Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 13:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 13:04

Subiect vot: Vot final
PL 160/2008 privind modificarea și completarea Legii nr.61/1991 pentru sancționarea faptelor de încălcare a unor norme de conviețuire socială, a ordinii și liniștii publice, republicată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:190 65 26 15 41 13 9 15 6
- voturi pentru (DA):188 65 26 15 41 13 9 14 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băluț Lucian PSD DA
17. Becșenescu Dumitru - DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Bleotu Vasile PSD DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
26. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Burnei Ion PSD DA
33. Bușoi Diana Maria PD-L DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Chiș Filonaș PSD DA
38. Cindrea Ioan PSD DA
39. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
40. Cocrea Olguța - DA
41. Cristea Ioan PNL DA
42. Cutean Vasile Emilian PSD DA
43. Diaconescu Marin PRM DA
44. Diaconescu Renică PSD DA
45. Dorneanu Valer PSD DA
46. Dragomir Gheorghe PNL DA
47. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
48. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
49. Dumitrescu Liana Minoritati DA
50. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
51. Dumitriu Mihai PSD DA
52. Dumitru Ion PSD DA
53. Dușa Mircea PSD DA
54. Duțu Stelian PD-L DA
55. Ehling Elena PSD DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Eserghep Gelil PC DA
58. Faina Constantin PNL DA
59. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
60. Firczak Gheorghe Minoritati DA
61. Florea Damian PC DA
62. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
63. Fuia Stelian PD-L DA
64. Furo Iuliu Ioan PRM DA
65. Gabor Gheorghe PNL DA
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
67. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
68. Georgescu Filip PSD DA
69. Gerea Andrei Dominic PNL DA
70. Ghișe Ioan PNL DA
71. Gubandru Aurel PSD DA
72. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
73. Hellvig Eduard Raul PNL DA
74. Hoinaru Marian PD-L DA
75. Iancu Iulian PSD DA
76. Ibram Iusein Minoritati DA
77. Ifrim Mircea PRM DA
78. Igaș Traian Constantin PD-L DA
79. Ignat Miron Minoritati DA
80. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
81. Ionescu Daniel PD-L DA
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
84. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
85. Kelemen Hunor UDMR DA
86. Kerekes Károly UDMR DA
87. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
88. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
89. Lakatos Petru UDMR DA
90. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
91. Lificiu Petru PD-L DA
92. Liga Dănuț PD-L DA
93. Longher Ghervazen Minoritati DA
94. Magheru Paul PRM DA
95. Manolescu Oana Minoritati DA
96. Manta Pantelimon PNL DA
97. Marin Constantin PSD DA
98. Martin Eduard-Stelian PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Matei Cătălin Lucian PSD DA
102. Mazăre Alexandru PSD DA
103. Merce Ilie PRM DA
104. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
105. Mihalache Sorin Dan PSD DA
106. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
107. Mircea Costache PC DA
108. Mircovici Niculae Minoritati DA
109. Mitrea Manuela PSD DA
110. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
111. Mocanu Alexandru PD-L DA
112. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
113. Moisoiu Adrian PRM DA
114. Moldovan Emil Radu PSD DA
115. Momanu Corneliu PD-L DA
116. Munteanu Ioan PSD DA
117. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
118. Nassar Rodica PSD DA
119. Năstase Adrian PSD DA
120. Nechita Aurel PSD DA
121. Nedelcu Gabriela PSD DA
122. Nica Dan PSD DA
123. Nicolae Alexandri PNL DA
124. Nicolicea Eugen PSD DA
125. Nistoran Dorin-Liviu - DA
126. Nosa Iuliu PSD DA
127. Oancea Viorel PD-L DA
128. Oltean Ioan PD-L DA
129. Ovidenie Costel - DA
130. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
131. Petrea Constantin PD-L DA
132. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
133. Plăiașu Gabriel PNL DA
134. Podgorean Radu PSD DA
135. Pop Claudiu Adrian PSD DA
136. Popa Nicolae PNL DA
137. Popescu Corneliu PD-L DA
138. Popescu Ionica Constanța PC DA
139. Preda Cezar-Florin PD-L DA
140. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
141. Pupeză Viorel PC DA
142. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
143. Pușcaș Vasile PSD DA
144. Pușcă Mircea Valer PNL DA
145. Radan Mihai Minoritati DA
146. Rădulescu Cristian PD-L DA
147. Rogin Marius PD-L DA
148. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
149. Rus Ioan Aurel PRM DA
150. Rusu Liviu Alin PSD DA
151. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
152. Rusu Valentin PD-L DA
153. Sanda Victor PSD DA
154. Sandu Gabriel PD-L DA
155. Sasu Ion PRM DA
156. Seres Dénes UDMR DA
157. Sirețeanu Mihail PSD DA
158. Sóki Béla UDMR DA
159. Soporan Vasile Filip PSD DA
160. Stan Ioan PSD DA
161. Stan Ion PSD DA
162. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
163. Stănescu Cristian PRM DA
164. Stoica Ion PD-L DA
165. Străchinaru Petre PD-L DA
166. Strungă Emil PNL DA
167. Szekely Levente Csaba UDMR DA
168. Șandru Marcela Lavinia - -
169. Știucă Alecsandru PSD DA
170. Tabără Valeriu PD-L DA
171. Tămagă Constantin PSD DA
172. Tănăsescu Tudor PSD DA
173. Timar Liviu PSD DA
174. Toma Florentina Marilena PSD DA
175. Turc Ioan PNL DA
176. Țundrea Ioan PC DA
177. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
178. Ujeniuc Dragoș PNL DA
179. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
180. Vainer Aurel Minoritati -
181. Varga Attila UDMR DA
182. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
183. Vasile Aurelia PSD DA
184. Vladu Iulian PD-L DA
185. Voicu Cătălin PSD DA
186. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
187. Voinea Florea PSD DA
188. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
189. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
190. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 25 mai 2019, 10:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro