Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 13:00 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 13:00

Subiect vot: Vot final
PL 258/2008 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.13/2008 privind creșterile salariale aplicabile judecătorilor, procurorilor și altor categorii de personal din sistemul justiției pentru anul 2008
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:182 57 26 14 40 14 11 14 6
- voturi pentru (DA):150 48 22 12 34 11 9 9 5
- voturi împotrivă (NU):16 4 3 2 3 1 - 3 -
- abțineri:15 5 1 - 3 2 2 2 -
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD NU
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR NU
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Becșenescu Dumitru - DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L Abținere
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL Abținere
25. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Buciu Angela PRM DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Bușoi Diana Maria PD-L DA
32. Canacheu Costică PD-L Abținere
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Chiper Gheorghe PSD DA
36. Chiș Filonaș PSD DA
37. Cindrea Ioan PSD DA
38. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
39. Ciontu Corneliu PC DA
40. Cocrea Olguța - DA
41. Cristea Ioan PNL DA
42. Cutean Vasile Emilian PSD DA
43. Diaconescu Marin PRM DA
44. Diaconescu Renică PSD DA
45. Dorneanu Valer PSD DA
46. Dragomir Gheorghe PNL DA
47. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
48. Dumitrescu Liana Minoritati DA
49. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
50. Dumitriu Mihai PSD Abținere
51. Dumitru Ion PSD DA
52. Dușa Mircea PSD DA
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Eserghep Gelil PC DA
55. Faina Constantin PNL DA
56. Firczak Gheorghe Minoritati NU
57. Florea Damian PC DA
58. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
59. Fuia Stelian PD-L DA
60. Furo Iuliu Ioan PRM DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
62. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
63. Georgescu Filip PSD NU
64. Gerea Andrei Dominic PNL DA
65. Ghișe Ioan PNL DA
66. Gubandru Aurel PSD DA
67. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
68. Hellvig Eduard Raul PNL DA
69. Hoinaru Marian PD-L DA
70. Iancu Iulian PSD DA
71. Ibram Iusein Minoritati DA
72. Ifrim Mircea PRM DA
73. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
74. Ignat Miron Minoritati Abținere
75. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
76. Iordache Florin PSD DA
77. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
78. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
79. Kelemen Hunor UDMR Abținere
80. Kerekes Károly UDMR DA
81. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
82. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
83. Lakatos Petru UDMR Abținere
84. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
85. Lificiu Petru PD-L DA
86. Liga Dănuț PD-L DA
87. Longher Ghervazen Minoritati DA
88. Magheru Paul PRM DA
89. Manolescu Oana Minoritati DA
90. Manta Pantelimon PNL NU
91. Marin Constantin PSD NU
92. Martin Eduard-Stelian PSD DA
93. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
94. Máté András-Levente UDMR DA
95. Mazăre Alexandru PSD DA
96. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
97. Merce Ilie PRM DA
98. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
99. Mihalache Sorin Dan PSD NU
100. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
101. Mircea Costache PC Abținere
102. Mitrea Manuela PSD DA
103. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
104. Mînzînă Ion PC Abținere
105. Mocanu Alexandru PD-L NU
106. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
107. Moisoiu Adrian PRM DA
108. Moldovan Emil Radu PSD DA
109. Momanu Corneliu PD-L DA
110. Munteanu Ioan PSD DA
111. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
112. Nassar Rodica PSD DA
113. Năstase Adrian PSD DA
114. Nechita Aurel PSD DA
115. Nedelcu Gabriela PSD Abținere
116. Nica Dan PSD DA
117. Nicolae Alexandri PNL DA
118. Nicolicea Eugen PSD DA
119. Nistoran Dorin-Liviu - DA
120. Nosa Iuliu PSD Abținere
121. Oancea Viorel PD-L NU
122. Oltean Ioan PD-L DA
123. Ovidenie Costel - DA
124. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
125. Petrea Constantin PD-L DA
126. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
127. Plăiașu Gabriel PNL DA
128. Podgorean Radu PSD DA
129. Pop Claudiu Adrian PSD DA
130. Popa Nicolae PNL NU
131. Popescu Corneliu PD-L DA
132. Popescu Ionica Constanța PC DA
133. Preda Cezar-Florin PD-L DA
134. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
135. Pupeză Viorel PC DA
136. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
137. Pușcaș Vasile PSD Abținere
138. Pușcă Mircea Valer PNL DA
139. Radan Mihai Minoritati NU
140. Rădulescu Cristian PD-L DA
141. Rogin Marius PD-L DA
142. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
143. Rus Ioan Aurel PRM NU
144. Rusu Liviu Alin PSD DA
145. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
146. Rusu Valentin PD-L DA
147. Sandu Gabriel PD-L DA
148. Sasu Ion PRM DA
149. Săniuță Marian-Florian PSD DA
150. Sârb Gheorghe PD-L DA
151. Seres Dénes UDMR DA
152. Sóki Béla UDMR DA
153. Soporan Vasile Filip PSD Abținere
154. Stan Ioan PSD DA
155. Stănescu Cristian PRM DA
156. Stoica Ion PD-L DA
157. Străchinaru Petre PD-L DA
158. Szekely Levente Csaba UDMR DA
159. Șandru Marcela Lavinia - -
160. Știucă Alecsandru PSD DA
161. Tabără Valeriu PD-L DA
162. Tămagă Constantin PSD DA
163. Tănăsescu Tudor PSD DA
164. Timar Liviu PSD DA
165. Toma Florentina Marilena PSD DA
166. Toma Horia-Victor PNL DA
167. Turc Ioan PNL DA
168. Țundrea Ioan PC DA
169. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
170. Ujeniuc Dragoș PNL DA
171. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
172. Vainer Aurel Minoritati DA
173. Varga Attila UDMR DA
174. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
175. Vasile Aurelia PSD DA
176. Vladu Iulian PD-L DA
177. Voicu Cătălin PSD DA
178. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
179. Voinea Florea PSD DA
180. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
181. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
182. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 11:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro