Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:15

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-21
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 195/2008 pentru modificarea articolului 87 din Legea nr. 19/2000 privind sistemul de pensii și alte drepturi de asigurări sociale
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:196 56 43 12 44 12 13 12 4
- voturi pentru (DA):182 56 42 9 43 12 4 12 4
- voturi împotrivă (NU):3 - - 2 - - 1 - -
- abțineri:10 - - 1 1 - 8 - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC Abținere
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC Abținere
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bleotu Vasile PSD DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
31. Burnei Ion PSD DA
32. Bușoi Diana Maria PD-L DA
33. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
34. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călian Petru PD-L DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Chiper Gheorghe PSD DA
42. Chiș Filonaș PSD DA
43. Cindrea Ioan PSD DA
44. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
46. Ciontu Corneliu PC DA
47. Ciopraga Mircea PNL DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
49. Cliveti Minodora PSD DA
50. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
51. Cocrea Olguța - DA
52. Constantinescu Anca PD-L DA
53. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
54. Cristea Ioan PNL -
55. Cutean Vasile Emilian PSD DA
56. Diaconescu Renică PSD DA
57. Dobre Traian PNL DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
60. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
61. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
62. Dumitrescu Zamfir - DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
64. Dumitriu Mihai PSD DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Faina Constantin PNL DA
67. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Damian PC DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Fuia Stelian PD-L DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Georgescu Filip PSD DA
77. Gerea Andrei Dominic PNL DA
78. Ghișe Ioan PNL DA
79. Glăvan Ștefan PC Abținere
80. Godja Petru PSD DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gubandru Aurel PSD DA
83. Hellvig Eduard Raul PNL DA
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Hogea Vlad Gabriel PC Abținere
86. Hoinaru Marian PD-L DA
87. Iancu Iulian PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Ifrim Mircea PRM DA
90. Igaș Traian Constantin PD-L DA
91. Ignat Miron Minoritati DA
92. Ilie Cristian PD-L DA
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
95. Iriza Marius PRM DA
96. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
97. Kerekes Károly UDMR DA
98. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
99. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
100. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
101. Lificiu Petru PD-L DA
102. Luchian Ion PNL DA
103. Macaleți Costică PSD DA
104. Manolescu Oana Minoritati DA
105. Manta Pantelimon PNL DA
106. Marian Dan Mihai PNL DA
107. Marin Constantin PSD DA
108. Martin Eduard-Stelian PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Mazăre Alexandru PSD DA
112. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
113. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
114. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
115. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
116. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
117. Micle Ioan Radu PNL DA
118. Micula Cătălin PNL DA
119. Mihalache Sorin Dan PSD DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
121. Mircea Costache PC Abținere
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Mitrea Miron Tudor PSD DA
125. Mînzînă Ion PC Abținere
126. Mocanu Alexandru PD-L DA
127. Momanu Corneliu PD-L DA
128. Munteanu Ioan PSD DA
129. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
130. Nassar Rodica PSD DA
131. Năstase Adrian PSD DA
132. Nechita Aurel PSD DA
133. Nica Dan PSD DA
134. Nicolae Alexandri PNL DA
135. Nicolicea Eugen PSD DA
136. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
137. Nosa Iuliu PSD DA
138. Oltean Ioan PD-L DA
139. Olteanu Bogdan PNL DA
140. Ovidenie Costel - DA
141. Pascu Bogdan PC Abținere
142. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
143. Păun Nicolae Minoritati DA
144. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
145. Plăiașu Gabriel PNL DA
146. Podgorean Radu PSD DA
147. Ponta Victor-Viorel PSD DA
148. Popa Cornel PNL DA
149. Popa Daniela PC DA
150. Popescu Corneliu PD-L DA
151. Pupeză Viorel PC DA
152. Pușcă Mircea Valer PNL DA
153. Rădulescu Cristian PD-L DA
154. Rogin Marius PD-L DA
155. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
156. Rus Ioan Aurel PRM NU
157. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
158. Rusu Valentin PD-L DA
159. Sanda Victor PSD DA
160. Sandu Gabriel PD-L DA
161. Sasu Ion PRM DA
162. Săpunaru Nini PNL DA
163. Sârb Gheorghe PD-L DA
164. Scutaru Adrian George PNL DA
165. Seres Dénes UDMR DA
166. Sóki Béla UDMR DA
167. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
168. Stănescu Cristian PRM DA
169. Stoica Ion PD-L Abținere
170. Străchinaru Petre PD-L DA
171. Strungă Emil PNL DA
172. Szekely Levente Csaba UDMR DA
173. Șandru Marcela Lavinia - DA
174. Știrbeț Cornel PD-L DA
175. Tămagă Constantin PSD DA
176. Tănăsescu Tudor PSD DA
177. Timiș Ioan PNL DA
178. Toma Horia-Victor PNL DA
179. Tudose Mihai PSD DA
180. Turc Ioan PNL DA
181. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
182. Ujeniuc Dragoș PNL DA
183. Ungureanu Petre PD-L DA
184. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
185. Ursărescu Dorinel PNL DA
186. Vainer Aurel Minoritati DA
187. Varga Attila UDMR DA
188. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
189. Vasile Aurelia PSD DA
190. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
191. Vladu Iulian PD-L DA
192. Vlădoiu Aurel PSD DA
193. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
194. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
195. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
196. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 octombrie 2018, 0:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro