Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 13:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 13:10

Subiect vot: Vot final
PL 145/2008 pentru completarea art.3 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.31/2003 privind unele măsuri de restructurare financiară a creanțelor deținute de Autoritatea penru Valorificarea Activelor Bancare asupra unor societăți comerciale de pe platformele industriale Arad și Harghita
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:178 61 21 15 37 14 8 15 7
- voturi pentru (DA):160 59 21 4 35 14 8 14 5
- voturi împotrivă (NU):12 1 - 10 - - - - 1
- abțineri:4 - - - 2 - - 1 1
- nu au votat:2 1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băluț Lucian PSD DA
17. Becșenescu Dumitru - DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Bleotu Vasile PSD DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L Abținere
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
26. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Buciu Angela PRM NU
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Bușoi Diana Maria PD-L DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Chiper Gheorghe PSD DA
37. Chiș Filonaș PSD DA
38. Cindrea Ioan PSD DA
39. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
40. Cocrea Olguța - DA
41. Cristea Ioan PNL DA
42. Diaconescu Marin PRM NU
43. Diaconescu Renică PSD DA
44. Dorneanu Valer PSD DA
45. Dragomir Gheorghe PNL DA
46. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
47. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD -
48. Dumitrescu Liana Minoritati DA
49. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
50. Dumitriu Mihai PSD DA
51. Dumitru Ion PSD DA
52. Dușa Mircea PSD DA
53. Ehling Elena PSD DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Faina Constantin PNL DA
56. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
57. Firczak Gheorghe Minoritati DA
58. Florea Damian PC DA
59. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
60. Fuia Stelian PD-L DA
61. Furo Iuliu Ioan PRM NU
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
64. Georgescu Filip PSD DA
65. Gerea Andrei Dominic PNL DA
66. Gubandru Aurel PSD DA
67. Gușă Cozmin Horea - Abținere
68. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
69. Hellvig Eduard Raul PNL DA
70. Iancu Iulian PSD DA
71. Ibram Iusein Minoritati DA
72. Ifrim Mircea PRM DA
73. Igaș Traian Constantin PD-L DA
74. Ignat Miron Minoritati Abținere
75. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
76. Ionescu Daniel PD-L Abținere
77. Iordache Florin PSD DA
78. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
79. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
80. Kelemen Hunor UDMR DA
81. Kerekes Károly UDMR DA
82. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
83. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
84. Lakatos Petru UDMR DA
85. Lificiu Petru PD-L DA
86. Liga Dănuț PD-L DA
87. Longher Ghervazen Minoritati DA
88. Macaleți Costică PSD DA
89. Magheru Paul PRM NU
90. Manolescu Oana Minoritati DA
91. Manta Pantelimon PNL DA
92. Marin Constantin PSD NU
93. Martin Eduard-Stelian PSD DA
94. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
95. Máté András-Levente UDMR DA
96. Matei Cătălin Lucian PSD DA
97. Mazăre Alexandru PSD DA
98. Merce Ilie PRM NU
99. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
100. Mihalache Sorin Dan PSD DA
101. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
102. Mircea Costache PC DA
103. Mircovici Niculae Minoritati DA
104. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
105. Mocanu Alexandru PD-L DA
106. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
107. Moisoiu Adrian PRM NU
108. Moldovan Emil Radu PSD DA
109. Momanu Corneliu PD-L DA
110. Munteanu Ioan PSD DA
111. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
112. Năstase Adrian PSD DA
113. Nechita Aurel PSD DA
114. Nedelcu Gabriela PSD DA
115. Nica Dan PSD DA
116. Nicolae Alexandri PNL DA
117. Nicolicea Eugen PSD DA
118. Nistoran Dorin-Liviu - DA
119. Nosa Iuliu PSD DA
120. Oltean Ioan PD-L DA
121. Ovidenie Costel - DA
122. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
123. Petrea Constantin PD-L DA
124. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
125. Podgorean Radu PSD DA
126. Pop Claudiu Adrian PSD DA
127. Popa Nicolae PNL DA
128. Popescu Corneliu PD-L DA
129. Popescu Ionica Constanța PC DA
130. Preda Cezar-Florin PD-L DA
131. Pupeză Viorel PC DA
132. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
133. Pușcă Mircea Valer PNL DA
134. Radan Mihai Minoritati DA
135. Rădulescu Cristian PD-L DA
136. Rogin Marius PD-L DA
137. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
138. Rus Ioan Aurel PRM NU
139. Rusu Liviu Alin PSD DA
140. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
141. Rusu Valentin PD-L DA
142. Sandu Gabriel PD-L DA
143. Sasu Ion PRM NU
144. Săniuță Marian-Florian PSD DA
145. Seres Dénes UDMR DA
146. Sirețeanu Mihail PSD DA
147. Sóki Béla UDMR DA
148. Soporan Vasile Filip PSD DA
149. Stan Ioan PSD DA
150. Stan Ion PSD DA
151. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
152. Stănescu Cristian PRM -
153. Străchinaru Petre PD-L DA
154. Strungă Emil PNL DA
155. Szekely Levente Csaba UDMR DA
156. Șandru Marcela Lavinia - DA
157. Tabără Valeriu PD-L DA
158. Tămagă Constantin PSD DA
159. Tănăsescu Tudor PSD DA
160. Timar Liviu PSD DA
161. Todoran Pavel PSD DA
162. Toma Florentina Marilena PSD DA
163. Turc Ioan PNL DA
164. Țundrea Ioan PC DA
165. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
166. Ujeniuc Dragoș PNL DA
167. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
168. Vainer Aurel Minoritati DA
169. Varga Attila UDMR DA
170. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
171. Vasile Aurelia PSD DA
172. Vladu Iulian PD-L DA
173. Voicu Cătălin PSD DA
174. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
175. Voinea Florea PSD DA
176. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
177. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
178. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 18:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro