Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:25

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-41
Subiect vot: Vot final
PL 310/2008 privind pensiile de supraviețuire
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:190 56 41 11 43 12 13 11 3
- voturi pentru (DA):168 55 38 5 42 11 4 10 3
- voturi împotrivă (NU):11 1 - 6 - - 3 1 -
- abțineri:8 - 1 - - 1 6 - -
- nu au votat:3 - 2 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL -
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL Abținere
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC Abținere
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC NU
12. Avram Dumitru PRM NU
13. Baban Ștefan PRM NU
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bleotu Vasile PSD DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Buciu Angela PRM NU
28. Buda Daniel PD-L -
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
31. Bușoi Diana Maria PD-L DA
32. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călian Petru PD-L DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD NU
42. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu PC DA
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC Abținere
47. Cliveti Minodora PSD DA
48. Cocrea Olguța - DA
49. Constantinescu Anca PD-L DA
50. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
51. Cristea Ioan PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD DA
53. Diaconescu Renică PSD DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
58. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
60. Dumitriu Mihai PSD DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Faina Constantin PNL DA
63. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
64. Fenechiu Relu PNL DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC DA
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Fuia Stelian PD-L DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM NU
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
72. Georgescu Filip PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Ghișe Ioan PNL DA
75. Glăvan Ștefan PC NU
76. Godja Petru PSD DA
77. Grosaru Mircea Minoritati DA
78. Gubandru Aurel PSD DA
79. Hellvig Eduard Raul PNL DA
80. Hoban Ioan PNL DA
81. Hogea Vlad Gabriel PC Abținere
82. Hoinaru Marian PD-L DA
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati NU
85. Ifrim Mircea PRM DA
86. Ignat Miron Minoritati DA
87. Ilie Cristian PD-L DA
88. Iordache Florin PSD DA
89. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
90. Iriza Marius PRM DA
91. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
92. Kerekes Károly UDMR DA
93. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
94. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
95. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
96. Lificiu Petru PD-L DA
97. Luchian Ion PNL DA
98. Macaleți Costică PSD DA
99. Manolescu Oana Minoritati DA
100. Manta Pantelimon PNL DA
101. Marian Dan Mihai PNL DA
102. Martin Eduard-Stelian PSD DA
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Máté András-Levente UDMR DA
105. Mazăre Alexandru PSD DA
106. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
107. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
108. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
109. Merce Ilie PRM DA
110. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
111. Micle Ioan Radu PNL DA
112. Micula Cătălin PNL DA
113. Mihalache Sorin Dan PSD DA
114. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
115. Mircea Costache PC NU
116. Mircovici Niculae Minoritati DA
117. Mironescu Laurențiu PD-L DA
118. Mitrea Miron Tudor PSD DA
119. Mînzînă Ion PC Abținere
120. Mocanu Alexandru PD-L DA
121. Momanu Corneliu PD-L DA
122. Munteanu Ioan PSD DA
123. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
124. Nassar Rodica PSD DA
125. Năstase Adrian PSD DA
126. Nechita Aurel PSD DA
127. Nica Dan PSD DA
128. Nicolae Alexandri PNL DA
129. Nicolicea Eugen PSD DA
130. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
131. Nosa Iuliu PSD DA
132. Oltean Ioan PD-L DA
133. Ovidenie Costel - DA
134. Pascu Bogdan PC Abținere
135. Păun Nicolae Minoritati DA
136. Petrea Constantin PD-L DA
137. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
138. Plăiașu Gabriel PNL DA
139. Podgorean Radu PSD DA
140. Ponta Victor-Viorel PSD DA
141. Popa Cornel PNL DA
142. Popa Daniela PC DA
143. Popescu Corneliu PD-L DA
144. Pupeză Viorel PC DA
145. Pușcă Mircea Valer PNL DA
146. Rădulescu Cristian PD-L DA
147. Rogin Marius PD-L DA
148. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
149. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
150. Rusu Valentin PD-L DA
151. Sandu Gabriel PD-L DA
152. Sasu Ion PRM NU
153. Săpunaru Nini PNL DA
154. Sârb Gheorghe PD-L DA
155. Sârbu Marian PSD DA
156. Scutaru Adrian George PNL DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Sóki Béla UDMR DA
159. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
160. Stănescu Cristian PRM DA
161. Stoica Ion PD-L DA
162. Străchinaru Petre PD-L DA
163. Strungă Emil PNL DA
164. Szekely Levente Csaba UDMR DA
165. Șandru Marcela Lavinia - DA
166. Știrbeț Cornel PD-L DA
167. Tămagă Constantin PSD DA
168. Tănăsescu Tudor PSD DA
169. Tărniceru Petru PSD DA
170. Teodorescu George Alin PSD DA
171. Timiș Ioan PNL DA
172. Toma Horia-Victor PNL DA
173. Tudose Mihai PSD DA
174. Turc Ioan PNL DA
175. Turcan Raluca PD-L DA
176. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
177. Ujeniuc Dragoș PNL DA
178. Ungureanu Petre PD-L DA
179. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
180. Ursărescu Dorinel PNL -
181. Varga Attila UDMR DA
182. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
183. Vasile Aurelia PSD DA
184. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
185. Vladu Iulian PD-L DA
186. Vlădoiu Aurel PSD DA
187. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
188. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
189. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
190. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 16 august 2018, 10:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro