Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:27

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-44
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 327/2008 de modificare și completare a Legii nr.116/2007 privind aprobarea Ordonanței de Urgență nr.107/2006 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.5/2003 privind acordarea de ajutoare pentru încălzirea locuinței precum și a unor facilități populației pentru plata energiei termice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:192 58 40 12 44 11 12 12 3
- voturi pentru (DA):108 1 39 6 43 10 1 8 -
- voturi împotrivă (NU):77 56 - 6 - - 11 1 3
- abțineri:5 - - - 1 1 - 3 -
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andon Sergiu PC NU
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC NU
11. Avram Dumitru PRM NU
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bentu Dumitru PSD NU
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Bleotu Vasile PSD NU
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
24. Brînzan Ovidiu PSD NU
25. Buciu Angela PRM DA
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD NU
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Bușoi Diana Maria PD-L DA
30. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
35. Călian Petru PD-L DA
36. Călin Ion PSD NU
37. Chiper Gheorghe PSD NU
38. Chiș Filonaș PSD NU
39. Cindrea Ioan PSD NU
40. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciontu Corneliu PC DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
45. Cliveti Minodora PSD NU
46. Cocrea Olguța - NU
47. Constantinescu Anca PD-L DA
48. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
49. Cristea Ioan PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD NU
51. Diaconescu Renică PSD NU
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dorneanu Valer PSD NU
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
56. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
57. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
58. Dumitriu Mihai PSD NU
59. Ehling Elena PSD NU
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Faina Constantin PNL DA
62. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
63. Fenechiu Relu PNL DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati NU
65. Florea Damian PC NU
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Fuia Stelian PD-L DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
71. Georgescu Filip PSD NU
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Ghișe Ioan PNL DA
74. Glăvan Ștefan PC NU
75. Godja Petru PSD NU
76. Grosaru Mircea Minoritati DA
77. Gubandru Aurel PSD NU
78. Hellvig Eduard Raul PNL -
79. Hoban Ioan PNL DA
80. Hogea Vlad Gabriel PC NU
81. Hoinaru Marian PD-L DA
82. Iancu Iulian PSD NU
83. Ibram Iusein Minoritati DA
84. Ifrim Mircea PRM DA
85. Ignat Miron Minoritati Abținere
86. Ilie Cristian PD-L DA
87. Iordache Florin PSD NU
88. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
89. Iriza Marius PRM NU
90. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
91. Kerekes Károly UDMR DA
92. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
93. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
94. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
95. Lificiu Petru PD-L DA
96. Luchian Ion PNL DA
97. Macaleți Costică PSD NU
98. Manolescu Oana Minoritati DA
99. Manta Pantelimon PNL DA
100. Marian Dan Mihai PNL DA
101. Martin Eduard-Stelian PSD NU
102. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
103. Máté András-Levente UDMR DA
104. Mazăre Alexandru PSD NU
105. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
106. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
107. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
108. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
109. Merce Ilie PRM NU
110. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
111. Micle Ioan Radu PNL DA
112. Micula Cătălin PNL DA
113. Mihalache Sorin Dan PSD NU
114. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
115. Mircea Costache PC NU
116. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
117. Mironescu Laurențiu PD-L DA
118. Mitrea Miron Tudor PSD DA
119. Mînzînă Ion PC NU
120. Mocanu Alexandru PD-L DA
121. Momanu Corneliu PD-L DA
122. Munteanu Ioan PSD NU
123. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
124. Nassar Rodica PSD NU
125. Năstase Adrian PSD NU
126. Nechita Aurel PSD NU
127. Nica Dan PSD NU
128. Nicolae Alexandri PNL DA
129. Nicolicea Eugen PSD NU
130. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
131. Nosa Iuliu PSD NU
132. Oltean Ioan PD-L DA
133. Ovidenie Costel - NU
134. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
135. Păun Nicolae Minoritati DA
136. Petrea Constantin PD-L DA
137. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
138. Plăiașu Gabriel PNL DA
139. Podgorean Radu PSD NU
140. Ponta Victor-Viorel PSD NU
141. Popa Cornel PNL DA
142. Popa Daniela PC NU
143. Popescu Corneliu PD-L DA
144. Pupeză Viorel PC NU
145. Pușcă Mircea Valer PNL DA
146. Rădulescu Cristian PD-L DA
147. Rogin Marius PD-L DA
148. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
149. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
150. Rusu Valentin PD-L DA
151. Sandu Gabriel PD-L DA
152. Sasu Ion PRM DA
153. Săpunaru Nini PNL DA
154. Sârb Gheorghe PD-L DA
155. Sârbu Marian PSD NU
156. Scutaru Adrian George PNL DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Sóki Béla UDMR DA
159. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
160. Stănescu Cristian PRM NU
161. Stoica Ion PD-L DA
162. Strungă Emil PNL DA
163. Szekely Levente Csaba UDMR DA
164. Șandru Marcela Lavinia - NU
165. Știrbeț Cornel PD-L DA
166. Tămagă Constantin PSD NU
167. Tănăsescu Tudor PSD NU
168. Tărniceru Petru PSD NU
169. Teodorescu George Alin PSD NU
170. Timiș Ioan PNL DA
171. Todoran Pavel PSD NU
172. Toma Horia-Victor PNL DA
173. Tudor Constantin PD-L DA
174. Tudose Mihai PSD NU
175. Turc Ioan PNL DA
176. Turcan Raluca PD-L DA
177. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
178. Ujeniuc Dragoș PNL DA
179. Ungureanu Petre PD-L DA
180. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
181. Ursărescu Dorinel PNL DA
182. Vainer Aurel Minoritati DA
183. Varga Attila UDMR DA
184. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
185. Vasile Aurelia PSD NU
186. Vladu Iulian PD-L DA
187. Vlădoiu Aurel PSD NU
188. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
189. Voinea Florea PSD NU
190. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
191. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
192. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 17 august 2018, 13:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro