Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:10

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-8
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 101/2008 pentru modificarea art.I al Ordonanței de urgență a Guvernului nr.19/2007 pentru modificarea și completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public și alte drepturi de asigurări sociale
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:195 57 42 11 45 13 10 12 5
- voturi pentru (DA):132 6 42 9 45 13 4 11 2
- voturi împotrivă (NU):60 50 - 2 - - 5 - 3
- abțineri:2 - - - - - 1 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Antal István UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
9. Ardelean Lia PC NU
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bentu Dumitru PSD NU
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Bleotu Vasile PSD NU
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
24. Brînzan Ovidiu PSD NU
25. Buciu Angela PRM DA
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD NU
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Bușoi Diana Maria PD-L DA
30. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
31. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
36. Călian Petru PD-L DA
37. Călin Ion PSD NU
38. Chiper Gheorghe PSD NU
39. Cindrea Ioan PSD NU
40. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
44. Cliveti Minodora PSD NU
45. Cocrea Olguța - DA
46. Constantinescu Anca PD-L DA
47. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
48. Cristea Ioan PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD NU
50. Diaconescu Renică PSD NU
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
55. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
56. Dumitrescu Zamfir - NU
57. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
58. Dumitriu Mihai PSD NU
59. Ehling Elena PSD NU
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Faina Constantin PNL DA
62. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati DA
64. Florea Damian PC DA
65. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
66. Fuia Stelian PD-L DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
70. Georgescu Filip PSD NU
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Ghișe Ioan PNL DA
73. Glăvan Ștefan PC DA
74. Godja Petru PSD NU
75. Grosaru Mircea Minoritati Abținere
76. Gubandru Aurel PSD NU
77. Hanganu Romeo Octavian - DA
78. Hellvig Eduard Raul PNL DA
79. Hoban Ioan PNL DA
80. Hogea Vlad Gabriel PC NU
81. Hoinaru Marian PD-L DA
82. Iancu Iulian PSD NU
83. Ibram Iusein Minoritati DA
84. Ifrim Mircea PRM DA
85. Igaș Traian Constantin PD-L DA
86. Ignat Miron Minoritati DA
87. Ilie Cristian PD-L DA
88. Iordache Florin PSD NU
89. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
90. Iriza Marius PRM DA
91. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
92. Kelemen Hunor UDMR DA
93. Kerekes Károly UDMR DA
94. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
95. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
96. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
97. Lificiu Petru PD-L DA
98. Luchian Ion PNL DA
99. Macaleți Costică PSD NU
100. Manolescu Oana Minoritati DA
101. Manta Pantelimon PNL DA
102. Marian Dan Mihai PNL DA
103. Marin Constantin PSD DA
104. Martin Eduard-Stelian PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Máté András-Levente UDMR DA
107. Mazăre Alexandru PSD DA
108. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
109. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
110. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
111. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
112. Micula Cătălin PNL DA
113. Mihalache Sorin Dan PSD NU
114. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
115. Mircea Costache PC DA
116. Mircovici Niculae Minoritati DA
117. Mitrea Miron Tudor PSD DA
118. Mînzînă Ion PC Abținere
119. Mocanu Alexandru PD-L DA
120. Mohora Tudor PSD NU
121. Momanu Corneliu PD-L DA
122. Munteanu Ioan PSD NU
123. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
124. Nassar Rodica PSD NU
125. Năstase Adrian PSD NU
126. Nechita Aurel PSD NU
127. Nica Dan PSD NU
128. Nicolae Alexandri PNL DA
129. Nicolicea Eugen PSD NU
130. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
131. Nosa Iuliu PSD NU
132. Oltean Ioan PD-L DA
133. Olteanu Bogdan PNL DA
134. Ovidenie Costel - NU
135. Pardău Dumitru PD-L DA
136. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
137. Păun Nicolae Minoritati DA
138. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
139. Plăiașu Gabriel PNL DA
140. Podgorean Radu PSD NU
141. Ponta Victor-Viorel PSD NU
142. Popa Cornel PNL DA
143. Popa Daniela PC NU
144. Popescu Corneliu PD-L DA
145. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
146. Pupeză Viorel PC NU
147. Pușcă Mircea Valer PNL DA
148. Rădulescu Cristian PD-L DA
149. Rogin Marius PD-L DA
150. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
151. Rus Ioan Aurel PRM DA
152. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
153. Rusu Valentin PD-L DA
154. Sanda Victor PSD NU
155. Sandu Gabriel PD-L DA
156. Sasu Ion PRM DA
157. Săpunaru Nini PNL DA
158. Sârb Gheorghe PD-L DA
159. Sârbu Marian PSD NU
160. Scutaru Adrian George PNL DA
161. Seres Dénes UDMR DA
162. Sóki Béla UDMR DA
163. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
164. Stănescu Cristian PRM NU
165. Stoica Ion PD-L DA
166. Străchinaru Petre PD-L DA
167. Strungă Emil PNL DA
168. Szekely Levente Csaba UDMR DA
169. Șandru Marcela Lavinia - NU
170. Știrbeț Cornel PD-L DA
171. Tămagă Constantin PSD DA
172. Tănăsescu Tudor PSD NU
173. Tărniceru Petru PSD NU
174. Timiș Ioan PNL DA
175. Todoran Pavel PSD NU
176. Toma Horia-Victor PNL DA
177. Tudor Constantin PD-L DA
178. Tudose Mihai PSD NU
179. Turc Ioan PNL DA
180. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
181. Ujeniuc Dragoș PNL DA
182. Ungureanu Petre PD-L DA
183. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
184. Ursărescu Dorinel PNL DA
185. Vainer Aurel Minoritati DA
186. Varga Attila UDMR DA
187. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
188. Vasile Aurelia PSD NU
189. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
190. Vladu Iulian PD-L DA
191. Vlădoiu Aurel PSD NU
192. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
193. Voinea Florea PSD NU
194. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
195. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 17 august 2018, 19:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro