Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 12:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 12:35

Subiect vot: Vot final
PL 96/2008 pentru modificarea și completarea Legii vânătorii și a protecției fondului cinegetic nr.407/2006
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:210 68 32 16 42 17 11 15 9
- voturi pentru (DA):205 66 32 16 41 17 11 14 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:5 2 - - 1 - - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal István UDMR DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Becșenescu Dumitru - DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD Abținere
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Bușoi Diana Maria PD-L DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
42. Ciontu Corneliu PC DA
43. Cocrea Olguța - DA
44. Constantinescu Viorel PD-L DA
45. Cristea Ioan PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Diaconescu Marin PRM DA
48. Diaconescu Renică PSD DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
51. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
52. Dumitrescu Liana Minoritati DA
53. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
54. Dumitriu Mihai PSD DA
55. Dumitru Ion PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Ehling Elena PSD DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Eserghep Gelil PC DA
60. Faina Constantin PNL DA
61. Firczak Gheorghe Minoritati DA
62. Florea Damian PC DA
63. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
64. Fuia Stelian PD-L DA
65. Furo Iuliu Ioan PRM DA
66. Gabor Gheorghe PNL DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
69. Georgescu Filip PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Gușă Cozmin Horea - Abținere
73. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
74. Hanganu Romeo Octavian - DA
75. Hellvig Eduard Raul PNL DA
76. Hogea Vlad Gabriel PC DA
77. Hoinaru Marian PD-L DA
78. Iancu Iulian PSD DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Ifrim Mircea PRM DA
81. Igaș Traian Constantin PD-L DA
82. Ignat Miron Minoritati Abținere
83. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
84. Iordache Florin PSD DA
85. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
86. Iriza Marius PRM DA
87. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
88. Kelemen Hunor UDMR DA
89. Kerekes Károly UDMR DA
90. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
91. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
92. Lakatos Petru UDMR DA
93. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
94. Lificiu Petru PD-L DA
95. Liga Dănuț PD-L DA
96. Longher Ghervazen Minoritati DA
97. Macaleți Costică PSD DA
98. Manolescu Oana Minoritati DA
99. Manta Pantelimon PNL DA
100. Marin Constantin PSD DA
101. Martin Eduard-Stelian PSD DA
102. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
103. Máté András-Levente UDMR DA
104. Matei Cătălin Lucian PSD DA
105. Mazăre Alexandru PSD DA
106. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
107. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
108. Mătușa Tudor PRM DA
109. Meir Nati - DA
110. Merce Ilie PRM DA
111. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
112. Micula Cătălin PNL DA
113. Mihalache Sorin Dan PSD DA
114. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
115. Mircea Costache PC DA
116. Mircovici Niculae Minoritati DA
117. Mitrea Manuela PSD DA
118. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
119. Mînzînă Ion PC DA
120. Mocanu Alexandru PD-L DA
121. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
122. Mohora Tudor PSD DA
123. Moisoiu Adrian PRM DA
124. Moldovan Emil Radu PSD DA
125. Momanu Corneliu PD-L DA
126. Munteanu Ioan PSD DA
127. Nassar Rodica PSD DA
128. Năstase Adrian PSD DA
129. Nechita Aurel PSD DA
130. Nedelcu Gabriela PSD DA
131. Nica Dan PSD DA
132. Nicolae Alexandri PNL DA
133. Nicolicea Eugen PSD DA
134. Nistoran Dorin-Liviu - DA
135. Niță Constantin PSD DA
136. Nosa Iuliu PSD DA
137. Oancea Viorel PD-L DA
138. Oltean Ioan PD-L DA
139. Oprea Gabriel PSD DA
140. Ovidenie Costel - DA
141. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
142. Petrea Constantin PD-L DA
143. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
144. Plăiașu Gabriel PNL DA
145. Podgorean Radu PSD DA
146. Pop Claudiu Adrian PSD DA
147. Popa Nicolae PNL DA
148. Popeangă Petre PRM DA
149. Popescu Corneliu PD-L DA
150. Popescu Ionica Constanța PC DA
151. Preda Cezar-Florin PD-L DA
152. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
153. Pupeză Viorel PC DA
154. Pușcaș Vasile PSD DA
155. Pușcă Mircea Valer PNL DA
156. Radan Mihai Minoritati DA
157. Rădulescu Cristian PD-L DA
158. Rogin Marius PD-L DA
159. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
160. Rus Ioan Aurel PRM DA
161. Rusu Liviu Alin PSD DA
162. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
163. Rusu Valentin PD-L DA
164. Sanda Victor PSD DA
165. Sandu Gabriel PD-L DA
166. Sandu-Capră Mihai PNL DA
167. Sasu Ion PRM DA
168. Săniuță Marian-Florian PSD DA
169. Sârb Gheorghe PD-L DA
170. Seres Dénes UDMR DA
171. Sirețeanu Mihail PSD DA
172. Sóki Béla UDMR DA
173. Soporan Vasile Filip PSD DA
174. Stan Ioan PSD DA
175. Stan Ion PSD DA
176. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
177. Stănescu Cristian PRM DA
178. Stoica Ion PD-L Abținere
179. Străchinaru Petre PD-L DA
180. Strungă Emil PNL DA
181. Szekely Levente Csaba UDMR DA
182. Șandru Marcela Lavinia - DA
183. Tabără Valeriu PD-L DA
184. Tămagă Constantin PSD DA
185. Tănăsescu Tudor PSD DA
186. Tărniceru Petru PSD DA
187. Timar Liviu PSD DA
188. Todoran Pavel PSD DA
189. Toma Florentina Marilena PSD DA
190. Toma Horia-Victor PNL DA
191. Toró Tiberiu UDMR DA
192. Tudor Marcu PRM DA
193. Tudose Mihai PSD DA
194. Turc Ioan PNL DA
195. Țundrea Ioan PC DA
196. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
197. Ujeniuc Dragoș PNL DA
198. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
199. Vainer Aurel Minoritati DA
200. Varga Attila UDMR DA
201. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
202. Vasile Aurelia PSD DA
203. Vladu Iulian PD-L DA
204. Voicu Cătălin PSD DA
205. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
206. Voinea Florea PSD DA
207. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
208. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
209. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
210. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 25 mai 2019, 15:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro