Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:07

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-1
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 209/2008 privind declararea terenurilor și clădirilor dezafectate, aparținând Ministerului Apărării, ca fiind de utilitate publică, precum și amenajarea acestora ca clădiri de utilitate publică și spații verzi
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:190 58 39 13 41 13 9 12 5
- voturi pentru (DA):125 5 39 11 40 13 2 11 4
- voturi împotrivă (NU):61 52 - 1 - - 7 - 1
- abțineri:3 - - 1 1 - - 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Antal István UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
9. Ardelean Lia PC NU
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bentu Dumitru PSD NU
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Bleotu Vasile PSD NU
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
24. Brînzan Ovidiu PSD NU
25. Buciu Angela PRM DA
26. Buda Ioan PSD NU
27. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
28. Burnei Ion PSD NU
29. Bușoi Diana Maria PD-L DA
30. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
35. Călian Petru PD-L Abținere
36. Călin Ion PSD NU
37. Chiper Gheorghe PSD NU
38. Chiș Filonaș PSD NU
39. Cindrea Ioan PSD NU
40. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
44. Cliveti Minodora PSD NU
45. Coclici Radu Eugeniu PSD NU
46. Cocrea Olguța - DA
47. Constantinescu Anca PD-L DA
48. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD NU
50. Diaconescu Marin PRM NU
51. Diaconescu Renică PSD NU
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
56. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD -
57. Dumitrescu Zamfir - DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
59. Dumitriu Mihai PSD NU
60. Ehling Elena PSD NU
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Faina Constantin PNL DA
63. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
65. Florea Damian PC DA
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Fuia Stelian PD-L DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Georgescu Filip PSD NU
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Ghișe Ioan PNL DA
74. Godja Petru PSD NU
75. Grosaru Mircea Minoritati DA
76. Gubandru Aurel PSD NU
77. Hanganu Romeo Octavian - DA
78. Hellvig Eduard Raul PNL DA
79. Hoban Ioan PNL DA
80. Hogea Vlad Gabriel PC NU
81. Hoinaru Marian PD-L DA
82. Iancu Iulian PSD NU
83. Ibram Iusein Minoritati DA
84. Ifrim Mircea PRM DA
85. Ignat Miron Minoritati DA
86. Ilie Cristian PD-L DA
87. Iordache Florin PSD NU
88. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
89. Iriza Marius PRM DA
90. Kelemen Hunor UDMR DA
91. Kerekes Károly UDMR DA
92. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
93. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
94. Lificiu Petru PD-L DA
95. Luchian Ion PNL DA
96. Macaleți Costică PSD NU
97. Magheru Paul PRM DA
98. Manolescu Oana Minoritati DA
99. Manta Pantelimon PNL DA
100. Marin Constantin PSD NU
101. Martin Eduard-Stelian PSD DA
102. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
103. Máté András-Levente UDMR DA
104. Matei Cătălin Lucian PSD NU
105. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
106. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
107. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
108. Mătușa Tudor PRM DA
109. Merce Ilie PRM DA
110. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
111. Micle Ioan Radu PNL DA
112. Micula Cătălin PNL DA
113. Mihalache Sorin Dan PSD NU
114. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
115. Mircea Costache PC NU
116. Mircovici Niculae Minoritati DA
117. Mitrea Miron Tudor PSD DA
118. Mînzînă Ion PC NU
119. Mocanu Alexandru PD-L DA
120. Mohora Tudor PSD NU
121. Momanu Corneliu PD-L DA
122. Munteanu Ioan PSD NU
123. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
124. Nassar Rodica PSD NU
125. Năstase Adrian PSD NU
126. Nechita Aurel PSD NU
127. Nica Dan PSD NU
128. Nicolae Alexandri PNL DA
129. Nicolicea Eugen PSD NU
130. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
131. Oltean Ioan PD-L DA
132. Olteanu Bogdan PNL DA
133. Oprea Gabriel PSD NU
134. Ovidenie Costel - NU
135. Pardău Dumitru PD-L DA
136. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
137. Păun Nicolae Minoritati DA
138. Petrea Constantin PD-L DA
139. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
140. Plăiașu Gabriel PNL DA
141. Podgorean Radu PSD NU
142. Ponta Victor-Viorel PSD DA
143. Popa Cornel PNL DA
144. Popa Daniela PC NU
145. Popescu Corneliu PD-L DA
146. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
147. Pupeză Viorel PC NU
148. Pușcă Mircea Valer PNL DA
149. Rădulescu Cristian PD-L DA
150. Rogin Marius PD-L DA
151. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
152. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
153. Rusu Valentin PD-L DA
154. Sanda Victor PSD NU
155. Sandu Gabriel PD-L DA
156. Sasu Ion PRM DA
157. Săpunaru Nini PNL DA
158. Sârbu Marian PSD NU
159. Scutaru Adrian George PNL DA
160. Seres Dénes UDMR DA
161. Sóki Béla UDMR DA
162. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
163. Stănescu Cristian PRM Abținere
164. Stoica Ion PD-L DA
165. Străchinaru Petre PD-L DA
166. Strungă Emil PNL DA
167. Szekely Levente Csaba UDMR DA
168. Șandru Marcela Lavinia - DA
169. Știrbeț Cornel PD-L DA
170. Tănăsescu Tudor PSD NU
171. Tărniceru Petru PSD NU
172. Timiș Ioan PNL DA
173. Todoran Pavel PSD NU
174. Tudor Constantin PD-L DA
175. Tudose Mihai PSD NU
176. Turc Ioan PNL DA
177. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
178. Ujeniuc Dragoș PNL DA
179. Ungureanu Petre PD-L DA
180. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
181. Ursărescu Dorinel PNL DA
182. Vainer Aurel Minoritati DA
183. Varga Attila UDMR DA
184. Vasile Aurelia PSD NU
185. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
186. Vladu Iulian PD-L DA
187. Vlădoiu Aurel PSD NU
188. Voinea Florea PSD NU
189. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
190. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 octombrie 2018, 19:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro