Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 13:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 13:11

Subiect vot: Vot final
PL 188/2008 pentru completarea art.237 din Legea nr. 31/1990 privind societățile comerciale, republicată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:179 62 24 15 36 14 7 15 6
- voturi pentru (DA):92 59 1 15 - 3 6 4 4
- voturi împotrivă (NU):33 - 23 - - 1 - 8 1
- abțineri:53 2 - - 36 10 1 3 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L Abținere
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
5. Amarie Constantin PD-L Abținere
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR Abținere
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L Abținere
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băluț Lucian PSD DA
17. Becșenescu Dumitru - DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L Abținere
21. Bleotu Vasile PSD DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L Abținere
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Bónis István UDMR Abținere
25. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
26. Boureanu Cristian Alexandru PD-L Abținere
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L Abținere
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati NU
31. Buda Daniel PD-L Abținere
32. Burnei Ion PSD DA
33. Bușoi Diana Maria PD-L Abținere
34. Canacheu Costică PD-L Abținere
35. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL NU
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
42. Cocrea Olguța - NU
43. Cristea Ioan PNL NU
44. Diaconescu Marin PRM DA
45. Diaconescu Renică PSD DA
46. Dorneanu Valer PSD DA
47. Dragomir Gheorghe PNL NU
48. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
49. Dumitrescu Liana Minoritati NU
50. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
51. Dumitriu Mihai PSD DA
52. Dumitru Ion PSD DA
53. Dușa Mircea PSD DA
54. Ehling Elena PSD DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Faina Constantin PNL NU
57. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
58. Firczak Gheorghe Minoritati DA
59. Florea Damian PC Abținere
60. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
61. Fuia Stelian PD-L Abținere
62. Furo Iuliu Ioan PRM DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
64. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
65. Georgescu Filip PSD DA
66. Gerea Andrei Dominic PNL NU
67. Gubandru Aurel PSD DA
68. Gușă Cozmin Horea - Abținere
69. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
70. Hellvig Eduard Raul PNL DA
71. Iancu Iulian PSD DA
72. Ibram Iusein Minoritati NU
73. Ifrim Mircea PRM DA
74. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
75. Ignat Miron Minoritati DA
76. Iliescu Valentin Adrian PD-L Abținere
77. Ionescu Daniel PD-L Abținere
78. Iordache Florin PSD DA
79. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
80. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
81. Kelemen Hunor UDMR Abținere
82. Kerekes Károly UDMR Abținere
83. Király Andrei-Gheorghe UDMR Abținere
84. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
85. Lakatos Petru UDMR Abținere
86. Lificiu Petru PD-L Abținere
87. Liga Dănuț PD-L Abținere
88. Longher Ghervazen Minoritati NU
89. Macaleți Costică PSD DA
90. Magheru Paul PRM DA
91. Manolescu Oana Minoritati NU
92. Manta Pantelimon PNL NU
93. Marin Constantin PSD DA
94. Martin Eduard-Stelian PSD DA
95. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
96. Máté András-Levente UDMR DA
97. Matei Cătălin Lucian PSD DA
98. Mazăre Alexandru PSD DA
99. Merce Ilie PRM DA
100. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
101. Mihalache Sorin Dan PSD DA
102. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
103. Mircea Costache PC DA
104. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
105. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
106. Mocanu Alexandru PD-L Abținere
107. Moisoiu Adrian PRM DA
108. Moldovan Emil Radu PSD DA
109. Momanu Corneliu PD-L Abținere
110. Munteanu Ioan PSD DA
111. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
112. Nassar Rodica PSD DA
113. Năstase Adrian PSD DA
114. Nechita Aurel PSD DA
115. Nedelcu Gabriela PSD DA
116. Nica Dan PSD DA
117. Nicolae Alexandri PNL NU
118. Nicolicea Eugen PSD DA
119. Nistoran Dorin-Liviu - DA
120. Niță Constantin PSD DA
121. Nosa Iuliu PSD DA
122. Oltean Ioan PD-L Abținere
123. Ovidenie Costel - DA
124. Paveliu Marian Sorin PD-L Abținere
125. Petrea Constantin PD-L Abținere
126. Piteiu Marcel Adrian PD-L Abținere
127. Plăiașu Gabriel PNL NU
128. Pop Claudiu Adrian PSD DA
129. Popa Nicolae PNL NU
130. Popescu Corneliu PD-L Abținere
131. Popescu Ionica Constanța PC DA
132. Preda Cezar-Florin PD-L Abținere
133. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
134. Pușcaș Vasile PSD DA
135. Pușcă Mircea Valer PNL NU
136. Radan Mihai Minoritati DA
137. Rădulescu Cristian PD-L Abținere
138. Rogin Marius PD-L Abținere
139. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L Abținere
140. Rus Ioan Aurel PRM DA
141. Rusu Liviu Alin PSD DA
142. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
143. Rusu Valentin PD-L Abținere
144. Sandu Gabriel PD-L Abținere
145. Sasu Ion PRM DA
146. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
147. Seres Dénes UDMR DA
148. Sirețeanu Mihail PSD DA
149. Sóki Béla UDMR Abținere
150. Soporan Vasile Filip PSD DA
151. Stan Ioan PSD DA
152. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
153. Stănescu Cristian PRM DA
154. Străchinaru Petre PD-L Abținere
155. Strungă Emil PNL NU
156. Szekely Levente Csaba UDMR Abținere
157. Șandru Marcela Lavinia - DA
158. Tămagă Constantin PSD DA
159. Tănăsescu Tudor PSD DA
160. Timar Liviu PSD DA
161. Todoran Pavel PSD DA
162. Toma Florentina Marilena PSD DA
163. Toma Horia-Victor PNL NU
164. Turc Ioan PNL NU
165. Țundrea Ioan PC DA
166. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
167. Ujeniuc Dragoș PNL NU
168. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
169. Vainer Aurel Minoritati DA
170. Varga Attila UDMR Abținere
171. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
172. Vasile Aurelia PSD DA
173. Vladu Iulian PD-L Abținere
174. Voicu Cătălin PSD DA
175. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
176. Voinea Florea PSD -
177. Zaharia Claudius Mihail PD-L Abținere
178. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
179. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 17:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro