Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 13:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 13:05

Subiect vot: Vot final
PL 86/2008 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.105/2003 privind alocația familială complementară și alocația de susținere pentru familia monoparentală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:186 63 24 14 40 14 11 15 5
- voturi pentru (DA):156 63 3 14 40 12 11 8 5
- voturi împotrivă (NU):22 - 21 - - - - 1 -
- abțineri:8 - - - - 2 - 6 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Becșenescu Dumitru - DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
27. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati Abținere
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Burnei Ion PSD DA
34. Bușoi Diana Maria PD-L DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
41. Ciontu Corneliu PC DA
42. Cocrea Olguța - DA
43. Cristea Ioan PNL NU
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Diaconescu Marin PRM DA
46. Diaconescu Renică PSD DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Dragomir Gheorghe PNL NU
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
51. Dumitrescu Liana Minoritati DA
52. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
53. Dumitriu Mihai PSD DA
54. Dumitru Ion PSD DA
55. Dușa Mircea PSD DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Eserghep Gelil PC DA
58. Faina Constantin PNL NU
59. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
60. Firczak Gheorghe Minoritati DA
61. Florea Damian PC DA
62. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
63. Fuia Stelian PD-L DA
64. Furo Iuliu Ioan PRM DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
66. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
67. Georgescu Filip PSD DA
68. Gerea Andrei Dominic PNL NU
69. Gubandru Aurel PSD DA
70. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
71. Hellvig Eduard Raul PNL NU
72. Hoinaru Marian PD-L DA
73. Iancu Iulian PSD DA
74. Ibram Iusein Minoritati DA
75. Ifrim Mircea PRM DA
76. Igaș Traian Constantin PD-L DA
77. Ignat Miron Minoritati Abținere
78. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
79. Ionescu Daniel PD-L DA
80. Iordache Florin PSD DA
81. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
82. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
83. Kelemen Hunor UDMR Abținere
84. Kerekes Károly UDMR DA
85. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
86. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
87. Lakatos Petru UDMR Abținere
88. Lificiu Petru PD-L DA
89. Liga Dănuț PD-L DA
90. Longher Ghervazen Minoritati DA
91. Magheru Paul PRM DA
92. Manolescu Oana Minoritati Abținere
93. Manta Pantelimon PNL NU
94. Martin Eduard-Stelian PSD DA
95. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
96. Máté András-Levente UDMR DA
97. Matei Cătălin Lucian PSD DA
98. Mazăre Alexandru PSD DA
99. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
100. Merce Ilie PRM DA
101. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
102. Mihalache Sorin Dan PSD DA
103. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
104. Mircea Costache PC DA
105. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
106. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
107. Mînzînă Ion PC DA
108. Mocanu Alexandru PD-L DA
109. Moisoiu Adrian PRM DA
110. Moldovan Emil Radu PSD DA
111. Momanu Corneliu PD-L DA
112. Munteanu Ioan PSD DA
113. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
114. Nassar Rodica PSD DA
115. Năstase Adrian PSD DA
116. Nechita Aurel PSD DA
117. Nedelcu Gabriela PSD DA
118. Nica Dan PSD DA
119. Nicolae Alexandri PNL NU
120. Nicolicea Eugen PSD DA
121. Nistoran Dorin-Liviu - DA
122. Nosa Iuliu PSD DA
123. Oancea Viorel PD-L DA
124. Oltean Ioan PD-L DA
125. Ovidenie Costel - DA
126. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
127. Petrea Constantin PD-L DA
128. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
129. Plăiașu Gabriel PNL NU
130. Podgorean Radu PSD DA
131. Pop Claudiu Adrian PSD DA
132. Popa Nicolae PNL NU
133. Popescu Corneliu PD-L DA
134. Popescu Ionica Constanța PC DA
135. Preda Cezar-Florin PD-L DA
136. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
137. Pupeză Viorel PC DA
138. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
139. Pușcaș Vasile PSD DA
140. Pușcă Mircea Valer PNL NU
141. Radan Mihai Minoritati DA
142. Rădulescu Cristian PD-L DA
143. Rogin Marius PD-L DA
144. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
145. Rus Ioan Aurel PRM DA
146. Rusu Liviu Alin PSD DA
147. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
148. Rusu Valentin PD-L DA
149. Sanda Victor PSD DA
150. Sandu Gabriel PD-L DA
151. Sasu Ion PRM DA
152. Săniuță Marian-Florian PSD DA
153. Seres Dénes UDMR DA
154. Sirețeanu Mihail PSD DA
155. Sóki Béla UDMR DA
156. Soporan Vasile Filip PSD DA
157. Stan Ioan PSD DA
158. Stan Ion PSD DA
159. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
160. Stănescu Cristian PRM DA
161. Stoica Ion PD-L DA
162. Străchinaru Petre PD-L DA
163. Strungă Emil PNL DA
164. Szekely Levente Csaba UDMR DA
165. Șandru Marcela Lavinia - DA
166. Tabără Valeriu PD-L DA
167. Tămagă Constantin PSD DA
168. Tănăsescu Tudor PSD DA
169. Timar Liviu PSD DA
170. Toma Florentina Marilena PSD DA
171. Turc Ioan PNL NU
172. Țundrea Ioan PC DA
173. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
174. Ujeniuc Dragoș PNL NU
175. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
176. Vainer Aurel Minoritati DA
177. Varga Attila UDMR DA
178. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
179. Vasile Aurelia PSD DA
180. Vladu Iulian PD-L DA
181. Voicu Cătălin PSD DA
182. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
183. Voinea Florea PSD DA
184. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
185. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
186. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 17:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro