Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 13:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 13:47

Subiect vot: Vot final
PL 209/2008 privind declararea terenurilor și clădirilor dezafectate, aparținând Ministerului Apărării, ca fiind de utilitate publică, precum și amenajarea acestora ca clădiri de utilitate publică și spații verzi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:141 53 19 9 31 10 7 8 4
- voturi pentru (DA):79 5 18 7 29 10 1 8 1
- voturi împotrivă (NU):58 46 - 2 1 - 6 - 3
- abțineri:2 1 - - 1 - - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andronescu Ecaterina PSD NU
9. Ardelean Lia PC NU
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM NU
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Băeșu George PSD NU
15. Băluț Lucian PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bivolaru Ioan PSD NU
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
22. Buciu Angela PRM DA
23. Buda Daniel PD-L DA
24. Burnei Ion PSD NU
25. Bușoi Diana Maria PD-L DA
26. Canacheu Costică PD-L DA
27. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
28. Călin Ion PSD NU
29. Câmpanu Liviu PNL -
30. Chiper Gheorghe PSD NU
31. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
32. Cocrea Olguța - DA
33. Diaconescu Marin PRM DA
34. Diaconescu Renică PSD NU
35. Dorneanu Valer PSD NU
36. Dragomir Gheorghe PNL DA
37. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
38. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
39. Dumitriu Mihai PSD NU
40. Dușa Mircea PSD DA
41. Ehling Elena PSD NU
42. Erdei Dolóczki István UDMR DA
43. Faina Constantin PNL DA
44. Firczak Gheorghe Minoritati DA
45. Florea Damian PC DA
46. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
47. Furo Iuliu Ioan PRM DA
48. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
49. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
50. Georgescu Filip PSD DA
51. Gerea Andrei Dominic PNL DA
52. Hellvig Eduard Raul PNL DA
53. Hoinaru Marian PD-L DA
54. Iancu Iulian PSD NU
55. Igaș Traian Constantin PD-L DA
56. Ignat Miron Minoritati DA
57. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
58. Ionescu Daniel PD-L DA
59. Jipa Florina Ruxandra PSD NU
60. Kelemen Hunor UDMR DA
61. Kerekes Károly UDMR DA
62. Lakatos Petru UDMR DA
63. Macaleți Costică PSD NU
64. Magheru Paul PRM DA
65. Manolescu Oana Minoritati DA
66. Manta Pantelimon PNL DA
67. Marin Constantin PSD NU
68. Martin Eduard-Stelian PSD NU
69. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
70. Máté András-Levente UDMR DA
71. Mazăre Alexandru PSD NU
72. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
73. Micula Cătălin PNL DA
74. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
75. Mircea Costache PC NU
76. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
77. Mînzînă Ion PC NU
78. Mocanu Alexandru PD-L Abținere
79. Mohora Tudor PSD NU
80. Moisoiu Adrian PRM NU
81. Moldovan Emil Radu PSD NU
82. Munteanu Ioan PSD NU
83. Nechita Aurel PSD NU
84. Nedelcu Gabriela PSD Abținere
85. Nica Dan PSD NU
86. Nicolicea Eugen PSD NU
87. Nistoran Dorin-Liviu - NU
88. Nosa Iuliu PSD NU
89. Ovidenie Costel - NU
90. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
91. Petrea Constantin PD-L DA
92. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
93. Podgorean Radu PSD NU
94. Pop Claudiu Adrian PSD DA
95. Popeangă Petre PRM DA
96. Popescu Corneliu PD-L DA
97. Popescu Ionica Constanța PC NU
98. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
99. Pușcaș Vasile PSD DA
100. Pușcă Mircea Valer PNL DA
101. Puzdrea Dumitru PD-L DA
102. Rădulescu Cristian PD-L DA
103. Rogin Marius PD-L DA
104. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
105. Rusu Liviu Alin PSD NU
106. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
107. Rusu Valentin PD-L DA
108. Sandu Gabriel PD-L DA
109. Săniuță Marian-Florian PSD NU
110. Sârb Gheorghe PD-L DA
111. Seres Dénes UDMR DA
112. Soporan Vasile Filip PSD NU
113. Stan Ioan PSD NU
114. Stan Ion PSD NU
115. Stanciu Anghel PSD NU
116. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
117. Stoica Ion PD-L DA
118. Străchinaru Petre PD-L DA
119. Strungă Emil PNL DA
120. Szekely Levente Csaba UDMR DA
121. Șandru Marcela Lavinia - NU
122. Știucă Alecsandru PSD NU
123. Tabără Valeriu PD-L DA
124. Tănăsescu Tudor PSD NU
125. Timar Liviu PSD NU
126. Todoran Pavel PSD NU
127. Toma Florentina Marilena PSD NU
128. Toma Horia-Victor PNL DA
129. Toró Tiberiu UDMR DA
130. Țundrea Ioan PC NU
131. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
132. Ujeniuc Dragoș PNL DA
133. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
134. Vainer Aurel Minoritati DA
135. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
136. Vasile Aurelia PSD NU
137. Voicu Cătălin PSD NU
138. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
139. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
140. Zgonea Valeriu Ștefan PSD -
141. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 25 octombrie 2021, 1:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro