-L DA
98. Longher Ghervazen Minoritati DA
99. Magheru Paul PRM DA
100. Manolescu Oana Minoritati DA
101. Manta Pantelimon PNL DA
102. Marin Constantin PSD DA
103. Martin Eduard-Stelian PSD DA
104. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
105. Máté András-Levente UDMR DA
106. Mazăre Alexandru PSD DA
107. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
108. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
109. Meir Nati - DA
110. Merce Ilie PRM DA
111. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
112. Micula Cătălin PNL DA
113. Mihalache Sorin Dan PSD DA
114. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
115. Mircea Costache PC DA
116. Mircovici Niculae Minoritati DA
117. Mitrea Manuela PSD DA
118. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
119. Mocanu Alexandru PD-L DA
120. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
121. Moisoiu Adrian PRM DA
122. Moldovan Emil Radu PSD DA
123. Momanu Corneliu PD-L DA
124. Munteanu Ioan PSD DA
125. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
126. Nassar Rodica PSD DA
127. Năstase Adrian PSD DA
128. Nechita Aurel PSD DA
129. Nedelcu Gabriela PSD DA
130. Nica Dan PSD DA
131. Nicolicea Eugen PSD DA
132. Nistoran Dorin-Liviu - DA
133. Nosa Iuliu PSD DA
134. Oancea Viorel PD-L DA
135. Oltean Ioan PD-L DA
136. Ovidenie Costel - DA
137. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
138. Petrea Constantin PD-L DA
139. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
140. Plăiașu Gabriel PNL DA
141. Podgorean Radu PSD DA
142. Pop Claudiu Adrian PSD DA
143. Popa Nicolae PNL DA
144. Popescu Corneliu PD-L DA
145. Popescu Ionica Constanța PC DA
146. Preda Cezar-Florin PD-L DA
147. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
148. Pupeză Viorel PC DA
149. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
150. Pușcaș Vasile PSD DA
151. Pușcă Mircea Valer PNL DA
152. Radan Mihai Minoritati DA
153. Rădulescu Cristian PD-L DA
154. Rogin Marius PD-L DA
155. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
156. Rus Ioan Aurel PRM DA
157. Rusu Liviu Alin PSD DA
158. Rusu Valentin PD-L DA
159. Sanda Victor PSD DA
160. Sandu Gabriel PD-L DA
161. Sasu Ion PRM DA
162. Săniuță Marian-Florian PSD DA
163. Seres Dénes UDMR DA
164. Sirețeanu Mihail PSD DA
165. Sóki Béla UDMR DA
166. Soporan Vasile Filip PSD DA
167. Stan Ioan PSD -
168. Stan Ion PSD DA
169. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
170. Stoica Ion PD-L DA
171. Străchinaru Petre PD-L DA
172. Strungă Emil PNL DA
173. Șandru Marcela Lavinia - DA
174. Știucă Alecsandru PSD DA
175. Tabără Valeriu PD-L DA
176. Tămagă Constantin PSD DA
177. Tănăsescu Tudor PSD DA
178. Tărniceru Petru PSD DA
179. Timar Liviu PSD DA
180. Todoran Pavel PSD DA
181. Toma Florentina Marilena PSD DA
182. Turc Ioan PNL DA
183. Țundrea Ioan PC DA
184. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
185. Ujeniuc Dragoș PNL DA
186. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
187. Vainer Aurel Minoritati DA
188. Varga Attila UDMR DA
189. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
190. Vasile Aurelia PSD DA
191. Vladu Iulian PD-L DA
192. Voicu Cătălin PSD DA
193. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
194. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
195. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
196. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
197. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 15:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro