Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:26 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:26

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-43
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 325/2008 privind acordarea unei indemnizații pentru pensionarii care dețin titlul de doctor în știință
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:191 54 41 11 45 12 13 12 3
- voturi pentru (DA):114 2 38 7 44 12 2 7 2
- voturi împotrivă (NU):69 49 3 3 1 - 9 3 1
- abțineri:6 3 - 1 - - 1 1 -
- nu au votat:2 - - - - - 1 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andon Sergiu PC DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC Abținere
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bentu Dumitru PSD NU
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bleotu Vasile PSD NU
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
25. Buciu Angela PRM DA
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD NU
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Burnei Ion PSD NU
30. Bușoi Diana Maria PD-L DA
31. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
36. Călian Petru PD-L DA
37. Călin Ion PSD NU
38. Chiper Gheorghe PSD NU
39. Chiș Filonaș PSD NU
40. Cindrea Ioan PSD Abținere
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
43. Ciontu Corneliu PC NU
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
46. Cliveti Minodora PSD Abținere
47. Cocrea Olguța - NU
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
50. Cristea Ioan PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD NU
52. Diaconescu Renică PSD NU
53. Dobre Traian PNL NU
54. Dorneanu Valer PSD NU
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
57. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
58. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
59. Dumitriu Mihai PSD NU
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Faina Constantin PNL DA
62. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
63. Fenechiu Relu PNL DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati NU
65. Florea Damian PC NU
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Fuia Stelian PD-L DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Georgescu Filip PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Ghișe Ioan PNL DA
74. Glăvan Ștefan PC NU
75. Godja Petru PSD NU
76. Grosaru Mircea Minoritati DA
77. Gubandru Aurel PSD NU
78. Hellvig Eduard Raul PNL DA
79. Hoban Ioan PNL DA
80. Hogea Vlad Gabriel PC NU
81. Hoinaru Marian PD-L DA
82. Iancu Iulian PSD NU
83. Ibram Iusein Minoritati DA
84. Ifrim Mircea PRM NU
85. Ignat Miron Minoritati DA
86. Ilie Cristian PD-L DA
87. Iordache Florin PSD NU
88. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
89. Iriza Marius PRM Abținere
90. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
91. Kerekes Károly UDMR DA
92. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
93. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
94. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
95. Lificiu Petru PD-L DA
96. Luchian Ion PNL NU
97. Macaleți Costică PSD NU
98. Manolescu Oana Minoritati DA
99. Manta Pantelimon PNL DA
100. Marian Dan Mihai PNL DA
101. Martin Eduard-Stelian PSD NU
102. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
103. Máté András-Levente UDMR DA
104. Mazăre Alexandru PSD NU
105. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
106. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
107. Merce Ilie PRM DA
108. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
109. Micle Ioan Radu PNL DA
110. Micula Cătălin PNL DA
111. Mihalache Sorin Dan PSD NU
112. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
113. Mircea Costache PC NU
114. Mircovici Niculae Minoritati NU
115. Mironescu Laurențiu PD-L DA
116. Mitrea Miron Tudor PSD DA
117. Mînzînă Ion PC NU
118. Mocanu Alexandru PD-L DA
119. Momanu Corneliu PD-L DA
120. Munteanu Ioan PSD NU
121. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
122. Nassar Rodica PSD NU
123. Năstase Adrian PSD NU
124. Nechita Aurel PSD NU
125. Nica Dan PSD NU
126. Nicolae Alexandri PNL DA
127. Nicolicea Eugen PSD NU
128. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
129. Nosa Iuliu PSD NU
130. Oltean Ioan PD-L DA
131. Ovidenie Costel - DA
132. Pascu Bogdan PC -
133. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
134. Păun Nicolae Minoritati NU
135. Petrea Constantin PD-L DA
136. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
137. Plăiașu Gabriel PNL DA
138. Podgorean Radu PSD NU
139. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
140. Popa Cornel PNL DA
141. Popa Daniela PC NU
142. Popescu Corneliu PD-L DA
143. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
144. Pupeză Viorel PC DA
145. Pușcă Mircea Valer PNL DA
146. Rădulescu Cristian PD-L DA
147. Rogin Marius PD-L DA
148. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
149. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
150. Rusu Valentin PD-L DA
151. Sandu Gabriel PD-L DA
152. Sasu Ion PRM DA
153. Săpunaru Nini PNL DA
154. Sârb Gheorghe PD-L DA
155. Sârbu Marian PSD NU
156. Scutaru Adrian George PNL DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Sóki Béla UDMR DA
159. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
160. Stănescu Cristian PRM NU
161. Stoica Ion PD-L DA
162. Străchinaru Petre PD-L DA
163. Strungă Emil PNL DA
164. Szekely Levente Csaba UDMR DA
165. Șandru Marcela Lavinia - DA
166. Știrbeț Cornel PD-L DA
167. Tămagă Constantin PSD NU
168. Tănăsescu Tudor PSD NU
169. Tărniceru Petru PSD NU
170. Teodorescu George Alin PSD NU
171. Timiș Ioan PNL DA
172. Toma Horia-Victor PNL DA
173. Tudor Constantin PD-L DA
174. Turc Ioan PNL DA
175. Turcan Raluca PD-L DA
176. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
177. Ujeniuc Dragoș PNL DA
178. Ungureanu Petre PD-L DA
179. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
180. Ursărescu Dorinel PNL DA
181. Vainer Aurel Minoritati -
182. Varga Attila UDMR DA
183. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
184. Vasile Aurelia PSD NU
185. Vladu Iulian PD-L DA
186. Vlase Petru Gabriel PSD NU
187. Vlădoiu Aurel PSD NU
188. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
189. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
190. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
191. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 august 2018, 23:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro