Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 13:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 13:03

Subiect vot: Vot final
PL 403/2008 pentru modificarea Legii nr.49/1991 privind acordarea de indemnizații și sporuri invalizilor, veteranilor și văduvelor de război
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:188 64 27 13 40 14 10 14 6
- voturi pentru (DA):186 63 27 13 40 14 10 14 5
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Becșenescu Dumitru - DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Bușoi Diana Maria PD-L DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
41. Ciontu Corneliu PC DA
42. Cocrea Olguța - DA
43. Cristea Ioan PNL DA
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Diaconescu Marin PRM DA
46. Diaconescu Renică PSD DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
50. Dumitrescu Liana Minoritati DA
51. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
52. Dumitriu Mihai PSD DA
53. Dumitru Ion PSD DA
54. Dușa Mircea PSD DA
55. Ehling Elena PSD DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Eserghep Gelil PC DA
58. Faina Constantin PNL DA
59. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
60. Firczak Gheorghe Minoritati DA
61. Florea Damian PC DA
62. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
63. Fuia Stelian PD-L DA
64. Furo Iuliu Ioan PRM DA
65. Gabor Gheorghe PNL DA
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
67. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
68. Georgescu Filip PSD DA
69. Gerea Andrei Dominic PNL DA
70. Ghișe Ioan PNL DA
71. Gubandru Aurel PSD DA
72. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
73. Hellvig Eduard Raul PNL DA
74. Hoinaru Marian PD-L DA
75. Iancu Iulian PSD DA
76. Ifrim Mircea PRM DA
77. Igaș Traian Constantin PD-L DA
78. Ignat Miron Minoritati DA
79. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
80. Ionescu Daniel PD-L DA
81. Iordache Florin PSD DA
82. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
83. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
84. Kelemen Hunor UDMR DA
85. Kerekes Károly UDMR DA
86. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
87. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
88. Lakatos Petru UDMR DA
89. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
90. Lificiu Petru PD-L DA
91. Liga Dănuț PD-L DA
92. Longher Ghervazen Minoritati DA
93. Magheru Paul PRM DA
94. Manolescu Oana Minoritati DA
95. Manta Pantelimon PNL DA
96. Marin Constantin PSD DA
97. Martin Eduard-Stelian PSD DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
99. Máté András-Levente UDMR DA
100. Mazăre Alexandru PSD DA
101. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
102. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
103. Mihalache Sorin Dan PSD DA
104. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
105. Mircea Costache PC DA
106. Mircovici Niculae Minoritati DA
107. Mitrea Manuela PSD DA
108. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
109. Mocanu Alexandru PD-L DA
110. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
111. Moisoiu Adrian PRM DA
112. Moldovan Emil Radu PSD DA
113. Momanu Corneliu PD-L DA
114. Munteanu Ioan PSD DA
115. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
116. Nassar Rodica PSD DA
117. Năstase Adrian PSD DA
118. Nechita Aurel PSD DA
119. Nedelcu Gabriela PSD DA
120. Nica Dan PSD DA
121. Nicolae Alexandri PNL DA
122. Nicolicea Eugen PSD DA
123. Nistoran Dorin-Liviu - DA
124. Nosa Iuliu PSD DA
125. Oancea Viorel PD-L DA
126. Oltean Ioan PD-L DA
127. Ovidenie Costel - DA
128. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
129. Petrea Constantin PD-L DA
130. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
131. Plăiașu Gabriel PNL DA
132. Podgorean Radu PSD DA
133. Pop Claudiu Adrian PSD DA
134. Popa Nicolae PNL DA
135. Popescu Corneliu PD-L DA
136. Popescu Ionica Constanța PC DA
137. Preda Cezar-Florin PD-L DA
138. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
139. Pupeză Viorel PC DA
140. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
141. Pușcaș Vasile PSD DA
142. Pușcă Mircea Valer PNL DA
143. Radan Mihai Minoritati DA
144. Rădulescu Cristian PD-L DA
145. Rogin Marius PD-L DA
146. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
147. Rus Ioan Aurel PRM DA
148. Rusu Liviu Alin PSD DA
149. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
150. Rusu Valentin PD-L DA
151. Sandu Gabriel PD-L DA
152. Sasu Ion PRM DA
153. Săniuță Marian-Florian PSD DA
154. Sârb Gheorghe PD-L DA
155. Seres Dénes UDMR DA
156. Sirețeanu Mihail PSD DA
157. Sóki Béla UDMR DA
158. Soporan Vasile Filip PSD DA
159. Stan Ioan PSD DA
160. Stan Ion PSD DA
161. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
162. Stănescu Cristian PRM DA
163. Stoica Ion PD-L DA
164. Străchinaru Petre PD-L DA
165. Strungă Emil PNL DA
166. Szekely Levente Csaba UDMR DA
167. Șandru Marcela Lavinia - DA
168. Știucă Alecsandru PSD DA
169. Tabără Valeriu PD-L DA
170. Tămagă Constantin PSD DA
171. Tănăsescu Tudor PSD DA
172. Timar Liviu PSD DA
173. Toma Florentina Marilena PSD DA
174. Turc Ioan PNL DA
175. Țundrea Ioan PC DA
176. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
177. Ujeniuc Dragoș PNL DA
178. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
179. Vainer Aurel Minoritati DA
180. Varga Attila UDMR DA
181. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
182. Vasile Aurelia PSD DA
183. Voicu Cătălin PSD DA
184. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
185. Voinea Florea PSD DA
186. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
187. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
188. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 19:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro