Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:59

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-104
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 381/2008 privind atribuirea unei locuințe doamnei Valeria Oancea
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:128 38 34 3 26 11 6 8 2
- voturi pentru (DA):76 6 33 2 18 11 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):37 30 1 1 - - 5 - -
- abțineri:11 2 - - 4 - 1 2 2
- nu au votat:4 - - - 4 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
4. Amarie Constantin PD-L -
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal István UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
9. Ardelean Lia PC NU
10. Baban Ștefan PRM NU
11. Barbu Gheorghe PD-L Abținere
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
14. Bentu Dumitru PSD NU
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Bleotu Vasile PSD NU
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
22. Buda Daniel PD-L DA
23. Calimente Mihăiță PNL DA
24. Canacheu Costică PD-L Abținere
25. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
26. Călian Petru PD-L DA
27. Călin Ion PSD NU
28. Chiper Gheorghe PSD NU
29. Chiș Filonaș PSD NU
30. Cindrea Ioan PSD DA
31. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
32. Ciopraga Mircea PNL DA
33. Cliveti Minodora PSD NU
34. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
35. Cristea Ioan PNL DA
36. Diaconescu Renică PSD NU
37. Dobre Traian PNL DA
38. Dorneanu Valer PSD NU
39. Dragomir Gheorghe PNL DA
40. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
41. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
42. Ehling Elena PSD NU
43. Erdei Dolóczki István UDMR DA
44. Faina Constantin PNL DA
45. Fenechiu Relu PNL DA
46. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
47. Florea Damian PC NU
48. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
49. Furo Iuliu Ioan PRM DA
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
51. Gerea Andrei Dominic PNL DA
52. Ghișe Ioan PNL DA
53. Grosaru Mircea Minoritati DA
54. Gubandru Aurel PSD NU
55. Gușă Cozmin Horea - Abținere
56. Hellvig Eduard Raul PNL DA
57. Hoban Ioan PNL DA
58. Hoinaru Marian PD-L DA
59. Hrebenciuc Viorel PSD DA
60. Ibram Iusein Minoritati DA
61. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
62. Kerekes Károly UDMR DA
63. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
64. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
65. Liga Dănuț PD-L -
66. Macaleți Costică PSD NU
67. Manolescu Oana Minoritati Abținere
68. Manta Pantelimon PNL DA
69. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
70. Máté András-Levente UDMR DA
71. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
72. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
73. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
74. Merce Ilie PRM DA
75. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
76. Micle Ioan Radu PNL DA
77. Micula Cătălin PNL DA
78. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
79. Mircea Costache PC NU
80. Mitrea Miron Tudor PSD DA
81. Momanu Corneliu PD-L DA
82. Munteanu Ioan PSD Abținere
83. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
84. Nassar Rodica PSD NU
85. Nechita Aurel PSD NU
86. Nicolicea Eugen PSD NU
87. Niță Constantin PSD NU
88. Nosa Iuliu PSD NU
89. Olteanu Bogdan PNL DA
90. Ovidenie Costel - Abținere
91. Pascu Bogdan PC Abținere
92. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
93. Plăiașu Gabriel PNL DA
94. Podgorean Radu PSD NU
95. Ponta Victor-Viorel PSD NU
96. Popa Cornel PNL DA
97. Popa Daniela PC NU
98. Popescu Corneliu PD-L DA
99. Pușcă Mircea Valer PNL DA
100. Rogin Marius PD-L DA
101. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
102. Rusu Valentin PD-L -
103. Sanda Victor PSD DA
104. Sandu Gabriel PD-L -
105. Săpunaru Nini PNL DA
106. Scutaru Adrian George PNL DA
107. Seres Dénes UDMR DA
108. Sóki Béla UDMR DA
109. Stănescu Alexandru-Octavi PSD Abținere
110. Străchinaru Petre PD-L Abținere
111. Szekely Levente Csaba UDMR DA
112. Știrbeț Cornel PD-L DA
113. Tănăsescu Tudor PSD NU
114. Todoran Pavel PSD NU
115. Turc Ioan PNL DA
116. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
117. Ungureanu Petre PD-L DA
118. Ursărescu Dorinel PNL DA
119. Varga Attila UDMR DA
120. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
121. Vasile Aurelia PSD NU
122. Vladu Iulian PD-L DA
123. Vlădoiu Aurel PSD DA
124. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
125. Voinea Florea PSD NU
126. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
127. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
128. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 mai 2019, 19:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro