Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 12:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 12:52

Subiect vot: Vot final
PL 472/2008 pentru ratificarea celui de-al doilea amendament, semnat la București, la 2 iulie 2007, la Acordul de Garanție dintre România și Banca Europeană pentru Reconstrucție și Dezvoltare, pentru finanțarea Proiectului de modernizare și introducere a taxării pe autostrada București - Pitești, semnat la București la 5 august 1996
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:195 64 29 14 42 14 9 15 8
- voturi pentru (DA):186 61 29 10 42 14 9 13 8
- voturi împotrivă (NU):7 2 - 4 - - - 1 -
- abțineri:2 1 - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Becșenescu Dumitru - DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Bușoi Diana Maria PD-L DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călian Petru PD-L DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
43. Ciontu Corneliu PC DA
44. Cocrea Olguța - DA
45. Cristea Ioan PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Diaconescu Marin PRM DA
48. Diaconescu Renică PSD DA
49. Dorneanu Valer PSD DA
50. Dragomir Gheorghe PNL DA
51. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
54. Dumitrescu Liana Minoritati DA
55. Dumitriu Mihai PSD DA
56. Dumitru Ion PSD DA
57. Dușa Mircea PSD DA
58. Ehling Elena PSD DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Eserghep Gelil PC DA
61. Faina Constantin PNL DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati NU
63. Florea Damian PC DA
64. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
65. Fuia Stelian PD-L DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM DA
67. Gabor Gheorghe PNL DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
70. Georgescu Filip PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Ghișe Ioan PNL DA
73. Gubandru Aurel PSD DA
74. Gușă Cozmin Horea - DA
75. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
76. Hellvig Eduard Raul PNL DA
77. Hogea Vlad Gabriel PC DA
78. Hoinaru Marian PD-L DA
79. Iancu Iulian PSD DA
80. Ibram Iusein Minoritati DA
81. Ifrim Mircea PRM DA
82. Igaș Traian Constantin PD-L DA
83. Ignat Miron Minoritati DA
84. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
85. Ionescu Daniel PD-L DA
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
87. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
88. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
89. Kelemen Hunor UDMR DA
90. Kerekes Károly UDMR DA
91. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
92. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
93. Lakatos Petru UDMR DA
94. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
95. Lificiu Petru PD-L DA
96. Liga Dănuț PD-L DA
97. Longher Ghervazen Minoritati DA
98. Magheru Paul PRM DA
99. Manolescu Oana Minoritati DA
100. Manta Pantelimon PNL DA
101. Marin Constantin PSD NU
102. Martin Eduard-Stelian PSD DA
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Máté András-Levente UDMR DA
105. Mazăre Alexandru PSD DA
106. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
107. Meir Nati - DA
108. Merce Ilie PRM NU
109. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
110. Micula Cătălin PNL DA
111. Mihalache Sorin Dan PSD DA
112. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
113. Mircea Costache PC DA
114. Mircovici Niculae Minoritati DA
115. Mitrea Manuela PSD DA
116. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
117. Mocanu Alexandru PD-L DA
118. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
119. Moisoiu Adrian PRM NU
120. Moldovan Emil Radu PSD DA
121. Momanu Corneliu PD-L DA
122. Munteanu Ioan PSD DA
123. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
124. Nassar Rodica PSD DA
125. Năstase Adrian PSD DA
126. Nechita Aurel PSD DA
127. Nedelcu Gabriela PSD DA
128. Nica Dan PSD DA
129. Nicolae Alexandri PNL DA
130. Nicolicea Eugen PSD DA
131. Nistoran Dorin-Liviu - DA
132. Nosa Iuliu PSD DA
133. Oancea Viorel PD-L DA
134. Oltean Ioan PD-L DA
135. Ovidenie Costel - DA
136. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
137. Petrea Constantin PD-L DA
138. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
139. Plăiașu Gabriel PNL DA
140. Podgorean Radu PSD DA
141. Pop Claudiu Adrian PSD DA
142. Popa Nicolae PNL DA
143. Popescu Corneliu PD-L DA
144. Preda Cezar-Florin PD-L DA
145. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
146. Pupeză Viorel PC DA
147. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
148. Pușcaș Vasile PSD Abținere
149. Pușcă Mircea Valer PNL DA
150. Radan Mihai Minoritati DA
151. Rădulescu Cristian PD-L DA
152. Rogin Marius PD-L DA
153. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
154. Rus Ioan Aurel PRM DA
155. Rusu Liviu Alin PSD DA
156. Rusu Valentin PD-L DA
157. Sandu Gabriel PD-L DA
158. Sasu Ion PRM NU
159. Săniuță Marian-Florian PSD DA
160. Seres Dénes UDMR DA
161. Sirețeanu Mihail PSD NU
162. Sóki Béla UDMR DA
163. Soporan Vasile Filip PSD DA
164. Stan Ioan PSD DA
165. Stan Ion PSD DA
166. Stativă Irinel Ioan PSD DA
167. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
168. Stănescu Cristian PRM DA
169. Stoica Ion PD-L DA
170. Străchinaru Petre PD-L DA
171. Strungă Emil PNL DA
172. Șandru Marcela Lavinia - DA
173. Știucă Alecsandru PSD DA
174. Tabără Valeriu PD-L DA
175. Tămagă Constantin PSD DA
176. Tănăsescu Tudor PSD DA
177. Timar Liviu PSD DA
178. Toma Florentina Marilena PSD DA
179. Toma Horia-Victor PNL DA
180. Turc Ioan PNL DA
181. Țundrea Ioan PC DA
182. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
183. Ujeniuc Dragoș PNL DA
184. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
185. Vainer Aurel Minoritati DA
186. Varga Attila UDMR DA
187. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
188. Vasile Aurelia PSD DA
189. Vladu Iulian PD-L DA
190. Voicu Cătălin PSD DA
191. Voinea Florea PSD DA
192. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
193. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
194. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
195. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 26 mai 2019, 13:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro