Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:16

Subiect vot: Raportul Comisiei parlamentare de anchetă privind verificarea unor aspecte referitoare la activitatea unor membri din conducerea Curții de Conturi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:206 60 45 15 46 12 12 12 4
- voturi pentru (DA):142 58 39 8 - 12 12 9 4
- voturi împotrivă (NU):14 - 6 7 1 - - - -
- abțineri:50 2 - - 45 - - 3 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L Abținere
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L Abținere
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Avram Dumitru PRM NU
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L Abținere
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
16. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L Abținere
20. Bleotu Vasile PSD DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
25. Boureanu Cristian Alexandru PD-L Abținere
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Buciu Angela PRM NU
28. Buda Daniel PD-L Abținere
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
31. Burnei Ion PSD DA
32. Bușoi Diana Maria PD-L Abținere
33. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
34. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Canacheu Costică PD-L Abținere
37. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călian Petru PD-L Abținere
40. Călin Ion PSD DA
41. Chiper Gheorghe PSD DA
42. Chiș Filonaș PSD DA
43. Cindrea Ioan PSD DA
44. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L Abținere
46. Ciontu Corneliu PC DA
47. Ciopraga Mircea PNL DA
48. Cliveti Minodora PSD DA
49. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
50. Cocrea Olguța - DA
51. Constantinescu Anca PD-L Abținere
52. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L Abținere
53. Cristea Ioan PNL DA
54. Cutean Vasile Emilian PSD DA
55. Diaconescu Renică PSD DA
56. Dobre Traian PNL DA
57. Dorneanu Valer PSD DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Drăguș Radu-Cătălin PD-L Abținere
60. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
61. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
62. Dumitrescu Zamfir - DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
64. Dumitriu Mihai PSD DA
65. Ehling Elena PSD DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PNL DA
68. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
69. Fenechiu Relu PNL DA
70. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
71. Florea Damian PC DA
72. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
73. Fuia Stelian PD-L Abținere
74. Furo Iuliu Ioan PRM NU
75. Gabor Gheorghe PNL DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
77. Georgescu Filip PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic PNL DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Glăvan Ștefan PC DA
81. Godja Petru PSD DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gubandru Aurel PSD DA
84. Hellvig Eduard Raul PNL DA
85. Hoban Ioan PNL DA
86. Hogea Vlad Gabriel PC DA
87. Hoinaru Marian PD-L Abținere
88. Iancu Iulian PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Ifrim Mircea PRM DA
91. Ignat Miron Minoritati DA
92. Ilie Cristian PD-L Abținere
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
95. Iriza Marius PRM DA
96. Iustian Mircea Teodor PD-L Abținere
97. Kerekes Károly UDMR DA
98. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
99. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
100. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
101. Lificiu Petru PD-L Abținere
102. Luchian Ion PNL DA
103. Macaleți Costică PSD DA
104. Manolescu Oana Minoritati DA
105. Manta Pantelimon PNL DA
106. Marian Dan Mihai PNL DA
107. Marin Constantin PSD DA
108. Martin Eduard-Stelian PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD DA
112. Mazăre Alexandru PSD DA
113. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
114. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
115. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
116. Mătușa Tudor PRM DA
117. Merce Ilie PRM DA
118. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
119. Micle Ioan Radu PNL DA
120. Micula Cătălin PNL DA
121. Mihalache Sorin Dan PSD DA
122. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
123. Mircea Costache PC DA
124. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
125. Mironescu Laurențiu PD-L Abținere
126. Mitrea Miron Tudor PSD DA
127. Mînzînă Ion PC DA
128. Mocanu Alexandru PD-L Abținere
129. Momanu Corneliu PD-L Abținere
130. Munteanu Ioan PSD Abținere
131. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
132. Nassar Rodica PSD DA
133. Năstase Adrian PSD DA
134. Nechita Aurel PSD DA
135. Nica Dan PSD DA
136. Nicolae Alexandri PNL DA
137. Nicolicea Eugen PSD DA
138. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
139. Nosa Iuliu PSD DA
140. Oancea Viorel PD-L Abținere
141. Oltean Ioan PD-L NU
142. Olteanu Bogdan PNL DA
143. Ovidenie Costel - DA
144. Pascu Bogdan PC DA
145. Paveliu Marian Sorin PD-L Abținere
146. Păun Nicolae Minoritati DA
147. Petrea Constantin PD-L Abținere
148. Piteiu Marcel Adrian PD-L Abținere
149. Plăiașu Gabriel PNL DA
150. Podgorean Radu PSD DA
151. Ponta Victor-Viorel PSD DA
152. Popa Cornel PNL DA
153. Popa Daniela PC DA
154. Popescu Corneliu PD-L Abținere
155. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
156. Pupeză Viorel PC DA
157. Pușcă Mircea Valer PNL DA
158. Rădulescu Cristian PD-L Abținere
159. Rogin Marius PD-L Abținere
160. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L Abținere
161. Rus Ioan Aurel PRM NU
162. Rusu Mihaela Adriana PSD Abținere
163. Rusu Valentin PD-L Abținere
164. Sanda Victor PSD DA
165. Sandu Gabriel PD-L Abținere
166. Sasu Ion PRM NU
167. Săpunaru Nini PNL NU
168. Sârb Gheorghe PD-L Abținere
169. Sârbu Marian PSD DA
170. Scutaru Adrian George PNL DA
171. Seres Dénes UDMR DA
172. Sóki Béla UDMR DA
173. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
174. Stănescu Cristian PRM DA
175. Stoica Ion PD-L Abținere
176. Străchinaru Petre PD-L Abținere
177. Strungă Emil PNL DA
178. Szekely Levente Csaba UDMR DA
179. Șandru Marcela Lavinia - DA
180. Știrbeț Cornel PD-L Abținere
181. Taloș Mirel PNL NU
182. Tămagă Constantin PSD DA
183. Tănăsescu Tudor PSD DA
184. Timiș Ioan PNL NU
185. Todoran Pavel PSD DA
186. Toma Horia-Victor PNL DA
187. Tudor Constantin PD-L Abținere
188. Tudose Mihai PSD DA
189. Turc Ioan PNL DA
190. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
191. Ujeniuc Dragoș PNL DA
192. Ungureanu Petre PD-L Abținere
193. Uricec Eugen Constantin PD-L Abținere
194. Ursărescu Dorinel PNL DA
195. Vainer Aurel Minoritati DA
196. Varga Attila UDMR DA
197. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
198. Vasile Aurelia PSD DA
199. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
200. Vladu Iulian PD-L Abținere
201. Vlădoiu Aurel PSD DA
202. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
203. Voinea Florea PSD DA
204. Zaharia Claudius Mihail PD-L Abținere
205. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
206. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 23 ianuarie 2022, 17:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro