Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:18

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-27
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 193/2008 privind nivelul maxim al câștigurilor brute lunare pentru cei plătiți din bani publici
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:199 59 43 13 44 12 12 12 4
- voturi pentru (DA):166 54 41 5 42 11 3 7 3
- voturi împotrivă (NU):13 2 - 6 - - 3 1 1
- abțineri:18 3 1 2 1 1 6 4 -
- nu au votat:2 - 1 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL Abținere
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC Abținere
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC Abținere
12. Avram Dumitru PRM NU
13. Baban Ștefan PRM NU
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bleotu Vasile PSD DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD Abținere
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Buciu Angela PRM NU
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
31. Burnei Ion PSD DA
32. Bușoi Diana Maria PD-L DA
33. Buzatu Dan Horațiu PNL -
34. Buzea Cristian Valeriu PRM Abținere
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călian Petru PD-L DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Chiper Gheorghe PSD DA
42. Chiș Filonaș PSD DA
43. Cindrea Ioan PSD NU
44. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
48. Cliveti Minodora PSD Abținere
49. Cocrea Olguța - DA
50. Constantinescu Anca PD-L Abținere
51. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
52. Cristea Ioan PNL DA
53. Cutean Vasile Emilian PSD DA
54. Diaconescu Renică PSD DA
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dorneanu Valer PSD DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
61. Dumitrescu Zamfir - DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
63. Dumitriu Mihai PSD DA
64. Ehling Elena PSD DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Faina Constantin PNL DA
67. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati NU
70. Florea Damian PC DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Fuia Stelian PD-L DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM NU
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
76. Georgescu Filip PSD DA
77. Gerea Andrei Dominic PNL DA
78. Ghișe Ioan PNL DA
79. Glăvan Ștefan PC NU
80. Godja Petru PSD DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gubandru Aurel PSD DA
83. Hellvig Eduard Raul PNL DA
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Hogea Vlad Gabriel PC Abținere
86. Hoinaru Marian PD-L DA
87. Iancu Iulian PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Ifrim Mircea PRM DA
90. Ignat Miron Minoritati Abținere
91. Ilie Cristian PD-L DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
94. Iriza Marius PRM DA
95. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
98. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
99. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
100. Lificiu Petru PD-L DA
101. Luchian Ion PNL DA
102. Macaleți Costică PSD DA
103. Manolescu Oana Minoritati DA
104. Manta Pantelimon PNL DA
105. Marian Dan Mihai PNL DA
106. Marin Constantin PSD DA
107. Martin Eduard-Stelian PSD DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Mazăre Alexandru PSD DA
111. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
112. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
113. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
114. Merce Ilie PRM DA
115. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
116. Micula Cătălin PNL DA
117. Mihalache Sorin Dan PSD DA
118. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
119. Mircea Costache PC NU
120. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
121. Mironescu Laurențiu PD-L DA
122. Mitrea Miron Tudor PSD DA
123. Mînzînă Ion PC Abținere
124. Momanu Corneliu PD-L DA
125. Munteanu Ioan PSD DA
126. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
127. Nassar Rodica PSD DA
128. Năstase Adrian PSD DA
129. Nechita Aurel PSD DA
130. Nica Dan PSD DA
131. Nicolae Alexandri PNL DA
132. Nicolicea Eugen PSD DA
133. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
134. Nosa Iuliu PSD DA
135. Oltean Ioan PD-L DA
136. Olteanu Bogdan PNL DA
137. Ovidenie Costel - NU
138. Pascu Bogdan PC Abținere
139. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
140. Păun Nicolae Minoritati DA
141. Petrea Constantin PD-L DA
142. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
143. Plăiașu Gabriel PNL DA
144. Podgorean Radu PSD DA
145. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
146. Popa Cornel PNL DA
147. Popa Daniela PC DA
148. Popescu Corneliu PD-L DA
149. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
150. Pupeză Viorel PC NU
151. Pușcă Mircea Valer PNL DA
152. Rădulescu Cristian PD-L DA
153. Rogin Marius PD-L DA
154. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
155. Rus Ioan Aurel PRM NU
156. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
157. Rusu Valentin PD-L DA
158. Sanda Victor PSD DA
159. Sandu Gabriel PD-L DA
160. Sasu Ion PRM DA
161. Săpunaru Nini PNL DA
162. Sârb Gheorghe PD-L -
163. Sârbu Marian PSD DA
164. Scutaru Adrian George PNL DA
165. Seres Dénes UDMR DA
166. Sóki Béla UDMR DA
167. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
168. Stănescu Cristian PRM Abținere
169. Stoica Ion PD-L DA
170. Străchinaru Petre PD-L DA
171. Strungă Emil PNL DA
172. Szekely Levente Csaba UDMR DA
173. Șandru Marcela Lavinia - DA
174. Știrbeț Cornel PD-L DA
175. Tămagă Constantin PSD DA
176. Tănăsescu Tudor PSD DA
177. Timiș Ioan PNL DA
178. Toma Horia-Victor PNL DA
179. Tudor Constantin PD-L DA
180. Tudose Mihai PSD DA
181. Turc Ioan PNL DA
182. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
183. Ujeniuc Dragoș PNL DA
184. Ungureanu Petre PD-L DA
185. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
186. Ursărescu Dorinel PNL DA
187. Vainer Aurel Minoritati DA
188. Varga Attila UDMR DA
189. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
190. Vasile Aurelia PSD DA
191. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
192. Vladu Iulian PD-L DA
193. Vlădoiu Aurel PSD DA
194. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
195. Voinea Florea PSD DA
196. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
197. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
198. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
199. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 10:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro