Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 13:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 13:03

Subiect vot: Vot final
PL 233/2008 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.6/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr.457/2004 privind publicitatea și sponsorizarea pentru produsele din tutun
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:183 59 27 14 40 14 9 15 5
- voturi pentru (DA):169 56 26 6 39 14 9 14 5
- voturi împotrivă (NU):3 1 - 2 - - - - -
- abțineri:9 2 1 5 - - - 1 -
- nu au votat:2 - - 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM NU
13. Baban Ștefan PRM Abținere
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Becșenescu Dumitru - DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bleotu Vasile PSD DA
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL Abținere
25. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Buciu Angela PRM DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Burnei Ion PSD DA
32. Bușoi Diana Maria PD-L DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Chiper Gheorghe PSD DA
37. Chiș Filonaș PSD DA
38. Cindrea Ioan PSD DA
39. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
40. Cocrea Olguța - DA
41. Cristea Ioan PNL DA
42. Diaconescu Marin PRM DA
43. Diaconescu Renică PSD DA
44. Dorneanu Valer PSD DA
45. Dragomir Gheorghe PNL DA
46. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
47. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
48. Dumitrescu Liana Minoritati DA
49. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
50. Dumitriu Mihai PSD DA
51. Dumitru Ion PSD DA
52. Dușa Mircea PSD DA
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Eserghep Gelil PC DA
55. Faina Constantin PNL DA
56. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
57. Firczak Gheorghe Minoritati DA
58. Florea Damian PC DA
59. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
60. Fuia Stelian PD-L DA
61. Furo Iuliu Ioan PRM DA
62. Gabor Gheorghe PNL DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
64. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
65. Georgescu Filip PSD DA
66. Gerea Andrei Dominic PNL DA
67. Ghișe Ioan PNL DA
68. Gubandru Aurel PSD DA
69. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
70. Hellvig Eduard Raul PNL DA
71. Hoinaru Marian PD-L DA
72. Iancu Iulian PSD DA
73. Ibram Iusein Minoritati DA
74. Ifrim Mircea PRM DA
75. Igaș Traian Constantin PD-L DA
76. Ignat Miron Minoritati Abținere
77. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
78. Ionescu Daniel PD-L DA
79. Iordache Florin PSD DA
80. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
81. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
82. Kelemen Hunor UDMR DA
83. Kerekes Károly UDMR DA
84. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
85. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
86. Lakatos Petru UDMR DA
87. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
88. Lificiu Petru PD-L DA
89. Liga Dănuț PD-L DA
90. Longher Ghervazen Minoritati DA
91. Magheru Paul PRM DA
92. Manolescu Oana Minoritati DA
93. Manta Pantelimon PNL DA
94. Marin Constantin PSD NU
95. Martin Eduard-Stelian PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Máté András-Levente UDMR DA
98. Mazăre Alexandru PSD DA
99. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
100. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
101. Mihalache Sorin Dan PSD DA
102. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
103. Mircea Costache PC DA
104. Mircovici Niculae Minoritati DA
105. Mitrea Manuela PSD DA
106. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
107. Mocanu Alexandru PD-L DA
108. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
109. Moisoiu Adrian PRM Abținere
110. Moldovan Emil Radu PSD DA
111. Momanu Corneliu PD-L DA
112. Munteanu Ioan PSD DA
113. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD Abținere
114. Nassar Rodica PSD DA
115. Năstase Adrian PSD DA
116. Nechita Aurel PSD DA
117. Nedelcu Gabriela PSD DA
118. Nica Dan PSD DA
119. Nicolae Alexandri PNL DA
120. Nicolicea Eugen PSD DA
121. Nistoran Dorin-Liviu - DA
122. Nosa Iuliu PSD DA
123. Oancea Viorel PD-L -
124. Oltean Ioan PD-L DA
125. Ovidenie Costel - DA
126. Petrea Constantin PD-L DA
127. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
128. Plăiașu Gabriel PNL DA
129. Podgorean Radu PSD DA
130. Pop Claudiu Adrian PSD DA
131. Popa Nicolae PNL DA
132. Popescu Corneliu PD-L DA
133. Popescu Ionica Constanța PC DA
134. Preda Cezar-Florin PD-L DA
135. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
136. Pupeză Viorel PC DA
137. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
138. Pușcă Mircea Valer PNL DA
139. Radan Mihai Minoritati DA
140. Rădulescu Cristian PD-L DA
141. Rogin Marius PD-L DA
142. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
143. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
144. Rusu Liviu Alin PSD DA
145. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
146. Rusu Valentin PD-L DA
147. Sandu Gabriel PD-L DA
148. Sasu Ion PRM -
149. Săniuță Marian-Florian PSD DA
150. Sârb Gheorghe PD-L DA
151. Seres Dénes UDMR DA
152. Sirețeanu Mihail PSD DA
153. Sóki Béla UDMR DA
154. Soporan Vasile Filip PSD DA
155. Stan Ioan PSD DA
156. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
157. Stănescu Cristian PRM NU
158. Stoica Ion PD-L DA
159. Străchinaru Petre PD-L DA
160. Strungă Emil PNL DA
161. Szekely Levente Csaba UDMR DA
162. Știucă Alecsandru PSD DA
163. Tabără Valeriu PD-L DA
164. Tămagă Constantin PSD DA
165. Tănăsescu Tudor PSD DA
166. Timar Liviu PSD DA
167. Toma Florentina Marilena PSD DA
168. Turc Ioan PNL DA
169. Țundrea Ioan PC DA
170. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
171. Ujeniuc Dragoș PNL DA
172. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
173. Vainer Aurel Minoritati DA
174. Varga Attila UDMR DA
175. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
176. Vasile Aurelia PSD DA
177. Vladu Iulian PD-L DA
178. Voicu Cătălin PSD DA
179. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
180. Voinea Florea PSD DA
181. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
182. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere
183. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 13:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro