Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:35

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-56
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 126/2008 privind transformarea cazărmilor dezafectate ale Ministerului Apărării Naționale în locuințe sociale, pentru tineret și locuințe pentru chiriașii evacuați din casele naționalizate
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:184 57 39 10 41 13 11 10 3
- voturi pentru (DA):102 4 38 2 38 10 1 8 1
- voturi împotrivă (NU):77 52 1 8 1 1 10 2 2
- abțineri:3 1 - - - 2 - - -
- nu au votat:2 - - - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD Abținere
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC NU
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC NU
11. Avram Dumitru PRM NU
12. Baban Ștefan PRM NU
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bentu Dumitru PSD NU
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bleotu Vasile PSD NU
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
25. Brînzan Ovidiu PSD NU
26. Buciu Angela PRM NU
27. Buda Daniel PD-L -
28. Buda Ioan PSD NU
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
30. Bușoi Diana Maria PD-L DA
31. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
36. Călian Petru PD-L DA
37. Călin Ion PSD NU
38. Chiper Gheorghe PSD NU
39. Chiș Filonaș PSD NU
40. Cindrea Ioan PSD NU
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu PC NU
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
46. Cliveti Minodora PSD NU
47. Coclici Radu Eugeniu PSD NU
48. Cocrea Olguța - NU
49. Constantinescu Anca PD-L DA
50. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
51. Cristea Ioan PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD NU
53. Diaconescu Renică PSD NU
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dorneanu Valer PSD NU
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
58. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
59. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
60. Dumitriu Mihai PSD NU
61. Ehling Elena PSD NU
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PNL DA
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Damian PC NU
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Fuia Stelian PD-L DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM NU
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
73. Georgescu Filip PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Godja Petru PSD NU
77. Grosaru Mircea Minoritati DA
78. Gubandru Aurel PSD NU
79. Hellvig Eduard Raul PNL DA
80. Hogea Vlad Gabriel PC NU
81. Hoinaru Marian PD-L DA
82. Iancu Iulian PSD NU
83. Ibram Iusein Minoritati NU
84. Ifrim Mircea PRM DA
85. Ignat Miron Minoritati NU
86. Iordache Florin PSD NU
87. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
88. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
89. Kerekes Károly UDMR Abținere
90. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
91. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
92. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
93. Luchian Ion PNL DA
94. Macaleți Costică PSD NU
95. Manolescu Oana Minoritati DA
96. Manta Pantelimon PNL DA
97. Marian Dan Mihai PNL DA
98. Marin Constantin PSD NU
99. Martin Eduard-Stelian PSD NU
100. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
101. Máté András-Levente UDMR DA
102. Mazăre Alexandru PSD NU
103. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
104. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
105. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
106. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
107. Merce Ilie PRM NU
108. Micle Ioan Radu PNL DA
109. Micula Cătălin PNL DA
110. Mihalache Sorin Dan PSD NU
111. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
112. Mircea Costache PC NU
113. Mircovici Niculae Minoritati DA
114. Mironescu Laurențiu PD-L DA
115. Mitrea Miron Tudor PSD DA
116. Momanu Corneliu PD-L DA
117. Munteanu Ioan PSD NU
118. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
119. Nassar Rodica PSD NU
120. Năstase Adrian PSD NU
121. Nechita Aurel PSD NU
122. Nica Dan PSD NU
123. Nicolae Alexandri PNL DA
124. Nicolicea Eugen PSD NU
125. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
126. Nosa Iuliu PSD NU
127. Oltean Ioan PD-L DA
128. Ovidenie Costel - DA
129. Pascu Bogdan PC NU
130. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
131. Petrea Constantin PD-L DA
132. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
133. Plăiașu Gabriel PNL DA
134. Podgorean Radu PSD NU
135. Ponta Victor-Viorel PSD NU
136. Popa Cornel PNL DA
137. Popa Daniela PC NU
138. Popescu Corneliu PD-L DA
139. Pupeză Viorel PC DA
140. Pușcă Mircea Valer PNL DA
141. Rădulescu Cristian PD-L -
142. Rogin Marius PD-L DA
143. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
144. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
145. Rusu Valentin PD-L DA
146. Sandu Gabriel PD-L DA
147. Sasu Ion PRM NU
148. Săpunaru Nini PNL DA
149. Sârb Gheorghe PD-L DA
150. Sârbu Marian PSD NU
151. Scutaru Adrian George PNL DA
152. Seres Dénes UDMR DA
153. Sóki Béla UDMR DA
154. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
155. Stoica Ion PD-L NU
156. Străchinaru Petre PD-L DA
157. Strungă Emil PNL DA
158. Szekely Levente Csaba UDMR DA
159. Șandru Marcela Lavinia - NU
160. Știrbeț Cornel PD-L DA
161. Tămagă Constantin PSD DA
162. Tănăsescu Tudor PSD NU
163. Tărniceru Petru PSD NU
164. Timiș Ioan PNL DA
165. Todoran Pavel PSD NU
166. Toma Horia-Victor PNL DA
167. Tudor Constantin PD-L DA
168. Turc Ioan PNL DA
169. Turcan Raluca PD-L DA
170. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
171. Ujeniuc Dragoș PNL DA
172. Ungureanu Petre PD-L DA
173. Ursărescu Dorinel PNL DA
174. Vainer Aurel Minoritati DA
175. Varga Attila UDMR DA
176. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
177. Vasile Aurelia PSD NU
178. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
179. Vladu Iulian PD-L DA
180. Vlădoiu Aurel PSD NU
181. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
182. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
183. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
184. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 9:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro