Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 13:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 13:05

Subiect vot: Vot final
PL 776/2007 pentru modificarea art.5 din Legea nr.118/2002 pentru instituirea indemnizației de merit
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:188 65 26 14 40 14 10 14 5
- voturi pentru (DA):156 64 6 13 40 11 10 7 5
- voturi împotrivă (NU):24 - 20 - - 1 - 3 -
- abțineri:8 1 - 1 - 2 - 4 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Băluț Lucian PSD DA
19. Becșenescu Dumitru - DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Bónis István UDMR NU
27. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
28. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati Abținere
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Burnei Ion PSD DA
35. Bușoi Diana Maria PD-L DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
42. Cocrea Olguța - DA
43. Cristea Ioan PNL NU
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Diaconescu Marin PRM Abținere
46. Diaconescu Renică PSD DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Dragomir Gheorghe PNL NU
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
51. Dumitrescu Liana Minoritati DA
52. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
53. Dumitriu Mihai PSD DA
54. Dumitru Ion PSD DA
55. Dușa Mircea PSD DA
56. Ehling Elena PSD DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Eserghep Gelil PC DA
59. Faina Constantin PNL NU
60. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
61. Firczak Gheorghe Minoritati DA
62. Florea Damian PC DA
63. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
64. Fuia Stelian PD-L DA
65. Furo Iuliu Ioan PRM DA
66. Gabor Gheorghe PNL NU
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
68. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
69. Georgescu Filip PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL NU
71. Ghișe Ioan PNL NU
72. Gubandru Aurel PSD DA
73. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
74. Hellvig Eduard Raul PNL NU
75. Hoinaru Marian PD-L DA
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Ibram Iusein Minoritati NU
78. Ifrim Mircea PRM DA
79. Igaș Traian Constantin PD-L DA
80. Ignat Miron Minoritati Abținere
81. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
82. Ionescu Daniel PD-L DA
83. Iordache Florin PSD DA
84. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
85. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
86. Kelemen Hunor UDMR Abținere
87. Kerekes Károly UDMR DA
88. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
89. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
90. Lakatos Petru UDMR Abținere
91. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
92. Lificiu Petru PD-L DA
93. Liga Dănuț PD-L DA
94. Longher Ghervazen Minoritati DA
95. Magheru Paul PRM DA
96. Manolescu Oana Minoritati NU
97. Manta Pantelimon PNL DA
98. Marin Constantin PSD DA
99. Martin Eduard-Stelian PSD DA
100. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
101. Máté András-Levente UDMR DA
102. Matei Cătălin Lucian PSD DA
103. Mazăre Alexandru PSD DA
104. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
105. Mihalache Sorin Dan PSD DA
106. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
107. Mircea Costache PC DA
108. Mircovici Niculae Minoritati DA
109. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
110. Mînzînă Ion PC DA
111. Mocanu Alexandru PD-L DA
112. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
113. Moisoiu Adrian PRM DA
114. Moldovan Emil Radu PSD DA
115. Momanu Corneliu PD-L DA
116. Munteanu Ioan PSD DA
117. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
118. Nassar Rodica PSD DA
119. Năstase Adrian PSD DA
120. Nechita Aurel PSD DA
121. Nedelcu Gabriela PSD DA
122. Nica Dan PSD DA
123. Nicolae Alexandri PNL NU
124. Nicolicea Eugen PSD DA
125. Nistoran Dorin-Liviu - DA
126. Nosa Iuliu PSD DA
127. Oancea Viorel PD-L DA
128. Oltean Ioan PD-L DA
129. Ovidenie Costel - DA
130. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
131. Petrea Constantin PD-L DA
132. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
133. Plăiașu Gabriel PNL NU
134. Podgorean Radu PSD DA
135. Pop Claudiu Adrian PSD DA
136. Popa Nicolae PNL NU
137. Popescu Corneliu PD-L DA
138. Popescu Ionica Constanța PC DA
139. Preda Cezar-Florin PD-L DA
140. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
141. Pupeză Viorel PC DA
142. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
143. Pușcaș Vasile PSD DA
144. Pușcă Mircea Valer PNL DA
145. Radan Mihai Minoritati DA
146. Rădulescu Cristian PD-L DA
147. Rogin Marius PD-L DA
148. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
149. Rus Ioan Aurel PRM DA
150. Rusu Liviu Alin PSD DA
151. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
152. Rusu Valentin PD-L DA
153. Sanda Victor PSD DA
154. Sandu Gabriel PD-L DA
155. Sasu Ion PRM DA
156. Săniuță Marian-Florian PSD DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Sirețeanu Mihail PSD DA
159. Sóki Béla UDMR DA
160. Soporan Vasile Filip PSD DA
161. Stan Ioan PSD DA
162. Stan Ion PSD DA
163. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
164. Stănescu Cristian PRM DA
165. Stoica Ion PD-L DA
166. Străchinaru Petre PD-L DA
167. Strungă Emil PNL DA
168. Szekely Levente Csaba UDMR DA
169. Știucă Alecsandru PSD DA
170. Tabără Valeriu PD-L DA
171. Tămagă Constantin PSD DA
172. Tănăsescu Tudor PSD DA
173. Timar Liviu PSD DA
174. Toma Florentina Marilena PSD DA
175. Turc Ioan PNL DA
176. Țundrea Ioan PC DA
177. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
178. Ujeniuc Dragoș PNL NU
179. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
180. Varga Attila UDMR DA
181. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
182. Vasile Aurelia PSD DA
183. Vladu Iulian PD-L DA
184. Voicu Cătălin PSD DA
185. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
186. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
187. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
188. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 mai 2019, 20:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro