Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 12:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 12:53

Subiect vot: Vot final
PL 534/2008 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Guvernul Republicii Turcia privind cooperarea în domeniul prevenirii, limitării și înlăturării efectelor dezastrelor, semnat la București la 25 octombrie 2007
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:196 66 28 13 41 14 11 15 8
- voturi pentru (DA):196 66 28 13 41 14 11 15 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Becșenescu Dumitru - DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Bleotu Vasile PSD DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
26. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Burnei Ion PSD DA
33. Bușoi Diana Maria PD-L DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
41. Ciontu Corneliu PC DA
42. Cocrea Olguța - DA
43. Cristea Ioan PNL DA
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Diaconescu Marin PRM DA
46. Diaconescu Renică PSD DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
50. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
51. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
52. Dumitrescu Liana Minoritati DA
53. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
54. Dumitriu Mihai PSD DA
55. Dumitru Ion PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Ehling Elena PSD DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Eserghep Gelil PC DA
60. Faina Constantin PNL DA
61. Firczak Gheorghe Minoritati DA
62. Florea Damian PC DA
63. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
64. Fuia Stelian PD-L DA
65. Furo Iuliu Ioan PRM DA
66. Gabor Gheorghe PNL DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
69. Georgescu Filip PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Gubandru Aurel PSD DA
73. Gușă Cozmin Horea - DA
74. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
75. Hellvig Eduard Raul PNL DA
76. Hogea Vlad Gabriel PC DA
77. Hoinaru Marian PD-L DA
78. Iancu Iulian PSD DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Ifrim Mircea PRM DA
81. Igaș Traian Constantin PD-L DA
82. Ignat Miron Minoritati DA
83. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
84. Ionescu Daniel PD-L DA
85. Iordache Florin PSD DA
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
87. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
88. Kelemen Hunor UDMR DA
89. Kerekes Károly UDMR DA
90. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
91. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
92. Lakatos Petru UDMR DA
93. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
94. Lificiu Petru PD-L DA
95. Liga Dănuț PD-L DA
96. Longher Ghervazen Minoritati DA
97. Magheru Paul PRM DA
98. Manolescu Oana Minoritati DA
99. Manta Pantelimon PNL DA
100. Marin Constantin PSD DA
101. Martin Eduard-Stelian PSD DA
102. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
103. Máté András-Levente UDMR DA
104. Mazăre Alexandru PSD DA
105. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
106. Meir Nati - DA
107. Merce Ilie PRM DA
108. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
109. Micula Cătălin PNL DA
110. Mihalache Sorin Dan PSD DA
111. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
112. Mircea Costache PC DA
113. Mircovici Niculae Minoritati DA
114. Mitrea Manuela PSD DA
115. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
116. Mînzînă Ion PC DA
117. Mocanu Alexandru PD-L DA
118. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
119. Moisoiu Adrian PRM DA
120. Moldovan Emil Radu PSD DA
121. Momanu Corneliu PD-L DA
122. Munteanu Ioan PSD DA
123. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
124. Nassar Rodica PSD DA
125. Năstase Adrian PSD DA
126. Nechita Aurel PSD DA
127. Nedelcu Gabriela PSD DA
128. Nica Dan PSD DA
129. Nicolae Alexandri PNL DA
130. Nicolicea Eugen PSD DA
131. Nistoran Dorin-Liviu - DA
132. Nosa Iuliu PSD DA
133. Oancea Viorel PD-L DA
134. Oltean Ioan PD-L DA
135. Ovidenie Costel - DA
136. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
137. Petrea Constantin PD-L DA
138. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
139. Plăiașu Gabriel PNL DA
140. Podgorean Radu PSD DA
141. Pop Claudiu Adrian PSD DA
142. Popa Nicolae PNL DA
143. Popescu Corneliu PD-L DA
144. Preda Cezar-Florin PD-L DA
145. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
146. Pupeză Viorel PC DA
147. Pușcaș Vasile PSD DA
148. Pușcă Mircea Valer PNL DA
149. Radan Mihai Minoritati DA
150. Rădulescu Cristian PD-L DA
151. Rogin Marius PD-L DA
152. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
153. Rus Ioan Aurel PRM DA
154. Rusu Liviu Alin PSD DA
155. Rusu Valentin PD-L DA
156. Sandu Gabriel PD-L DA
157. Sasu Ion PRM DA
158. Săniuță Marian-Florian PSD DA
159. Sârb Gheorghe PD-L DA
160. Seres Dénes UDMR DA
161. Sirețeanu Mihail PSD DA
162. Sóki Béla UDMR DA
163. Soporan Vasile Filip PSD DA
164. Stan Ioan PSD DA
165. Stan Ion PSD DA
166. Stativă Irinel Ioan PSD DA
167. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
168. Stănescu Cristian PRM DA
169. Stoica Ion PD-L DA
170. Străchinaru Petre PD-L DA
171. Strungă Emil PNL DA
172. Szekely Levente Csaba UDMR DA
173. Șandru Marcela Lavinia - DA
174. Știucă Alecsandru PSD DA
175. Tămagă Constantin PSD DA
176. Tănăsescu Tudor PSD DA
177. Timar Liviu PSD DA
178. Toma Florentina Marilena PSD DA
179. Toma Horia-Victor PNL DA
180. Turc Ioan PNL DA
181. Țundrea Ioan PC DA
182. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
183. Ujeniuc Dragoș PNL DA
184. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
185. Vainer Aurel Minoritati DA
186. Varga Attila UDMR DA
187. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
188. Vasile Aurelia PSD DA
189. Vladu Iulian PD-L DA
190. Voicu Cătălin PSD DA
191. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
192. Voinea Florea PSD DA
193. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
194. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
195. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
196. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 16:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro