Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:15

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-22
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 197/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr. 19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 140/1 aprilie 2000
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:197 57 44 13 44 12 12 11 4
- voturi pentru (DA):194 57 44 13 43 12 10 11 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 - - - 1 - 2 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC Abținere
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bleotu Vasile PSD DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
31. Burnei Ion PSD DA
32. Bușoi Diana Maria PD-L DA
33. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
34. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Călian Petru PD-L DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu PC DA
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Cliveti Minodora PSD DA
48. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Constantinescu Anca PD-L Abținere
51. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
52. Cristea Ioan PNL DA
53. Cutean Vasile Emilian PSD DA
54. Diaconescu Renică PSD DA
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Ehling Elena PSD DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PNL DA
66. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Florea Damian PC DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Fuia Stelian PD-L DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Georgescu Filip PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Ghișe Ioan PNL DA
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Godja Petru PSD DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gubandru Aurel PSD DA
82. Hellvig Eduard Raul PNL DA
83. Hoban Ioan PNL DA
84. Hogea Vlad Gabriel PC DA
85. Hoinaru Marian PD-L DA
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ifrim Mircea PRM DA
89. Ignat Miron Minoritati DA
90. Ilie Cristian PD-L DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
93. Iriza Marius PRM DA
94. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
95. Kerekes Károly UDMR DA
96. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
97. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
98. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
99. Lificiu Petru PD-L DA
100. Luchian Ion PNL DA
101. Macaleți Costică PSD DA
102. Manolescu Oana Minoritati DA
103. Manta Pantelimon PNL DA
104. Marian Dan Mihai PNL DA
105. Marin Constantin PSD DA
106. Martin Eduard-Stelian PSD DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Máté András-Levente UDMR DA
109. Mazăre Alexandru PSD DA
110. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
111. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
112. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
113. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
114. Merce Ilie PRM DA
115. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
116. Micle Ioan Radu PNL DA
117. Micula Cătălin PNL DA
118. Mihalache Sorin Dan PSD DA
119. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
120. Mircea Costache PC DA
121. Mircovici Niculae Minoritati DA
122. Mironescu Laurențiu PD-L DA
123. Mitrea Miron Tudor PSD DA
124. Mînzînă Ion PC DA
125. Mocanu Alexandru PD-L DA
126. Momanu Corneliu PD-L DA
127. Munteanu Ioan PSD DA
128. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
129. Nassar Rodica PSD DA
130. Năstase Adrian PSD DA
131. Nechita Aurel PSD DA
132. Nica Dan PSD DA
133. Nicolae Alexandri PNL DA
134. Nicolicea Eugen PSD DA
135. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
136. Nosa Iuliu PSD DA
137. Oltean Ioan PD-L DA
138. Olteanu Bogdan PNL DA
139. Ovidenie Costel - DA
140. Pascu Bogdan PC DA
141. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
142. Păun Nicolae Minoritati DA
143. Petrea Constantin PD-L DA
144. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
145. Plăiașu Gabriel PNL DA
146. Podgorean Radu PSD DA
147. Ponta Victor-Viorel PSD DA
148. Popa Cornel PNL DA
149. Popa Daniela PC DA
150. Popescu Corneliu PD-L DA
151. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
152. Pupeză Viorel PC DA
153. Pușcă Mircea Valer PNL DA
154. Rădulescu Cristian PD-L DA
155. Rogin Marius PD-L DA
156. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
157. Rus Ioan Aurel PRM DA
158. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
159. Rusu Valentin PD-L DA
160. Sandu Gabriel PD-L DA
161. Sasu Ion PRM DA
162. Săpunaru Nini PNL DA
163. Sârb Gheorghe PD-L DA
164. Sârbu Marian PSD DA
165. Scutaru Adrian George PNL DA
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Sóki Béla UDMR DA
168. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
169. Stănescu Cristian PRM DA
170. Stoica Ion PD-L DA
171. Străchinaru Petre PD-L DA
172. Strungă Emil PNL DA
173. Szekely Levente Csaba UDMR DA
174. Șandru Marcela Lavinia - DA
175. Știrbeț Cornel PD-L DA
176. Tămagă Constantin PSD DA
177. Tănăsescu Tudor PSD DA
178. Timiș Ioan PNL DA
179. Toma Horia-Victor PNL DA
180. Tudose Mihai PSD DA
181. Turc Ioan PNL DA
182. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
183. Ujeniuc Dragoș PNL DA
184. Ungureanu Petre PD-L DA
185. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
186. Ursărescu Dorinel PNL DA
187. Varga Attila UDMR DA
188. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
189. Vasile Aurelia PSD DA
190. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
191. Vladu Iulian PD-L DA
192. Vlădoiu Aurel PSD DA
193. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
194. Voinea Florea PSD DA
195. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
196. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
197. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 august 2018, 19:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro