Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 12:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 12:52

Subiect vot: Vot final
PL 471/2008 pentru modificarea alin.(2) al art.2 din Legea nr.56/2005 privind aprobarea Contractului de finanțare dintre România și Banca Europeană de Investiții pentru Proiectul privind infrastructura municipală în domeniul alimentării cu apă, etapa a II-a, semnat la București la 15 martie 2004 și la Luxemburg la 19 martie 2004
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:197 67 27 14 43 13 9 15 9
- voturi pentru (DA):195 66 27 13 43 13 9 15 9
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Becșenescu Dumitru - DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Burnei Ion PSD DA
34. Bușoi Diana Maria PD-L DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
38. Călian Petru PD-L DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
43. Ciontu Corneliu PC DA
44. Cocrea Olguța - DA
45. Cristea Ioan PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Diaconescu Marin PRM DA
48. Diaconescu Renică PSD DA
49. Dorneanu Valer PSD DA
50. Dragomir Gheorghe PNL DA
51. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
54. Dumitrescu Liana Minoritati DA
55. Dumitriu Mihai PSD DA
56. Dumitru Ion PSD DA
57. Dușa Mircea PSD DA
58. Ehling Elena PSD DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Eserghep Gelil PC DA
61. Faina Constantin PNL DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati DA
63. Florea Damian PC DA
64. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
65. Fuia Stelian PD-L DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM DA
67. Gabor Gheorghe PNL DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
70. Georgescu Filip PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Ghișe Ioan PNL DA
73. Gubandru Aurel PSD DA
74. Gușă Cozmin Horea - DA
75. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
76. Hanganu Romeo Octavian - DA
77. Hellvig Eduard Raul PNL DA
78. Hogea Vlad Gabriel PC DA
79. Hoinaru Marian PD-L DA
80. Iancu Iulian PSD DA
81. Ibram Iusein Minoritati DA
82. Ifrim Mircea PRM DA
83. Igaș Traian Constantin PD-L DA
84. Ignat Miron Minoritati DA
85. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
86. Ionescu Daniel PD-L DA
87. Iordache Florin PSD DA
88. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
89. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
90. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
91. Kelemen Hunor UDMR DA
92. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
93. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
94. Lakatos Petru UDMR DA
95. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
96. Lificiu Petru PD-L DA
97. Liga Dănuț PD-L DA
98. Longher Ghervazen Minoritati DA
99. Magheru Paul PRM DA
100. Manolescu Oana Minoritati DA
101. Manta Pantelimon PNL DA
102. Marin Constantin PSD DA
103. Martin Eduard-Stelian PSD DA
104. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
105. Máté András-Levente UDMR DA
106. Mazăre Alexandru PSD DA
107. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
108. Meir Nati - DA
109. Merce Ilie PRM DA
110. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
111. Micula Cătălin PNL DA
112. Mihalache Sorin Dan PSD DA
113. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
114. Mircea Costache PC DA
115. Mircovici Niculae Minoritati DA
116. Mitrea Manuela PSD DA
117. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
118. Mocanu Alexandru PD-L DA
119. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
120. Moisoiu Adrian PRM DA
121. Moldovan Emil Radu PSD DA
122. Momanu Corneliu PD-L DA
123. Munteanu Ioan PSD DA
124. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
125. Nassar Rodica PSD DA
126. Năstase Adrian PSD DA
127. Nechita Aurel PSD DA
128. Nedelcu Gabriela PSD DA
129. Nica Dan PSD DA
130. Nicolicea Eugen PSD DA
131. Nistoran Dorin-Liviu - DA
132. Nosa Iuliu PSD DA
133. Oancea Viorel PD-L DA
134. Oltean Ioan PD-L DA
135. Ovidenie Costel - DA
136. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
137. Petrea Constantin PD-L DA
138. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
139. Plăiașu Gabriel PNL DA
140. Podgorean Radu PSD DA
141. Pop Claudiu Adrian PSD DA
142. Popa Nicolae PNL DA
143. Popescu Corneliu PD-L DA
144. Preda Cezar-Florin PD-L DA
145. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
146. Pupeză Viorel PC DA
147. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
148. Pușcaș Vasile PSD DA
149. Pușcă Mircea Valer PNL DA
150. Radan Mihai Minoritati DA
151. Rădulescu Cristian PD-L DA
152. Rogin Marius PD-L DA
153. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
154. Rus Ioan Aurel PRM NU
155. Rusu Liviu Alin PSD DA
156. Rusu Valentin PD-L DA
157. Sandu Gabriel PD-L DA
158. Sasu Ion PRM DA
159. Săniuță Marian-Florian PSD DA
160. Sârb Gheorghe PD-L DA
161. Seres Dénes UDMR DA
162. Sirețeanu Mihail PSD DA
163. Sóki Béla UDMR DA
164. Soporan Vasile Filip PSD DA
165. Stan Ioan PSD DA
166. Stativă Irinel Ioan PSD DA
167. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
168. Stănescu Cristian PRM DA
169. Stoica Ion PD-L DA
170. Străchinaru Petre PD-L DA
171. Strungă Emil PNL DA
172. Șandru Marcela Lavinia - DA
173. Știucă Alecsandru PSD DA
174. Tabără Valeriu PD-L DA
175. Tămagă Constantin PSD DA
176. Tănăsescu Tudor PSD DA
177. Timar Liviu PSD DA
178. Todoran Pavel PSD DA
179. Toma Florentina Marilena PSD DA
180. Toma Horia-Victor PNL DA
181. Turc Ioan PNL DA
182. Țundrea Ioan PC DA
183. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
184. Ujeniuc Dragoș PNL DA
185. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
186. Vainer Aurel Minoritati DA
187. Varga Attila UDMR DA
188. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
189. Vasile Aurelia PSD DA
190. Vladu Iulian PD-L DA
191. Voicu Cătălin PSD DA
192. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
193. Voinea Florea PSD DA
194. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
195. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
196. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
197. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 13:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro