Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:32

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-52
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 417/2008 pentru modificarea legii nr.482 din 2006 privind acordarea de trusouri pentru nou-născuți
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:184 55 39 10 44 11 12 11 2
- voturi pentru (DA):129 54 38 8 1 11 11 5 1
- voturi împotrivă (NU):49 1 - 1 43 - - 3 1
- abțineri:4 - - - - - 1 3 -
- nu au votat:2 - 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC Abținere
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L NU
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
17. Bleotu Vasile PSD DA
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Buciu Angela PRM DA
25. Buda Daniel PD-L NU
26. Buda Ioan PSD DA
27. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
28. Burnei Ion PSD DA
29. Bușoi Diana Maria PD-L NU
30. Buzea Cristian Valeriu PRM -
31. Canacheu Costică PD-L NU
32. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
34. Călian Petru PD-L NU
35. Călin Ion PSD DA
36. Chiper Gheorghe PSD DA
37. Chiș Filonaș PSD DA
38. Cindrea Ioan PSD DA
39. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
41. Ciontu Corneliu PC DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
44. Cliveti Minodora PSD DA
45. Cocrea Olguța - NU
46. Constantinescu Anca PD-L NU
47. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
48. Cristea Ioan PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Diaconescu Renică PSD DA
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
55. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
56. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
57. Dumitriu Mihai PSD DA
58. Ehling Elena PSD DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Faina Constantin PNL DA
61. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
62. Fenechiu Relu PNL DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati NU
64. Florea Damian PC DA
65. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
66. Fuia Stelian PD-L NU
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
70. Georgescu Filip PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Godja Petru PSD DA
73. Grosaru Mircea Minoritati DA
74. Gubandru Aurel PSD DA
75. Hellvig Eduard Raul PNL DA
76. Hoban Ioan PNL DA
77. Hogea Vlad Gabriel PC DA
78. Hoinaru Marian PD-L NU
79. Iancu Iulian PSD DA
80. Ibram Iusein Minoritati DA
81. Ifrim Mircea PRM DA
82. Ignat Miron Minoritati Abținere
83. Ilie Cristian PD-L NU
84. Iordache Florin PSD DA
85. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
86. Iustian Mircea Teodor PD-L NU
87. Kerekes Károly UDMR DA
88. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
89. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
90. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
91. Lificiu Petru PD-L NU
92. Luchian Ion PNL DA
93. Macaleți Costică PSD DA
94. Manolescu Oana Minoritati NU
95. Manta Pantelimon PNL DA
96. Marian Dan Mihai PNL -
97. Marin Constantin PSD DA
98. Martin Eduard-Stelian PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Mazăre Alexandru PSD DA
102. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
103. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
104. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
105. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
106. Merce Ilie PRM DA
107. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
108. Micle Ioan Radu PNL DA
109. Micula Cătălin PNL DA
110. Mihalache Sorin Dan PSD DA
111. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
112. Mircea Costache PC DA
113. Mircovici Niculae Minoritati NU
114. Mironescu Laurențiu PD-L NU
115. Mitrea Miron Tudor PSD DA
116. Mînzînă Ion PC DA
117. Mocanu Alexandru PD-L NU
118. Momanu Corneliu PD-L NU
119. Munteanu Ioan PSD DA
120. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
121. Nassar Rodica PSD DA
122. Nechita Aurel PSD DA
123. Nica Dan PSD DA
124. Nicolae Alexandri PNL DA
125. Nicolicea Eugen PSD DA
126. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
127. Nosa Iuliu PSD DA
128. Oltean Ioan PD-L NU
129. Ovidenie Costel - DA
130. Pascu Bogdan PC DA
131. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
132. Petrea Constantin PD-L NU
133. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
134. Plăiașu Gabriel PNL DA
135. Podgorean Radu PSD DA
136. Ponta Victor-Viorel PSD DA
137. Popa Cornel PNL DA
138. Popa Daniela PC DA
139. Popescu Corneliu PD-L NU
140. Pupeză Viorel PC DA
141. Pușcă Mircea Valer PNL DA
142. Rădulescu Cristian PD-L NU
143. Rogin Marius PD-L DA
144. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
145. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
146. Rusu Valentin PD-L NU
147. Sandu Gabriel PD-L NU
148. Sasu Ion PRM DA
149. Săpunaru Nini PNL DA
150. Sârb Gheorghe PD-L NU
151. Sârbu Marian PSD DA
152. Scutaru Adrian George PNL DA
153. Seres Dénes UDMR DA
154. Sóki Béla UDMR DA
155. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
156. Stoica Ion PD-L NU
157. Străchinaru Petre PD-L NU
158. Strungă Emil PNL DA
159. Szekely Levente Csaba UDMR DA
160. Știrbeț Cornel PD-L NU
161. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
162. Tămagă Constantin PSD DA
163. Tănăsescu Tudor PSD DA
164. Tărniceru Petru PSD DA
165. Timiș Ioan PNL DA
166. Todoran Pavel PSD DA
167. Toma Horia-Victor PNL DA
168. Tudor Constantin PD-L NU
169. Turc Ioan PNL DA
170. Turcan Raluca PD-L NU
171. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
172. Ujeniuc Dragoș PNL DA
173. Ungureanu Petre PD-L NU
174. Ursărescu Dorinel PNL DA
175. Vainer Aurel Minoritati DA
176. Varga Attila UDMR DA
177. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
178. Vasile Aurelia PSD DA
179. Vladu Iulian PD-L NU
180. Vlădoiu Aurel PSD DA
181. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
182. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
183. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
184. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 decembrie 2018, 21:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro