Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:33

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-55
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 421/2008 pentru completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:186 58 41 9 41 12 11 11 3
- voturi pentru (DA):113 3 41 8 39 12 1 8 1
- voturi împotrivă (NU):37 25 - 1 - - 9 1 1
- abțineri:32 29 - - - - 1 1 1
- nu au votat:4 1 - - 2 - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD Abținere
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC NU
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD Abținere
10. Ardelean Lia PC NU
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bejinariu Eugen PSD Abținere
16. Bentu Dumitru PSD Abținere
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Bleotu Vasile PSD NU
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD Abținere
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
24. Brînzan Ovidiu PSD Abținere
25. Buciu Angela PRM DA
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD Abținere
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Burnei Ion PSD NU
30. Bușoi Diana Maria PD-L DA
31. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
36. Călian Petru PD-L DA
37. Călin Ion PSD Abținere
38. Chiper Gheorghe PSD Abținere
39. Chiș Filonaș PSD Abținere
40. Cindrea Ioan PSD NU
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
45. Cliveti Minodora PSD NU
46. Cocrea Olguța - NU
47. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
48. Cristea Ioan PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD Abținere
50. Diaconescu Renică PSD NU
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dorneanu Valer PSD Abținere
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
55. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD Abținere
56. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
57. Dumitriu Mihai PSD NU
58. Ehling Elena PSD Abținere
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Faina Constantin PNL DA
61. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
62. Fenechiu Relu PNL DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati DA
64. Florea Damian PC DA
65. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
66. Fuia Stelian PD-L DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
70. Georgescu Filip PSD NU
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Ghișe Ioan PNL DA
73. Glăvan Ștefan PC NU
74. Godja Petru PSD NU
75. Grosaru Mircea Minoritati DA
76. Gubandru Aurel PSD Abținere
77. Hellvig Eduard Raul PNL DA
78. Hoban Ioan PNL DA
79. Hogea Vlad Gabriel PC NU
80. Hoinaru Marian PD-L DA
81. Iancu Iulian PSD Abținere
82. Ibram Iusein Minoritati NU
83. Ifrim Mircea PRM DA
84. Ignat Miron Minoritati DA
85. Iordache Florin PSD Abținere
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
87. Iustian Mircea Teodor PD-L -
88. Kerekes Károly UDMR DA
89. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
90. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
91. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
92. Lificiu Petru PD-L DA
93. Luchian Ion PNL DA
94. Macaleți Costică PSD NU
95. Manolescu Oana Minoritati DA
96. Manta Pantelimon PNL DA
97. Marian Dan Mihai PNL DA
98. Marin Constantin PSD DA
99. Martin Eduard-Stelian PSD NU
100. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
101. Máté András-Levente UDMR DA
102. Mazăre Alexandru PSD NU
103. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
104. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD Abținere
105. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
106. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
107. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
108. Micle Ioan Radu PNL DA
109. Micula Cătălin PNL DA
110. Mihalache Sorin Dan PSD Abținere
111. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
112. Mircea Costache PC NU
113. Mircovici Niculae Minoritati -
114. Mironescu Laurențiu PD-L DA
115. Mitrea Miron Tudor PSD DA
116. Momanu Corneliu PD-L DA
117. Munteanu Ioan PSD Abținere
118. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
119. Nassar Rodica PSD Abținere
120. Năstase Adrian PSD NU
121. Nechita Aurel PSD Abținere
122. Nica Dan PSD NU
123. Nicolae Alexandri PNL DA
124. Nicolicea Eugen PSD NU
125. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
126. Nosa Iuliu PSD Abținere
127. Oltean Ioan PD-L DA
128. Ovidenie Costel - DA
129. Pascu Bogdan PC NU
130. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
131. Petrea Constantin PD-L DA
132. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
133. Plăiașu Gabriel PNL DA
134. Podgorean Radu PSD DA
135. Ponta Victor-Viorel PSD NU
136. Popa Cornel PNL DA
137. Popa Daniela PC Abținere
138. Popescu Corneliu PD-L DA
139. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
140. Pupeză Viorel PC NU
141. Pușcă Mircea Valer PNL DA
142. Rădulescu Cristian PD-L -
143. Rogin Marius PD-L DA
144. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
145. Rusu Mihaela Adriana PSD Abținere
146. Rusu Valentin PD-L DA
147. Sanda Victor PSD Abținere
148. Sandu Gabriel PD-L DA
149. Sasu Ion PRM DA
150. Săpunaru Nini PNL DA
151. Sârb Gheorghe PD-L DA
152. Sârbu Marian PSD NU
153. Scutaru Adrian George PNL DA
154. Seres Dénes UDMR DA
155. Sóki Béla UDMR DA
156. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
157. Stoica Ion PD-L DA
158. Străchinaru Petre PD-L DA
159. Strungă Emil PNL DA
160. Szekely Levente Csaba UDMR DA
161. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
162. Știrbeț Cornel PD-L DA
163. Tămagă Constantin PSD NU
164. Tănăsescu Tudor PSD NU
165. Tărniceru Petru PSD Abținere
166. Timiș Ioan PNL DA
167. Todoran Pavel PSD NU
168. Toma Horia-Victor PNL DA
169. Tudor Constantin PD-L DA
170. Turc Ioan PNL DA
171. Turcan Raluca PD-L DA
172. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
173. Ujeniuc Dragoș PNL DA
174. Ungureanu Petre PD-L DA
175. Ursărescu Dorinel PNL DA
176. Vainer Aurel Minoritati DA
177. Varga Attila UDMR DA
178. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
179. Vasile Aurelia PSD Abținere
180. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
181. Vladu Iulian PD-L DA
182. Vlădoiu Aurel PSD Abținere
183. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
184. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
185. Zgonea Valeriu Ștefan PSD Abținere
186. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 9:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro