Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 13:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 13:08

Subiect vot: Vot final
PL 406/2008 privind declararea comunei Moisei, județul Maramureș, comună martir
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:177 61 23 15 37 12 10 13 6
- voturi pentru (DA):168 58 23 14 37 7 10 13 6
- voturi împotrivă (NU):3 2 - 1 - - - - -
- abțineri:5 - - - - 5 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băluț Lucian PSD DA
17. Becșenescu Dumitru - DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Bleotu Vasile PSD DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
26. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Burnei Ion PSD DA
33. Bușoi Diana Maria PD-L DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Chiș Filonaș PSD DA
38. Cindrea Ioan PSD DA
39. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
40. Cocrea Olguța - DA
41. Cristea Ioan PNL DA
42. Diaconescu Marin PRM NU
43. Diaconescu Renică PSD DA
44. Dorneanu Valer PSD DA
45. Dragomir Gheorghe PNL DA
46. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
47. Dumitrescu Liana Minoritati DA
48. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
49. Dumitriu Mihai PSD DA
50. Dumitru Ion PSD DA
51. Dușa Mircea PSD DA
52. Ehling Elena PSD DA
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Faina Constantin PNL DA
55. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
56. Firczak Gheorghe Minoritati DA
57. Florea Damian PC DA
58. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
59. Fuia Stelian PD-L DA
60. Furo Iuliu Ioan PRM DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
62. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
63. Georgescu Filip PSD DA
64. Gerea Andrei Dominic PNL DA
65. Ghișe Ioan PNL DA
66. Glăvan Ștefan PC DA
67. Gubandru Aurel PSD DA
68. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
69. Hellvig Eduard Raul PNL DA
70. Iancu Iulian PSD DA
71. Ifrim Mircea PRM DA
72. Igaș Traian Constantin PD-L DA
73. Ignat Miron Minoritati DA
74. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
75. Ionescu Daniel PD-L DA
76. Iordache Florin PSD DA
77. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
78. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
79. Kerekes Károly UDMR Abținere
80. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
81. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
82. Lificiu Petru PD-L DA
83. Liga Dănuț PD-L DA
84. Longher Ghervazen Minoritati DA
85. Magheru Paul PRM DA
86. Manolescu Oana Minoritati DA
87. Manta Pantelimon PNL DA
88. Marin Constantin PSD NU
89. Martin Eduard-Stelian PSD DA
90. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
91. Máté András-Levente UDMR DA
92. Matei Cătălin Lucian PSD DA
93. Mazăre Alexandru PSD DA
94. Merce Ilie PRM DA
95. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
96. Mihalache Sorin Dan PSD DA
97. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
98. Mircea Costache PC DA
99. Mircovici Niculae Minoritati DA
100. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
101. Mînzînă Ion PC DA
102. Mocanu Alexandru PD-L DA
103. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
104. Moisoiu Adrian PRM DA
105. Moldovan Emil Radu PSD DA
106. Momanu Corneliu PD-L DA
107. Munteanu Ioan PSD DA
108. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
109. Năstase Adrian PSD DA
110. Nechita Aurel PSD DA
111. Nedelcu Gabriela PSD DA
112. Nica Dan PSD DA
113. Nicolae Alexandri PNL DA
114. Nicolicea Eugen PSD DA
115. Nistoran Dorin-Liviu - DA
116. Nosa Iuliu PSD DA
117. Oltean Ioan PD-L DA
118. Ovidenie Costel - DA
119. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
120. Petrea Constantin PD-L DA
121. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
122. Plăiașu Gabriel PNL DA
123. Podgorean Radu PSD DA
124. Pop Claudiu Adrian PSD DA
125. Popa Nicolae PNL DA
126. Popescu Corneliu PD-L DA
127. Popescu Ionica Constanța PC DA
128. Preda Cezar-Florin PD-L DA
129. Pupeză Viorel PC DA
130. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
131. Pușcaș Vasile PSD DA
132. Pușcă Mircea Valer PNL DA
133. Rădulescu Cristian PD-L DA
134. Rogin Marius PD-L DA
135. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
136. Rus Ioan Aurel PRM DA
137. Rusu Liviu Alin PSD DA
138. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
139. Rusu Valentin PD-L DA
140. Sanda Victor PSD DA
141. Sandu Gabriel PD-L DA
142. Sasu Ion PRM DA
143. Săniuță Marian-Florian PSD DA
144. Seres Dénes UDMR DA
145. Sirețeanu Mihail PSD NU
146. Sóki Béla UDMR Abținere
147. Soporan Vasile Filip PSD DA
148. Stan Ioan PSD DA
149. Stan Ion PSD DA
150. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
151. Stănescu Cristian PRM DA
152. Străchinaru Petre PD-L DA
153. Strungă Emil PNL DA
154. Szekely Levente Csaba UDMR Abținere
155. Șandru Marcela Lavinia - DA
156. Știucă Alecsandru PSD DA
157. Tabără Valeriu PD-L DA
158. Tămagă Constantin PSD DA
159. Tănăsescu Tudor PSD DA
160. Timar Liviu PSD DA
161. Toma Florentina Marilena PSD DA
162. Turc Ioan PNL DA
163. Țundrea Ioan PC DA
164. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
165. Ujeniuc Dragoș PNL DA
166. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
167. Vainer Aurel Minoritati DA
168. Varga Attila UDMR Abținere
169. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
170. Vasile Aurelia PSD DA
171. Vladu Iulian PD-L DA
172. Voicu Cătălin PSD DA
173. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
174. Voinea Florea PSD -
175. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
176. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
177. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 13:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro