Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 13:01 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 13:01

Subiect vot: Vot final
PL 257/2007 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.23/2007 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.115/2004 privind salarizarea și alte drepturi ale personalului contractual din unitățile sanitare publice din sectorul sanitar
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:189 64 26 14 41 14 10 14 6
- voturi pentru (DA):184 63 26 14 38 14 10 13 6
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - 1 - - - -
- abțineri:2 - - - 2 - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD NU
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L NU
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Băluț Lucian PSD DA
19. Becșenescu Dumitru - DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L Abținere
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Burnei Ion PSD DA
35. Bușoi Diana Maria PD-L DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
43. Ciontu Corneliu PC DA
44. Cocrea Olguța - DA
45. Cristea Ioan PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Diaconescu Marin PRM DA
48. Diaconescu Renică PSD DA
49. Dorneanu Valer PSD DA
50. Dragomir Gheorghe PNL DA
51. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
52. Dumitrescu Liana Minoritati DA
53. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
54. Dumitriu Mihai PSD DA
55. Dumitru Ion PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Duțu Stelian PD-L DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Eserghep Gelil PC DA
60. Faina Constantin PNL DA
61. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati DA
63. Florea Damian PC DA
64. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
65. Fuia Stelian PD-L DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
69. Georgescu Filip PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Gubandru Aurel PSD DA
73. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
74. Hellvig Eduard Raul PNL DA
75. Hoinaru Marian PD-L DA
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Ifrim Mircea PRM DA
78. Igaș Traian Constantin PD-L DA
79. Ignat Miron Minoritati DA
80. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
81. Ionescu Daniel PD-L DA
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
84. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
85. Kelemen Hunor UDMR DA
86. Kerekes Károly UDMR DA
87. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
88. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
89. Lakatos Petru UDMR DA
90. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
91. Lificiu Petru PD-L DA
92. Liga Dănuț PD-L DA
93. Longher Ghervazen Minoritati DA
94. Magheru Paul PRM DA
95. Manolescu Oana Minoritati DA
96. Manta Pantelimon PNL DA
97. Marin Constantin PSD DA
98. Martin Eduard-Stelian PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Mazăre Alexandru PSD DA
102. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
103. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
104. Mihalache Sorin Dan PSD DA
105. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
106. Mircea Costache PC DA
107. Mircovici Niculae Minoritati -
108. Mitrea Manuela PSD DA
109. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
110. Mocanu Alexandru PD-L DA
111. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
112. Moisoiu Adrian PRM DA
113. Moldovan Emil Radu PSD DA
114. Momanu Corneliu PD-L DA
115. Munteanu Ioan PSD DA
116. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
117. Nassar Rodica PSD DA
118. Năstase Adrian PSD DA
119. Nechita Aurel PSD DA
120. Nedelcu Gabriela PSD DA
121. Nica Dan PSD DA
122. Nicolae Alexandri PNL DA
123. Nistoran Dorin-Liviu - DA
124. Nosa Iuliu PSD DA
125. Oancea Viorel PD-L Abținere
126. Oltean Ioan PD-L DA
127. Ovidenie Costel - DA
128. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
129. Petrea Constantin PD-L DA
130. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
131. Plăiașu Gabriel PNL DA
132. Podgorean Radu PSD DA
133. Pop Claudiu Adrian PSD DA
134. Popa Nicolae PNL DA
135. Popescu Corneliu PD-L DA
136. Popescu Ionica Constanța PC DA
137. Preda Cezar-Florin PD-L DA
138. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
139. Pupeză Viorel PC DA
140. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
141. Pușcaș Vasile PSD DA
142. Pușcă Mircea Valer PNL DA
143. Radan Mihai Minoritati DA
144. Rădulescu Cristian PD-L DA
145. Rogin Marius PD-L DA
146. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
147. Rus Ioan Aurel PRM DA
148. Rusu Liviu Alin PSD DA
149. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
150. Rusu Valentin PD-L DA
151. Sandu Gabriel PD-L DA
152. Sasu Ion PRM DA
153. Săniuță Marian-Florian PSD DA
154. Seres Dénes UDMR DA
155. Sirețeanu Mihail PSD DA
156. Sóki Béla UDMR DA
157. Soporan Vasile Filip PSD DA
158. Stan Ioan PSD DA
159. Stan Ion PSD DA
160. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
161. Stănescu Cristian PRM DA
162. Stoica Ion PD-L DA
163. Străchinaru Petre PD-L DA
164. Szekely Levente Csaba UDMR DA
165. Șandru Marcela Lavinia - DA
166. Știucă Alecsandru PSD DA
167. Tabără Valeriu PD-L DA
168. Tămagă Constantin PSD DA
169. Tănăsescu Tudor PSD DA
170. Tărniceru Petru PSD DA
171. Timar Liviu PSD DA
172. Toma Florentina Marilena PSD DA
173. Toma Horia-Victor PNL DA
174. Turc Ioan PNL DA
175. Țundrea Ioan PC DA
176. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
177. Ujeniuc Dragoș PNL DA
178. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
179. Vainer Aurel Minoritati DA
180. Varga Attila UDMR DA
181. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
182. Vasile Aurelia PSD DA
183. Vladu Iulian PD-L DA
184. Voicu Cătălin PSD DA
185. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
186. Voinea Florea PSD DA
187. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
188. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
189. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 14:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro