Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 12:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 12:51

Subiect vot: Vot final
PL 476/2008 privind asocierea Guvernului României la Centrul European pentru Politici Sociale și Cercetare (CEPSC)
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:200 70 30 12 43 14 9 15 7
- voturi pentru (DA):198 69 30 12 42 14 9 15 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Becșenescu Dumitru - DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Burnei Ion PSD DA
34. Bușoi Diana Maria PD-L DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
38. Călian Petru PD-L DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
43. Ciontu Corneliu PC DA
44. Cocrea Olguța - DA
45. Cristea Ioan PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Diaconescu Renică PSD DA
48. Dorneanu Valer PSD DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
51. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
52. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
53. Dumitrescu Liana Minoritati DA
54. Dumitriu Mihai PSD DA
55. Dumitru Ion PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Ehling Elena PSD DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Eserghep Gelil PC DA
60. Faina Constantin PNL DA
61. Firczak Gheorghe Minoritati DA
62. Florea Damian PC DA
63. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
64. Fuia Stelian PD-L -
65. Furo Iuliu Ioan PRM DA
66. Gabor Gheorghe PNL DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
69. Georgescu Filip PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Gubandru Aurel PSD DA
73. Gușă Cozmin Horea - DA
74. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
75. Hellvig Eduard Raul PNL DA
76. Hogea Vlad Gabriel PC DA
77. Hoinaru Marian PD-L DA
78. Iancu Iulian PSD DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Ifrim Mircea PRM DA
81. Igaș Traian Constantin PD-L DA
82. Ignat Miron Minoritati DA
83. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
84. Ionescu Daniel PD-L DA
85. Iordache Florin PSD DA
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
87. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
88. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
89. Kelemen Hunor UDMR DA
90. Kerekes Károly UDMR DA
91. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
92. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
93. Lakatos Petru UDMR DA
94. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
95. Lificiu Petru PD-L DA
96. Liga Dănuț PD-L DA
97. Longher Ghervazen Minoritati DA
98. Magheru Paul PRM DA
99. Manolescu Oana Minoritati DA
100. Manta Pantelimon PNL DA
101. Marin Constantin PSD DA
102. Martin Eduard-Stelian PSD DA
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Máté András-Levente UDMR DA
105. Mazăre Alexandru PSD DA
106. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
107. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
108. Meir Nati - DA
109. Merce Ilie PRM DA
110. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
111. Micula Cătălin PNL DA
112. Mihalache Sorin Dan PSD DA
113. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
114. Mircea Costache PC DA
115. Mircovici Niculae Minoritati DA
116. Mitrea Manuela PSD DA
117. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
118. Mocanu Alexandru PD-L DA
119. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
120. Moldovan Emil Radu PSD DA
121. Momanu Corneliu PD-L DA
122. Munteanu Ioan PSD DA
123. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
124. Nassar Rodica PSD DA
125. Năstase Adrian PSD DA
126. Nechita Aurel PSD DA
127. Nedelcu Gabriela PSD DA
128. Nica Dan PSD DA
129. Nicolae Alexandri PNL DA
130. Nicolicea Eugen PSD DA
131. Nistoran Dorin-Liviu - DA
132. Nosa Iuliu PSD DA
133. Oancea Viorel PD-L DA
134. Oltean Ioan PD-L DA
135. Ovidenie Costel - DA
136. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
137. Petrea Constantin PD-L DA
138. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
139. Plăiașu Gabriel PNL DA
140. Podgorean Radu PSD DA
141. Pop Claudiu Adrian PSD DA
142. Popa Nicolae PNL DA
143. Popescu Corneliu PD-L DA
144. Preda Cezar-Florin PD-L DA
145. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
146. Pupeză Viorel PC DA
147. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
148. Pușcaș Vasile PSD DA
149. Pușcă Mircea Valer PNL DA
150. Radan Mihai Minoritati DA
151. Rădulescu Cristian PD-L DA
152. Rogin Marius PD-L DA
153. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
154. Rus Ioan Aurel PRM DA
155. Rusu Liviu Alin PSD DA
156. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
157. Rusu Valentin PD-L DA
158. Sanda Victor PSD DA
159. Sandu Gabriel PD-L DA
160. Sasu Ion PRM DA
161. Săniuță Marian-Florian PSD DA
162. Sârb Gheorghe PD-L DA
163. Seres Dénes UDMR DA
164. Sirețeanu Mihail PSD DA
165. Sóki Béla UDMR DA
166. Soporan Vasile Filip PSD DA
167. Stan Ioan PSD DA
168. Stan Ion PSD DA
169. Stativă Irinel Ioan PSD DA
170. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
171. Stănescu Cristian PRM DA
172. Stoica Ion PD-L DA
173. Străchinaru Petre PD-L DA
174. Strungă Emil PNL DA
175. Știucă Alecsandru PSD DA
176. Tabără Valeriu PD-L DA
177. Tămagă Constantin PSD DA
178. Tănăsescu Tudor PSD DA
179. Tărniceru Petru PSD DA
180. Timar Liviu PSD DA
181. Todoran Pavel PSD DA
182. Toma Florentina Marilena PSD DA
183. Toma Horia-Victor PNL DA
184. Turc Ioan PNL DA
185. Țundrea Ioan PC DA
186. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
187. Ujeniuc Dragoș PNL DA
188. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
189. Vainer Aurel Minoritati DA
190. Varga Attila UDMR DA
191. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
192. Vasile Aurelia PSD DA
193. Vladu Iulian PD-L DA
194. Voicu Cătălin PSD DA
195. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
196. Voinea Florea PSD DA
197. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
198. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
199. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
200. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 16:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro