Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 12:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 12:57

Subiect vot: Vot final
PL 214/2008 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.1/2008 pentru prorogarea unor termene prevăzute în Legea recunoștinței față de eroii-martiri și luptătorii care au contribuit la victoria Revoluției române din decembrie 1989 nr.341/2004
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:196 66 27 14 41 15 11 15 7
- voturi pentru (DA):43 5 24 1 - 4 2 4 3
- voturi împotrivă (NU):138 58 - 13 39 10 8 8 2
- abțineri:12 3 2 - 1 1 1 2 2
- nu au votat:3 - 1 - 1 - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Andea Petru PSD NU
8. Andon Sergiu PC NU
9. Andronescu Ecaterina PSD NU
10. Ardelean Lia PC NU
11. Asztalos Ferenc UDMR NU
12. Avram Dumitru PRM NU
13. Baban Ștefan PRM NU
14. Barbu Gheorghe PD-L NU
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
16. Bădălău Niculae PSD NU
17. Băluț Lucian PSD NU
18. Becșenescu Dumitru - NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bivolaru Ioan PSD NU
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL Abținere
27. Boureanu Cristian Alexandru PD-L Abținere
28. Brînzan Ovidiu PSD NU
29. Brînză William Gabriel PD-L NU
30. Buciu Angela PRM NU
31. Buciuta Ștefan Minoritati Abținere
32. Buda Daniel PD-L NU
33. Burnei Ion PSD NU
34. Bușoi Diana Maria PD-L NU
35. Canacheu Costică PD-L NU
36. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
37. Călin Ion PSD NU
38. Chiper Gheorghe PSD NU
39. Chiș Filonaș PSD NU
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
42. Ciontu Corneliu PC NU
43. Cocrea Olguța - DA
44. Cristea Ioan PNL -
45. Cutean Vasile Emilian PSD NU
46. Diaconescu Marin PRM NU
47. Diaconescu Renică PSD NU
48. Dorneanu Valer PSD NU
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
51. Dumitrescu Liana Minoritati NU
52. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
53. Dumitru Ion PSD NU
54. Dușa Mircea PSD Abținere
55. Ehling Elena PSD NU
56. Erdei Dolóczki István UDMR NU
57. Eserghep Gelil PC NU
58. Faina Constantin PNL DA
59. Firczak Gheorghe Minoritati NU
60. Florea Damian PC Abținere
61. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
62. Fuia Stelian PD-L NU
63. Furo Iuliu Ioan PRM NU
64. Gabor Gheorghe PNL DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
66. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
67. Georgescu Filip PSD NU
68. Gerea Andrei Dominic PNL DA
69. Ghișe Ioan PNL DA
70. Gubandru Aurel PSD NU
71. Gușă Cozmin Horea - Abținere
72. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
73. Hanganu Romeo Octavian - DA
74. Hellvig Eduard Raul PNL DA
75. Hoinaru Marian PD-L NU
76. Iancu Iulian PSD NU
77. Ibram Iusein Minoritati DA
78. Ifrim Mircea PRM DA
79. Igaș Traian Constantin PD-L NU
80. Ignat Miron Minoritati NU
81. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
82. Ionescu Daniel PD-L NU
83. Iordache Florin PSD NU
84. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
85. Jipa Florina Ruxandra PSD NU
86. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
87. Kelemen Hunor UDMR NU
88. Kerekes Károly UDMR DA
89. Király Andrei-Gheorghe UDMR Abținere
90. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
91. Lakatos Petru UDMR NU
92. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
93. Lificiu Petru PD-L NU
94. Liga Dănuț PD-L NU
95. Longher Ghervazen Minoritati DA
96. Magheru Paul PRM NU
97. Manolescu Oana Minoritati NU
98. Manta Pantelimon PNL DA
99. Marin Constantin PSD NU
100. Martin Eduard-Stelian PSD NU
101. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
102. Máté András-Levente UDMR NU
103. Mazăre Alexandru PSD NU
104. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
105. Merce Ilie PRM NU
106. Merka Adrian-Miroslav Minoritati -
107. Micula Cătălin PNL DA
108. Mihalache Sorin Dan PSD NU
109. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
110. Mircea Costache PC NU
111. Mircovici Niculae Minoritati NU
112. Mitrea Manuela PSD NU
113. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
114. Mînzînă Ion PC DA
115. Mocanu Alexandru PD-L NU
116. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
117. Moisoiu Adrian PRM NU
118. Moldovan Emil Radu PSD NU
119. Momanu Corneliu PD-L NU
120. Munteanu Ioan PSD NU
121. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
122. Nassar Rodica PSD NU
123. Năstase Adrian PSD NU
124. Nechita Aurel PSD NU
125. Nedelcu Gabriela PSD NU
126. Nica Dan PSD NU
127. Nicolae Alexandri PNL DA
128. Nicolicea Eugen PSD NU
129. Nistoran Dorin-Liviu - NU
130. Nosa Iuliu PSD NU
131. Oancea Viorel PD-L NU
132. Oltean Ioan PD-L NU
133. Ovidenie Costel - DA
134. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
135. Petrea Constantin PD-L NU
136. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
137. Plăiașu Gabriel PNL DA
138. Podgorean Radu PSD NU
139. Pop Claudiu Adrian PSD NU
140. Popa Nicolae PNL DA
141. Popescu Corneliu PD-L NU
142. Popescu Ionica Constanța PC NU
143. Preda Cezar-Florin PD-L NU
144. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
145. Pupeză Viorel PC DA
146. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
147. Pușcaș Vasile PSD NU
148. Pușcă Mircea Valer PNL DA
149. Radan Mihai Minoritati DA
150. Rădulescu Cristian PD-L NU
151. Rogin Marius PD-L NU
152. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
153. Rus Ioan Aurel PRM NU
154. Rusu Liviu Alin PSD NU
155. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
156. Rusu Valentin PD-L NU
157. Sandu Gabriel PD-L -
158. Sasu Ion PRM NU
159. Săniuță Marian-Florian PSD NU
160. Sârb Gheorghe PD-L NU
161. Seres Dénes UDMR DA
162. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
163. Sóki Béla UDMR NU
164. Soporan Vasile Filip PSD NU
165. Stan Ioan PSD NU
166. Stan Ion PSD NU
167. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
168. Stănescu Cristian PRM NU
169. Stoica Ion PD-L NU
170. Străchinaru Petre PD-L NU
171. Strungă Emil PNL Abținere
172. Szekely Levente Csaba UDMR NU
173. Știucă Alecsandru PSD NU
174. Tabără Valeriu PD-L NU
175. Tămagă Constantin PSD DA
176. Tănăsescu Tudor PSD DA
177. Tărniceru Petru PSD NU
178. Timar Liviu PSD NU
179. Toma Florentina Marilena PSD NU
180. Toma Horia-Victor PNL DA
181. Turc Ioan PNL DA
182. Țundrea Ioan PC NU
183. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
184. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
185. Vainer Aurel Minoritati DA
186. Varga Attila UDMR NU
187. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
188. Vasile Aurelia PSD NU
189. Vladu Iulian PD-L NU
190. Voicu Cătălin PSD DA
191. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
192. Voinea Florea PSD NU
193. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
194. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
195. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
196. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 26 mai 2019, 6:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro