Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 13:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 13:09

Subiect vot: Vot final
PL 165/2008 pentru modificarea și completarea art.42 din Legea nr.10/2001 privind regimul juridic al unor imobile preluate în mod abuziv în perioada 6 martie 1945-22 decembrie 1989, republicată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:180 63 23 15 36 14 8 14 7
- voturi pentru (DA):98 61 2 12 - 4 8 7 4
- voturi împotrivă (NU):28 1 20 - - 1 - 4 2
- abțineri:53 1 1 2 36 9 - 3 1
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L Abținere
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL Abținere
5. Amarie Constantin PD-L Abținere
6. Amet Aledin Minoritati Abținere
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L Abținere
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băluț Lucian PSD DA
17. Becșenescu Dumitru - DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L Abținere
21. Bleotu Vasile PSD DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L Abținere
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Bónis István UDMR NU
25. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
26. Boureanu Cristian Alexandru PD-L Abținere
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L Abținere
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buda Daniel PD-L Abținere
31. Burnei Ion PSD DA
32. Bușoi Diana Maria PD-L Abținere
33. Canacheu Costică PD-L Abținere
34. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
35. Călin Ion PSD DA
36. Chiper Gheorghe PSD DA
37. Chiș Filonaș PSD DA
38. Cindrea Ioan PSD DA
39. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
40. Cocrea Olguța - NU
41. Cristea Ioan PNL NU
42. Diaconescu Marin PRM Abținere
43. Diaconescu Renică PSD DA
44. Dorneanu Valer PSD DA
45. Dragomir Gheorghe PNL NU
46. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
47. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
48. Dumitrescu Liana Minoritati NU
49. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
50. Dumitriu Mihai PSD DA
51. Dumitru Ion PSD DA
52. Dușa Mircea PSD DA
53. Ehling Elena PSD DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
55. Faina Constantin PNL NU
56. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
57. Firczak Gheorghe Minoritati DA
58. Florea Damian PC DA
59. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
60. Fuia Stelian PD-L Abținere
61. Furo Iuliu Ioan PRM DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
63. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
64. Georgescu Filip PSD NU
65. Gerea Andrei Dominic PNL NU
66. Gubandru Aurel PSD DA
67. Gușă Cozmin Horea - Abținere
68. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
69. Hellvig Eduard Raul PNL NU
70. Iancu Iulian PSD DA
71. Ibram Iusein Minoritati DA
72. Ifrim Mircea PRM DA
73. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
74. Ignat Miron Minoritati DA
75. Iliescu Valentin Adrian PD-L Abținere
76. Ionescu Daniel PD-L Abținere
77. Iordache Florin PSD DA
78. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
79. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
80. Kelemen Hunor UDMR DA
81. Kerekes Károly UDMR Abținere
82. Király Andrei-Gheorghe UDMR Abținere
83. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
84. Lakatos Petru UDMR DA
85. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
86. Lificiu Petru PD-L Abținere
87. Liga Dănuț PD-L Abținere
88. Longher Ghervazen Minoritati DA
89. Magheru Paul PRM DA
90. Manolescu Oana Minoritati NU
91. Manta Pantelimon PNL NU
92. Marin Constantin PSD DA
93. Martin Eduard-Stelian PSD DA
94. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
95. Máté András-Levente UDMR Abținere
96. Matei Cătălin Lucian PSD DA
97. Mazăre Alexandru PSD DA
98. Merce Ilie PRM DA
99. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
100. Mihalache Sorin Dan PSD DA
101. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
102. Mircea Costache PC DA
103. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
104. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
105. Mocanu Alexandru PD-L Abținere
106. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
107. Moisoiu Adrian PRM DA
108. Moldovan Emil Radu PSD DA
109. Momanu Corneliu PD-L Abținere
110. Munteanu Ioan PSD DA
111. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
112. Nassar Rodica PSD DA
113. Năstase Adrian PSD DA
114. Nechita Aurel PSD DA
115. Nedelcu Gabriela PSD DA
116. Nica Dan PSD DA
117. Nicolae Alexandri PNL NU
118. Nicolicea Eugen PSD DA
119. Nistoran Dorin-Liviu - DA
120. Nosa Iuliu PSD DA
121. Oltean Ioan PD-L Abținere
122. Ovidenie Costel - DA
123. Petrea Constantin PD-L Abținere
124. Piteiu Marcel Adrian PD-L Abținere
125. Plăiașu Gabriel PNL NU
126. Podgorean Radu PSD DA
127. Pop Claudiu Adrian PSD DA
128. Popa Nicolae PNL NU
129. Popescu Corneliu PD-L Abținere
130. Popescu Ionica Constanța PC DA
131. Preda Cezar-Florin PD-L Abținere
132. Pupeză Viorel PC DA
133. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
134. Pușcaș Vasile PSD DA
135. Pușcă Mircea Valer PNL NU
136. Radan Mihai Minoritati DA
137. Rădulescu Cristian PD-L Abținere
138. Rogin Marius PD-L Abținere
139. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L Abținere
140. Rus Ioan Aurel PRM DA
141. Rusu Liviu Alin PSD DA
142. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
143. Rusu Valentin PD-L Abținere
144. Sandu Gabriel PD-L Abținere
145. Sasu Ion PRM DA
146. Săniuță Marian-Florian PSD DA
147. Seres Dénes UDMR Abținere
148. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
149. Sóki Béla UDMR Abținere
150. Soporan Vasile Filip PSD DA
151. Stan Ioan PSD DA
152. Stan Ion PSD DA
153. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
154. Stănescu Cristian PRM -
155. Străchinaru Petre PD-L Abținere
156. Strungă Emil PNL DA
157. Szekely Levente Csaba UDMR Abținere
158. Șandru Marcela Lavinia - DA
159. Tabără Valeriu PD-L Abținere
160. Tămagă Constantin PSD DA
161. Tănăsescu Tudor PSD DA
162. Timar Liviu PSD DA
163. Todoran Pavel PSD DA
164. Toma Florentina Marilena PSD DA
165. Turc Ioan PNL NU
166. Țundrea Ioan PC DA
167. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
168. Ujeniuc Dragoș PNL NU
169. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
170. Vainer Aurel Minoritati DA
171. Varga Attila UDMR Abținere
172. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
173. Vasile Aurelia PSD DA
174. Vladu Iulian PD-L Abținere
175. Voicu Cătălin PSD DA
176. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
177. Voinea Florea PSD DA
178. Zaharia Claudius Mihail PD-L Abținere
179. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
180. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 mai 2019, 22:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro