Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 13:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 13:08

Subiect vot: Vot final
PL 383/2008 pentru modificarea art.1 din Legea nr.137/2000 privind regimul juridic al terenului aferent Palatului Parlamentului României
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:185 65 24 15 38 14 9 15 5
- voturi pentru (DA):181 62 24 15 37 14 9 15 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 2 - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Băluț Lucian PSD DA
19. Becșenescu Dumitru - DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L -
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Burnei Ion PSD DA
35. Bușoi Diana Maria PD-L DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
42. Cocrea Olguța - DA
43. Cristea Ioan PNL DA
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Diaconescu Marin PRM DA
46. Diaconescu Renică PSD DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
51. Dumitrescu Liana Minoritati DA
52. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
53. Dumitriu Mihai PSD DA
54. Dumitru Ion PSD DA
55. Dușa Mircea PSD DA
56. Ehling Elena PSD DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Faina Constantin PNL DA
59. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
60. Firczak Gheorghe Minoritati DA
61. Florea Damian PC DA
62. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
63. Fuia Stelian PD-L DA
64. Furo Iuliu Ioan PRM DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
67. Georgescu Filip PSD DA
68. Gerea Andrei Dominic PNL DA
69. Ghișe Ioan PNL DA
70. Glăvan Ștefan PC DA
71. Gubandru Aurel PSD DA
72. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
73. Hellvig Eduard Raul PNL DA
74. Iancu Iulian PSD DA
75. Ibram Iusein Minoritati DA
76. Ifrim Mircea PRM DA
77. Igaș Traian Constantin PD-L DA
78. Ignat Miron Minoritati DA
79. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
80. Ionescu Daniel PD-L DA
81. Iordache Florin PSD DA
82. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
83. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
84. Kelemen Hunor UDMR DA
85. Kerekes Károly UDMR DA
86. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
87. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
88. Lakatos Petru UDMR DA
89. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
90. Lificiu Petru PD-L DA
91. Liga Dănuț PD-L DA
92. Longher Ghervazen Minoritati DA
93. Magheru Paul PRM DA
94. Manolescu Oana Minoritati DA
95. Manta Pantelimon PNL DA
96. Marin Constantin PSD DA
97. Martin Eduard-Stelian PSD DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
99. Máté András-Levente UDMR DA
100. Matei Cătălin Lucian PSD DA
101. Mazăre Alexandru PSD DA
102. Merce Ilie PRM DA
103. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
104. Mihalache Sorin Dan PSD Abținere
105. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
106. Mircea Costache PC DA
107. Mircovici Niculae Minoritati DA
108. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
109. Mocanu Alexandru PD-L DA
110. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
111. Moisoiu Adrian PRM DA
112. Moldovan Emil Radu PSD DA
113. Momanu Corneliu PD-L DA
114. Munteanu Ioan PSD DA
115. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
116. Năstase Adrian PSD DA
117. Nechita Aurel PSD DA
118. Nedelcu Gabriela PSD DA
119. Nica Dan PSD DA
120. Nicolae Alexandri PNL DA
121. Nicolicea Eugen PSD DA
122. Nistoran Dorin-Liviu - DA
123. Nosa Iuliu PSD DA
124. Oltean Ioan PD-L DA
125. Ovidenie Costel - DA
126. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
127. Petrea Constantin PD-L DA
128. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
129. Plăiașu Gabriel PNL DA
130. Podgorean Radu PSD DA
131. Pop Claudiu Adrian PSD DA
132. Popa Nicolae PNL DA
133. Popescu Corneliu PD-L DA
134. Popescu Ionica Constanța PC DA
135. Preda Cezar-Florin PD-L DA
136. Pupeză Viorel PC DA
137. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
138. Pușcaș Vasile PSD DA
139. Pușcă Mircea Valer PNL DA
140. Radan Mihai Minoritati DA
141. Rădulescu Cristian PD-L DA
142. Rogin Marius PD-L DA
143. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
144. Rus Ioan Aurel PRM DA
145. Rusu Liviu Alin PSD DA
146. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
147. Rusu Valentin PD-L DA
148. Sanda Victor PSD DA
149. Sandu Gabriel PD-L DA
150. Sasu Ion PRM DA
151. Săniuță Marian-Florian PSD DA
152. Sârb Gheorghe PD-L DA
153. Seres Dénes UDMR DA
154. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
155. Sóki Béla UDMR DA
156. Soporan Vasile Filip PSD DA
157. Stan Ioan PSD DA
158. Stan Ion PSD DA
159. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
160. Stănescu Cristian PRM DA
161. Străchinaru Petre PD-L DA
162. Strungă Emil PNL DA
163. Szekely Levente Csaba UDMR DA
164. Știucă Alecsandru PSD DA
165. Tabără Valeriu PD-L DA
166. Tămagă Constantin PSD DA
167. Tănăsescu Tudor PSD DA
168. Timar Liviu PSD DA
169. Toma Florentina Marilena PSD DA
170. Turc Ioan PNL DA
171. Țundrea Ioan PC DA
172. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
173. Ujeniuc Dragoș PNL DA
174. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
175. Vainer Aurel Minoritati DA
176. Varga Attila UDMR DA
177. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
178. Vasile Aurelia PSD DA
179. Vladu Iulian PD-L DA
180. Voicu Cătălin PSD DA
181. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
182. Voinea Florea PSD -
183. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
184. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
185. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 26 mai 2019, 21:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro