Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 13:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 13:07

Subiect vot: Vot final
PL 159/2008 privind modificarea art.36 din Legea nr. 1/2000 pentru reconstruirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole și a celor forestiere, solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr. 18/1991 și ale Legii nr. 169/1997
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:179 63 23 14 36 14 8 15 6
- voturi pentru (DA):172 59 22 13 36 13 8 15 6
- voturi împotrivă (NU):2 1 1 - - - - - -
- abțineri:4 2 - 1 - 1 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Becșenescu Dumitru - DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Burnei Ion PSD DA
34. Bușoi Diana Maria PD-L DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Cindrea Ioan PSD DA
39. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
40. Cocrea Olguța - DA
41. Cristea Ioan PNL DA
42. Cutean Vasile Emilian PSD DA
43. Diaconescu Marin PRM Abținere
44. Diaconescu Renică PSD DA
45. Dorneanu Valer PSD DA
46. Dragomir Gheorghe PNL NU
47. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
48. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD -
49. Dumitrescu Liana Minoritati DA
50. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
51. Dumitriu Mihai PSD Abținere
52. Dumitru Ion PSD DA
53. Dușa Mircea PSD DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Faina Constantin PNL DA
56. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
57. Firczak Gheorghe Minoritati DA
58. Florea Damian PC DA
59. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
60. Fuia Stelian PD-L DA
61. Furo Iuliu Ioan PRM DA
62. Gabor Gheorghe PNL DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
64. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
65. Georgescu Filip PSD NU
66. Gerea Andrei Dominic PNL DA
67. Ghișe Ioan PNL DA
68. Gubandru Aurel PSD DA
69. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
70. Hellvig Eduard Raul PNL DA
71. Hoinaru Marian PD-L DA
72. Iancu Iulian PSD DA
73. Ibram Iusein Minoritati DA
74. Igaș Traian Constantin PD-L DA
75. Ignat Miron Minoritati DA
76. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
77. Ionescu Daniel PD-L DA
78. Iordache Florin PSD DA
79. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
80. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
81. Kelemen Hunor UDMR DA
82. Kerekes Károly UDMR DA
83. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
84. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
85. Lakatos Petru UDMR DA
86. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
87. Lificiu Petru PD-L DA
88. Liga Dănuț PD-L DA
89. Longher Ghervazen Minoritati DA
90. Magheru Paul PRM DA
91. Manolescu Oana Minoritati DA
92. Manta Pantelimon PNL DA
93. Marin Constantin PSD DA
94. Martin Eduard-Stelian PSD DA
95. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
96. Máté András-Levente UDMR Abținere
97. Matei Cătălin Lucian PSD DA
98. Mazăre Alexandru PSD DA
99. Merce Ilie PRM DA
100. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
101. Mihalache Sorin Dan PSD DA
102. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
103. Mircea Costache PC DA
104. Mircovici Niculae Minoritati DA
105. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
106. Mocanu Alexandru PD-L DA
107. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
108. Moisoiu Adrian PRM DA
109. Moldovan Emil Radu PSD DA
110. Momanu Corneliu PD-L DA
111. Munteanu Ioan PSD DA
112. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
113. Nassar Rodica PSD DA
114. Năstase Adrian PSD DA
115. Nechita Aurel PSD DA
116. Nedelcu Gabriela PSD Abținere
117. Nica Dan PSD DA
118. Nicolicea Eugen PSD DA
119. Nistoran Dorin-Liviu - DA
120. Nosa Iuliu PSD DA
121. Oltean Ioan PD-L DA
122. Ovidenie Costel - DA
123. Petrea Constantin PD-L DA
124. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
125. Plăiașu Gabriel PNL DA
126. Podgorean Radu PSD DA
127. Pop Claudiu Adrian PSD DA
128. Popa Nicolae PNL DA
129. Popescu Corneliu PD-L DA
130. Popescu Ionica Constanța PC DA
131. Preda Cezar-Florin PD-L DA
132. Pupeză Viorel PC DA
133. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
134. Pușcaș Vasile PSD DA
135. Pușcă Mircea Valer PNL DA
136. Radan Mihai Minoritati DA
137. Rădulescu Cristian PD-L DA
138. Rogin Marius PD-L DA
139. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
140. Rus Ioan Aurel PRM DA
141. Rusu Liviu Alin PSD DA
142. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
143. Rusu Valentin PD-L DA
144. Sanda Victor PSD DA
145. Sasu Ion PRM DA
146. Săniuță Marian-Florian PSD DA
147. Seres Dénes UDMR DA
148. Sirețeanu Mihail PSD DA
149. Sóki Béla UDMR DA
150. Soporan Vasile Filip PSD DA
151. Stan Ioan PSD DA
152. Stan Ion PSD DA
153. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
154. Stănescu Cristian PRM DA
155. Străchinaru Petre PD-L DA
156. Strungă Emil PNL DA
157. Szekely Levente Csaba UDMR DA
158. Șandru Marcela Lavinia - DA
159. Știucă Alecsandru PSD DA
160. Tabără Valeriu PD-L DA
161. Tămagă Constantin PSD DA
162. Tănăsescu Tudor PSD DA
163. Timar Liviu PSD DA
164. Toma Florentina Marilena PSD DA
165. Turc Ioan PNL DA
166. Țundrea Ioan PC DA
167. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
168. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
169. Vainer Aurel Minoritati DA
170. Varga Attila UDMR DA
171. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
172. Vasile Aurelia PSD DA
173. Vladu Iulian PD-L DA
174. Voicu Cătălin PSD DA
175. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
176. Voinea Florea PSD DA
177. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
178. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
179. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 mai 2019, 9:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro